Hamren EM-ist: kui mängijad terveks saavad, suudame võimatut (0)

Foto: Jana Pipar / EJL

Islandi rahvuskoondise peatreener, rootslane Erik Hamren kiitis sealset jalgpallikultuuri ja unistab EM-finaalturniirile jõudmisest.

Esmalt rääkis Hamren väravateta viigist Eestiga. "Olen üsna rahul. Kui õigesti mäletan, oli Eestil üks hea võimalus, seega tegutsesime kaitses hästi. Esimesel poolajal ei suutnud me palju võimalusi luua, aga teisel poolajal oleksime pidanud vähemalt ühe värava lööma - nurgalöögi järel (48. minuti olukord - I. L.) olin kindel, et pall on võrgus, ta oli väga vaba, aga meil oli ka muid momente," analüüsis Hamren.

"Olen rahul. Eesti on hea meeskond. Nad hoiavad palli ja oskavad sööta. Pidime olema organiseeritud ja palju vaeva nägema, et palli saada. Meil oli üks mängija, paremkaitsja Birkir Mar [Saevarsson], kes on koondises olnud regulaarne mees. Kaks-kolm olid veel, kes kuulusid Rahvuste liigas koosseisu, aga ei mänginud."

Hamren asus Islandile tööle suvel pärast MM-finaalturniiri. Kuigi Island on Skandinaaviast mõnevõrra eraldatud, on kultuur rootslase sõnul sarnane. "Mängijad on motiveeritud ja distsiplineeritud. On imeline, et Islandi-sugune väike riik suudab jalgpallis, käsipallis, korvpallis nii palju mängijaid toota - 350 000 inimest, aga nad on olnud EM- ja MM-finaalturniiril," kiitis ta.

REKLAAM

"Nüüd on meie eesmärk kolmandale järjest jõuda. See on suur väljakutse, sest meist palju suurematel riikidel on probleeme olnud. Meil oli Rahvuste liigas palju probleeme vigastustega, aga kui mängijad tagasi tulevad, siis usun, et suudame võimatut ja jõuame kolmandale finaalturniirile."

Hetkel ei ole Islandil käsil aga parimad ajad. Võiduta ollakse ligi aasta, Hamreni käe all on mängitud neist kohtumistest kaheksa. "Täna oli meie esimene nullimäng. Oleme liiga palju väravaid sisse lasknud, aga peame ka rünnakul efektiivsemad olema," selgitas loots. "Šveitsi vastu olime kodus paremad, aga ei löönud momente ära ja nemad võitsid 2:1. Peame olema efektiivsemad nii kaitses kui rünnakul."

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK