Hamburg jõudis lähemale kui viimasel kolmel hooajal, aga taas jäi uks kõrgliigasse suletuks (0)

Berliini Hertha säilitas koha Saksamaa kõrgliigas. Foto: Scanpix / Jan Hübner / imago images

Hamburg võitis küll avamängu Berliini Hertha vastu võõrsil 1:0, aga kaotas kodus 0:2, mis tähendab, et Hertha jätkab Saksamaa kõrgliigas ja Hamburg esiliigas.

Hamburg pudenes Saksamaa kõrgliigast 2017-18 hooajal, aga nad on kogu aeg naasmisele lähedal olnud. Kahel hooajal jäid üleminekumängud vaid ühe ja eelmisel hooajal nelja punkti kaugusele. Sel kevadel lõpetati kolmandal kohal ja unistus kõrgliigast elas. Kuna võõrsil saadi minimaalne võit, siis kodus oleks piisanud viigist, kuid Hertha pani oma paremuse maksma.

Hertha asus juba neljandal minutil juhtima, kui endine Manchester City keskkaitsja Dedryck Boyata suunas Marvin Plattenhardti nurgalöögi peaga väravasse. Teisel poolajal kerkis Hertha kangelaseks Plattenhardt, kes keerutas palli 63. minutil otse karistuslöögist väravasse. See oli kogenud vasakkaitsja vasakkaitsja esimene värav kolmeaastase pausi järel.

Kui Hamburgil ei õnnestunud Bundesligasse kerkida, siis Hertha jätkab kõrgliigas kümnendat hooaega järjest. Tänavu pälvisid otsepääsme kõrgliigasse Gelsenkircheni Schalke ja Bremeni Werder, kes kogusid põhihooajal vastavalt 65 ja 63 punkti. Hamburg oli 60 punktiga kolmas.

Hamburg - Berliini Hertha 0:2 (0:1), kahe mängu kokkuvõttes võitis Hertha 1:2