Häberlile meeldis mänguline areng, aga on tulemuses pettunud: peame asjad ära lõpetama (0)

Mängu eel oli Thomas Häberli rõõmus. Mängu järel enam mitte. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise peatreener Thomas Häberli sõnas pärast Balti turniiri poolfinaalis Lätilt 1:1 normaalaja järel penaltiseerias saadud 3:5 kaotust, et mäng oli suures plaanis korralik, ent tulemus pettumus.

"Tegime palju häid asju. Etteaste oli üldiselt hea. Aga lasime endale ühe lüüa ja lõime ise ka ainult ühe," rääkis Häberli mängujärgsel pressikonverentsil. "Tulemus on kõige tähtsam. Tuli viik ja siis penaltite järel kaotus. Peame sellega leppima. Meeldis teine poolaeg, kuidas kaitsesime ja kuidas pressisime pallikaotuste järel. Meil on veel asjades areneda, ent oleme õigel teel."

Eesti tekitas täna ohtralt momente, ent skooris vaid korra. Miks läks nii? "Väravateks on vaja esmalt võimalusi luua, kuid peame olema värava ees täpsemad. Asjad ära lõpetama! Vahel on seda kõike [miks ei löönud rohkem] keeruline selgitada. Kolme päeva pärast peame kastis paremad olema. Täna polnud piisavalt."

Lätlased, kes ei tekitanud koduväljakul ülemäära palju momente, skoorisid vahetult avapoolaja lõpus. Milline oli sellest tulenevalt peatreeneri sõnum mängijatele riietusruumis? "Ütlesin, et peame sellega leppima. See oli täiesti ebavajalik! Peame tegutsema veidi paremini, ent esimene poolaeg oli üldiselt hea. Pidime rohkem tahtma ja keskenduma, et ei laseks vastaseid üleminekutesse. Nad oli valmis ja ootasid neid. Terve teise poolaja jooksul polnud vastasel lööke. Tulemus on lõpuks pettumus," vastas šveitslane.

REKLAAM

Võrreldes tavapärasega kasutas Häberli sedapuhku paari ebatavalisemat taktikalist lüket. Üheks neist oli Mattias Käidi alustamine keskväljal alumise poolkaitsja kohal. Treener selgitas: "Tahtsin head tasakaalu, et meil oleks keskel ründavam mängija. Bogdan on ees ründavam, mõtlesime seega ka Markus Soometsa peale. Otsustasime Käidiga keskel alustada, et oleksime seal ründavamad, kuna Teniste ja Kallaste olid äärtel, kes on kaitsvamad, kuigi suudavad ka ees ohtu tekitada. See oli tasakaalu ja kiiruse küsimus. Mõtlesime üleminekute peale."

Lisaks alustas tavapärane vasakpoolne keskkaitsja Karol Mets täna keskel ning tema vasakul käel toimetas paremajalgne Märten Kuusk. "Teadsime, et [Läti tipuründaja Roberts] Uldrikis on pikk. Tahtsime kiiremat ja pikemat meest tagaliini keskele. Karoliga saime selle vastuse. Ta on enesekindel ja Märten Kuusk polnud palju mänginud. See oli hea otsus. Nikita Baranov mängis ka hästi. Mängu alguses oli vastastel üks ohtlik šanss, aga üldiselt mängis kaitseliin väga korralikult," ütles Häberli.

Treener avaldas, et penalteid Eesti matši eel ei harjutanud. Laupäevaseks kohtumiseks Leeduga, kes kaotas täna penaltiseerias Islandile, on vaja oma tegemistes olla täpsem. "Peame väljakule tooma minimaalselt samaväärse etteaste ja mis kõige tähsam: kaitses on vaja taga null hoida ja rünnakul on vaja asjad ära otsustada ning siis võidamegi," sõnastas Häberli võidu valemi.

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK