Häberli tahab ette saada pildi, kes on kõrgel tasemel mängimiseks valmis: asi pole klubis, kõigile on uks lahti (13)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise peatreener Thomas Häberli andis Eesti ajakirjanikele enne homset mängu Ferencvarose vastu pressikonverentsi.

"Ma olen väga rahul, et siia laagrisse tulla saime. Pärast pühasid oli esimene trenn raske, aga oleme leidnud hea tasakaalu hooaja ettevalmistuse ja mängueelse trenni vahel," kiitis Häberli reedel alanud laagrit.

Sarnaselt koondise keskkaitsjale Märten Kuusele rõhutas ka Häberli meeskondlikkust. "Keskendume peamiselt meeskonnale - tahame teha head koostööd ja reeglid paika panna. Paneme selle grupiga baasasjad paika ja hiljem tulevad appi ka välismaal mängivad eestlased. Tahan selle lühikese ajaga oma ideed mängijateni viia ja vaatame, kuidas see Ferencvarose vastu välja tuleb. Nad on tugev võistkond ja mulle meeldib, et nad on Tšehhile sarnased. Oleme homseks valmis," vaastas Häberli ette ka homme kell 17.00 algavale matšile.

Häberlilt päriti pressikonverentsil ka koondisesse valitud mängijate kohta, kus on koguni 14 mehe nime taha kirjutatud FC Flora. Lisaks on seal veel kaks meest, kes mängisid Floras mullu. "Asi pole klubis. Tahtsin kutsuda ka mängijaid, kes on piiri taga, aga nendega polnud lihtne. Ma olen siinse nimekirjaga rahul," kinnitas ta. "Olen Henri Anieriga kursis, mõistagi. Ta saab märtsis näidata, kui tugev ta on. Uks on lahti kõikidele mängijatele. Praegu on alles esimene kogunemine ja kindlasti meeskond muutub."

REKLAAM

Häberli sõnul polnud mõtet kutsuda rohkem mängijaid. "Sel juhul treeningute kvaliteet kannataks. Pole mõtet nii palju mängijaid laagrisse võtta."

"Ma lähtusin mängijate valikul sellest, et kokku saaks võimalikult hea meeskond. Ma olen mängijaid näinud, aga peamiselt telekast, sest ei olnud novembris staadionil. Hea, et Premium liiga hooaeg algab veebruari lõpus või märtsi alguses, siis saan enne koondise koostamist ka mängijaid staadionil näha," lisas šveitslane.

"Ma olen Eesti mängijate kvaliteediga rahul. Kõik pole samal tasemel ja mõned peavad arenema, aga see on normaalne. Aga on ka mängijaid, kes suudavad mängida kõrgel tasemel. Loomulikult vajame koondisesse ka mängijaid, kes tegutsevad igapäevaselt välismaal."

Homme ootab Eestit ees Ferencvaros, kes on poole hooaja peal Ungari kõrgliiga kindel liider. "Ma tahan näha meeskonda, kes annab endast kõik ja võitleb lõpuni. Ma tahan seda alati näha ja olen kindel, et nii ka läheb. Ungaris läheb hooaeg edasi juba järgmisel nädalal ja Ferencvaros on ilmselt heas vormis. Meie tulime alles puhkuselt ja seis on keerulisem. Homme näeme, kes millises vormis hooaja väga varajases faasis on."

Häberli andis mõsta, et kõik 22 meest homme platsile ei pruugi pääseda. "Rahvuskoondis pole koht, kus lihtsalt minuteid anda. Me tahame mänge võita ja selle jaoks mängime võimalikult heade mängijatega. Algkoosseisu osas ma vihjeid ei anna, kuna saan uue treenerina vastast üllatada. Tahan seda võimalust kasutada."

"Viimasel kahel aastal ei ole Eesti koondis just kuigi palju võitnud ja nüüd tuleb välja selgitada, kes on valmis kõrgel tasemel mängima ja kes mitte. Väikse riigina on normaalne, et meil pole 40 võrdselt heal tasemel mängijat. Peame valima mängijaid, kes on selleks tasemeks juba praegu valmis või varsti valmis. See kõik on meeskonna huvides. Mõned mängijad on esimest korda koondises, vajavad aega ning arenevad. Klubisse tagasi minnes tuleb edasi areneda, et oma koht koondises taas välja võidelda," ütles Häberli.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
13 kommentaari

Rando Polberg   •  
(90.190.172.***)
Räägib endale vastu???
Kebab   •  
(213.184.40.***)
Proff värk, mängijaid valitakse telekas nähtu põhjal :-)
rainer44   •  
(80.235.120.***)
ma ridade vahelt lugesin, et Flora on Anierile lepingu pakkumise teinud.
willane   •  
(62.65.40.***)
"Paneme selle grupiga baasasjad paika ja hiljem tulevad appi ka välismaal mängivad eestlased"
Brent Lepistule ja teistele selge sõnum - teeni leping välismaal
jkj   •  
(80.235.52.***)
Välismaa ja Flora, teistest klubidest pole sul võimalust, kui just Flora sind ei nooli.
plain   •  
(85.253.137.***)
Parimad mängijad on kutsutud aga ründajate osakonnas on kaasas teise valikuna Lepik, kes lõi viimate premium liigas värava juulis. Ei tea kas Häberli käis Lepiku esiliiga mängu vaatamas oktoobri lõpus ja nägi seal ta ainukest väravat alates juulist? Henri Anierile ütleme, et märtsis näeme. Kas siis tase ei ole see või millepärast hetkel ei kutsutud kui parimat meeskonda komplekteeritakse Ferencvarosi vastu? Lisaks oleks huvitatud, et mis andmete põhjal on üle 22 mehe kutsumine juba trennidele kahjulik? Kui rohkem mehi oleks kutsutud oleks saanud ju omavahel juba 11vs11 üks päev mängida ja seal parema ülevaate mängijate tasemest saada.
sp3ts   •  
(90.190.180.***)
Pressikonverentsil öeldu tundub "Flora maffia" poolt (ehk A-koondise) näkku sülitamine teistele jalgpalluritele, kes soovivad kunagi Eesti A-koondise eest mängida... Miks uksed mõne jaoks avanevad alles märtsis ja Flora mängijatel on eelis - nende uksed avanesid juba jaanuaris... Mis alustel selline ebavõrdsus luuakse?

Tuletan peatreenerile meelde, kes ilmselgelt pole veel Eesti jalgpalliga piisavalt hästi kursis (abitreeneri tegemata töö!!!), et mehed - Lepistu, Mošnikov, Henri Anier, Luts, Dimitrjev, Antonov, Mööl, Hannes Anier, Vaštšuk - on aastaid välismaal mänginud, mõni neist on löönud Eestis juba ka võrgud puruks ning enamus neist olid ka Premium liiga 2020. aasta sümboolses koosseisus... Aga tõsi - märkasin, et nad pole enam Flora nimekirjas... Seega kõik tundub korrektne ikkagi, vabandust!

Kaua selline jama jätkub?
stranglers   •  
(90.190.248.***)
Paide saab teise koha, aga nende kaader (Mööl, Pelt, Moshnikov, Anier, Tur, Luts, Saliste) nii palju kehvem kui Flora varumehed? Kuigi nad on koondises varem mänginud ja paljud neist on ka Floras varem mänginud! Oleme tagasi nullindate algul, kus ka vahepeal ainult Flora oli koondises. Pohlak on nagu Lukashenko, dikteerib ja eest ära ei lähe. Kas mingid jalkaliidu esimehe valimised on üldse olemas?
purgeenius   •  
(90.190.196.***)
See on lihtsalt t2ielik tsirkus. Toodi yks suva jorss treeneriks, kes k2sku t2idaks.
peeter sai   •  
(86.110.44.***)
meil ei ole ju ühtki munadega ajakirjanikku ka, kes selle pulli ja flora hurda valiku osas korralikult vurri käima tõmbaks. peatreener ju võttis vastu selle mis sõber hurt ette söötis eesti jalgpalli hüvanguks. sihuksed eesti jalka arendamised flora hüvanguks ei lõpe enne, kui see NL koos president peasekretäriga laiali lüüakse. seniks on aga ainult sealtpoolne absoluutne tõde.
AinUlttauntau   •  
(87.119.177.***)
“Paneme selle grupiga baasasjad paika ja hiljem tulevad appi ka välismaal mängivad eestlased. Tahan selle lühikese ajaga oma ideed mängijateni viia...”

Ilma teisi mängijaid nägemata, on see siis see grupp kes jääb välismängijate kõrvale ? Mille eest ?"Asi pole klubis. Tahtsin kutsuda ka mängijaid, kes on piiri taga, aga nendega polnud lihtne. Ma olen siinse nimekirjaga rahul,"

Asi pole klubis, aga peale Flora vaadati kohe väljamaa poole. Seal juures teatakse mõistagi Anieri ja et too Paides on. Kus juures Kams( Paide spordidirektor), kes teab ilmselt kõige paremini Anieri seisu ja meelsust. Ütles: kui Anierile oleks kutse saadetud, siis ta oleks läinud.” Tekivad nagu ikkagi teatavad küsimused, seoses valikutega.

"Sel juhul treeningute kvaliteet kannataks. Pole mõtet nii palju mängijaid laagrisse võtta."

Sellest statementist ei saa üldse aru (palju kohvi ka joodud). Kas teised mehed, teistest klubidest või ka samadest on nõnda kehvad, et tase kannatab ?
On 30+ inimest treeningul eestlaste treenerite ja staffi jaoks ületamatu takistus ? Mingi kolmas asi ? Pädevam põhjus oleks olnud ehk see, et pooled ei saaks mängida. Aga teate, tundub seegi veider, vähemalt sa saad pildi ette, ning oma “baas” asju võimalikult laiale ringile tutvustada.

. "Rahvuskoondis pole koht, kus lihtsalt minuteid anda. Me tahame mänge võita ja selle jaoks mängime võimalikult heade mängijatega. “

Lubage naerda, võimalikult heade ? Ma sooviks ikkagi näha SN ajakirjanikke natukene rohkem pingutamas ja kuulata süvaanalüüsi Häberli poolt, miks üks ja miks mitte teine mängija.
Nt : Miks on Igonen, Nõmm paremad kui Vallner, Toom, Londak ?
Millised omadused on Seppikul Lukkal ja Pürgil paremad, kui Peltil, Podholjuzinil, Lipul, Salistel, Jürgensonil, Kruglovil, Elhil ?
Mis oli see mis Lepiku ja Liivaku puhul nii meeldis, või Anieri Volkovi mängu puhul ei meeldinud, et nad valituks said/ei saanud?
Mida tegi Marin sellel hooajal paremini kui Mošnikov ?
Lepime kohe kokku selle, et noorus ei ole PARIMA näitaja. Ja koondis on koht kus peaks olema riigi PARIMAD, mitte perspektiivikaimad, müügi eesmärgil või mingil kolmandal põhjusel. Loeb ainult ja ainult see mida platsil suudetakse. Minu poolest olgu kõik 38-aastased, kui nad 25-aastased üle mängivad.

Soovitaks küsida Häberlilt neid kell viis hommikul, une pealt ja nii, et Hurta läheduses pole ja üldse teisi töötajaid.

Flora kutid muidu tublid inimesed, pole nende süü, et valik selline.
#98   •  
(90.190.105.***)
AGA RAHVAS LÄHME JÄRGMINE KOONDISE KOGUNEMINE MIS TALLINNAS PEAKS TOIMUMA TRENNI KOHAPEALE JA NÄITAME ENDA RAHULOLEMATUST SELLEL TEEMAL!

TÕESTI, KAUA SEE TSIRKUS KESTAB!!!! AEG ON VÕTTA KODUMAA PARIMAD POJAD KOKKU JA MÄNGIDA VÕIDU NIMEL, MITTE ET ARENDADA FLORAKAID, KUI INIMESI, SEST LÕPUKS EI AITA SEE KA MITTTE M*NNIGI. NO OFENSE FLORA FÄNNIDELE, POISID POLE SELLES SÜÜDI, ET MOUGLI SELLISEID KÄSKE JAGAB

#pohlakquit #lõpptallalakkumisele
LewanGOALski   •  
(87.119.178.***)
Millist Seppiku mängu ta küll tvst vaatas? Mängis Football manageri?
Kus on Volkov, Lepistu, Mosnikov, Pelt, Anier, Luts, Podholuzin, Morozov(?),Avilov? Kui 3-4a plaan siis lisage kooseisu ka Paskotsi, Välja, Jürgens, Sapovalov??
IDIOOTSUS, JALGPALLILIIT TEHKE REFRESH! HÄBERLI If there are eggs, take responsibility, make your composition with a fair eye!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK