Gladbachi valus õppetund: karma saab su kätte alati, vahel ka 37 aastat hiljem! (0)

Iseloomulik pilt mängust: Freiburgi mehed juubeldavad, Gladbachi mängijad ei saa mitte midagi aru. Foto: Scanpix / AFP / Ina Fassbender

Saksamaa kõrgliiga ajaloos oli vaid üks meeskond löönud kodus esimese 25 minutiga viis väravat - 1984. aastal nüpeldas Mönchengladbachi Borussia sel moel Braunschweigi. Nüüd, 37 aastat hiljem, sai samasuguse trikiga hakkama Freiburg, aga tegi seda esmakordselt võõrsil. Õnnetu vastane? Loomulikult ei keegi muu kui Gladbach!

Skoori avas juba teisel minutil Maximilian Eggestein. Viiendal minutil lõi Kevin Schade teise. Tosin minutit oli mängitud, kui Philipp Lienhart lisas kolmanda. 19. minutil tuli Nicolas Höflerilt neljas ja 25. minutil Lucas Hölerilt viies.

Olukorda ei parandanud isegi see, et juba pooletunnise mängu järel vahetas Gladbachi peatreener Adi Hütter välja nii poolkaitsja Stefan Laineri kui ka ründaja Alassane Plea, tuues nende asemele Patrick Herrmanni ja Breel Emobolo. Kuid Freiburgile jäi ka viieväravalisest eduseisust veel väheks, sest 37. minutil vormistas Nicolas Schlotterbeck avapoolaja lõppseisuks 6:0.

Teisel poolajal otsustas Freiburg võõrustajatele halastada ja rohkem skoori ei teinud, kuid ajalooraamatutesse pääseti ikkagi. Kolme järjestikuse kaotuse järel tabelisse uuesti võidu kirja saanud külalised on liigatabelis kõrgel neljandal real, kuid liidrist Müncheni Bayernist siiski juba üheksa punkti kaugusel. Gladbach on aga vajunud tabeli tagumisse otsa, väljalangemistsoonist lahutab neid viis punkti.

Nende selja taha jäävad endiselt nii Stuttgart kui ka Berliini Hertha, kes tegid omavahel tabelinaabritele kohase 2:2 viigi. Kodumeeskond läks seejuures juba 19. minutiks 2:0 ette, kuid Stevan Jovetic vähendas avapoolaja lõpus vahet ja seadis veerand tundi enne mängu lõppu jalule viigilise lõppseisu.

Mönchengladbachi Borussia - Freiburg 0:6 (0:6)
2. Maximilian Eggestein, 5. Kevin Schade, 12. Philipp Lienhart, 19. Nicolas Höfer, 25. Lucas Höler, 37. Nicolas Schlotterbeck

Stuttgart - Berliini Hertha 2:2 (2:1)