Giroud tõmbas peo kiirelt käima ja mullused haavad ravinud Milan lõpetas pika tiitliootuse (0)

Olivier Giroud vedas Milani lõppvaatuses edukalt tiitlini. Foto: Scanpix / AP Photo / Antonio Calanni

Itaalia meistriks krooniti 19. korda Milan, kes läks viimasele voorule vastu teadmises, et tiitli kindlustamine on nende enda kätes. Seda tehti veenvalt, sest võõrsil Sassuolo üle saadud 3:0 võidust piisas peo alustamiseks küll ja veel.

Olivier Giroud avas juba 17. minutil skoori ja kahekordistas seisu 32. minutil, kusjuures mõlemale tabamusele tegi tõhusa eeltöö Rafael Leao. Mõni minut hiljem eksisid Sassuolo kaitsjad kolmandatki korda ja pall jõudis jälle Leaole, kes leidis seekord vabaks jäetud Franck Kessie. Elevandiluuranniku poolkaitsja tabamus lubas Sassuolosse sõitnud fännidel varakult juubeldama hakata ja teine poolaeg kujunes võidu vormistamiseks.

19. korda Itaalia meistriks kroonitud Milan on pärast 2011. aasta tiitlit üle elanud keerulisi aegu. Meistriks tulekule järgnenud hooaegadel lõpetati veel hõbeda ja pronksiga, kuid aastatel 2014-20 ei lõpetatud kordagi esinelikus, korra tuli leppida isegi kümnenda kohaga.

Tiitliga raviti ühtlasi mulluse hooaja haavad, sest siis püsis Milan jaanuari alguseni kaotuseta ja hoidsid veel kuni veebruarini tabelis liidrikohta. Seejärel hakkas meeskond aga ridamisi kaotusi saama, langes korraks isegi Meistrite liiga kohalt välja ja pidi hooaja lõpuks õnne tänama, et neil õnnestus teine koht päästa. Tiitel kaotati Interile toona viimaks koguni 12-punktilise vahega.

Inter, kes teadis, et esikohale tõusmine pole enam nende enda kätes, lõpetas avapoolaja kodus Sampdoria vastu väravateta. Teise kolmveerandtunni alguses ärgati ja löödi vähem kui kümne minutiga kolm väravat, neist üks kanti Ivan Perišici ja kaks Joaquin Correa arvele. Suures plaanis ei muutnud 3:0 võit lõpuks siiski enam midagi, sest Milanist jäädi maha kahe punktiga.

Kui vahepeal valitses Itaaliat üheksa aastat järjest Torino Juventus, siis kaks viimast hooaega on kuulutanud igipõlise jalgpallilinna Milano taastõusu. Inter ja Milan, kes said Juventuse ajastul kahe peale kirja vaid kaks hõbedat ja ühe pronksi, on nüüd kaks aastat moodustanud Serie A parima duo. Mitte kunagi varem pole mõlemad Milano klubid suutnud kahel hooajal järjest tippu tõusta.

Sassuolo - Milan 0:3 (0:3)