Giroud lõi zlatanliku võiduvärava ja saadeti väljakult minema, Maldini skooris omade kasuks ja kahjuks (0)

Olivier Giroud kerkis Milani kangelaseks. Foto: Scanpix / Daniele Mascolo / Reuters

Kõik laupäevased Premium liiga mängud lõppesid 1:1. Peaaegu oleks sama tulemusega lõppenud ka AC Milani ja Spezia kohtumine Itaalia kõrgliigas, aga Olivier Giroud seda ei soovinud.

Milan asus matši San Sirol esimese poolaja keskpaigas juhtima, kui Spezia kaitsjad magasid Theo Hernandezi jooksu karistusalasse maha, Milani kapten võttis Ismael Bennaceri söödust palli omaks ja lõi selle väravasse. Veidi enne poolajavilet oli Milanil kaks head võimalust järjest, aga Rafael Leao löök lendas rikošetist latti ning jätkuolukorras klaariti Rade Krunici löök väravajoonelt.

Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Nii läkski, sest Spezia lõi 59. viigivärava, kui Itaalia jalgpallilegendi Paolo Maldini poeg Daniel skooris nii omade kasuks kui ka kahjuks, sest 21-aastane ründav poolkaitsja on tänavusel hooajal Milanist Spezias laenul. Palli siseküljega posti kõrvale keerutanud Maldini väravat ei tähistanud.

Kuus minutit hiljem oli pall uuesti väravas ja hoopis Milan tähistas eduseisu taastamist, aga teisel poolajal vahetusest sekkunud Sandro Tonali suurepärasele kauglöögile eelnes viga ja värav tühistati.

Milani peatreener Stefano Pioli tegi 72. minutil kolmikvahetuse, kui väljakule jooksid Charles De Ketelaere, Ante Rebic ja Olivier Giroud. Mõistagi kerkis kangelaseks vanameister Giroud, kes esmalt korjas endale 83. minutil kollase kaardi, aga seda ainult selleks, et lüüa 89. minutil Tonali tsenderdusest zlatanlik võiduvärav, võtta särk seljast ja teistest varem väljakult lahkuda.

Milan tõusis liigatabelis teisele kohale, möödudes kahe punktiga Atalantast, aga liider Napoli jääb kuue punkti kaugusele. Spezia asub tagantpoolt neljandal kohal ja edestab ohutsooni kolme punktiga.

Milan - Spezia 2:1 (1:0)