"Frank tõmbas meeskonna enne penalteid käima ja ütles ise, et tahab viiendana lüüa!" (3)

FC Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Brit Maria Tael

Euroopa liiga kolmanda eelringi kohtumise Floriana FC – FC Flora järgne pressikonverents toimus Zoomi vahendusel ning võitjate peatreener Jürgen Henn ja keskkaitsja Märten Kuusk saabusid sinna riietusruumist, kust oli minut varem kostnud metsik võidukisa.

Sõnadeks olid tavapärased "Flora! Hei! Flora! Hei! Flora! Hei-hei-hei! Flora! Hei! Flora! Hei! Flora! Hei-hei-hei!" aga nende kõla hoopis vägevam ja rõkkavam, kui pärast tavalist Premium liiga mängu. Ajalooliselt edukas eurosarjamäng on ikka teine tera!

Silmnähtavalt elevil Henn võttis mängu kokku nii: "Esimesel poolajal näitasime ladusamat jalgpalli ja olime kohati väravalöömiseks päris loogilistel kohtadel, aga natuke jäi karistusalas jõudu puudu. Teisel poolajal sai vastane mängu rohkem sisse. Lisaaeg kulges edasi-tagasi, suuri šansse kummalgi polnud, aga mäng oli lahtine. Tahtsime väravat lüüa, aga suuri võimalusi ei tekkinud."

Lisaks palavale ilmale – avavile ajal oli sooja 29, lõpuvile ajal 25 kraadi kandis – vajutas kohtumisele oma pitseri ka rebenema kippunud väljak. "Mängijad võivad ise arvamust avaldada, aga minu meelest oli mäng platsi tõttu natuke aeglasem, ent maast mängu ta siiski võimaldas. Aga ilm oli tõesti suhteliselt lämbe ja eks see lõpuks mängijatele mõjus."

REKLAAM

Mis oli treenerite sõnum meeskonnale enne penaltiseeriat? "Üritasime mängijaid rahustada ja neisse enesekindlust süstida. Oli tunda, et meeskond ise oli enesekindel. Nad tundsid, et teist korda nad enam penaltiseeriat ei kaota (tänavune eurohooaeg algas ju penaltikaotusega Marijampole Suduvale – O. J.).

Kõik sisendasid üksteisele, et keegi jalga väristama ei hakka, vaid lähevad väravat lööma. Penaltilööjate järjekorra panime treeneritega paika ja arutasime siis mängijatega läbi. Meie pakkumine sobis kõigile," rääkis Henn.

Aga mille pealt sündis otsus määrata viiendaks lööjaks Frank Liivak, kelle senine hooaeg on kulgenud pehmelt öeldes keeruliselt? "Nähes Frangi kehakeelt sellel hetkel, kui oli selge, et nüüd hakataksegi penalteid lööma, ei kahelnud ma temas. Ta tõmbas ülejäänud meeskonda käima ja ütles ise, et tahab viiendana lüüa. Minu jaoks tundus selge, et ta tunneb enesekindlust," rääkis Henn.

Euroopa liiga play-off'is kohtub Flora järgmisel neljapäeval võõrsil Zagrebi Dinamoga.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
3 kommentaari

UmmiUmmi   •  
(91.129.98.***)
Koondisematerjal !!!
parool_on_parool   •  
(176.46.54.***)
Flora põhimees ! Henn out, frank IN !
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Henn on olnud ju väga edukas treener!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK