Flora parim Partizani vastu - hooaja võimsaima etteaste pakkunud Henrik Pürg (2)

Henrik Pürg klaaris kõik olukorrad, mis tal klaarida tuli. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna FC Flora tegi neljapäeval Eesti jalgpalli ajalugu, kui alistas Konverentsiliiga alagrupiturniiril kodus 1:0 Belgradi Partizani. Soccernet.ee toimetus valis mängu parimaks innukalt Flora keskkaitses tegutsenud Henrik Pürgi.

Flora peatreener Jürgen Henn üllatas küll algkoosseisuga, kui jättis sellest välja nii Rauno Sappineni, Konstantin Vassiljevi, Henrik Ojamaa kui ka Ken Kallaste, ent tegi tagantjärgi hinnates geniaalsed valikud. Kodumeeskond püsis esimesel poolajal väga kenasti mängus sees ja omas esiti paremaid šansse.

Riietusruumi mindigi eduseisus, kui Markus Poomi pikk sööt leidis kaitsjate taha avanenud Martin Milleri, kelle pealöök maandus posti kõrval - 1:0. Teisel poolajal muutus Partizan ohtlikumaks, kuid Flora sai vahetusest tuua kvaliteeti juurde, tänu millele tekkis mitmeid šansse, mida küll ei suudetud realiseerida. Lõpuvile kõlades olid tablool Flora minimaalsed võidunumbrid, tänu millele saadi esimeseks Eesti klubiks, kes eurosarja alagrupiturniiril mängimise kõrval seal ka võitnud on.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

REKLAAM

Matvei Igonen - 7. Nullimäng eurosarjas on kõva valuuta. Esimesel poolajal klaaris korra ühe tsenderduse ohtlikusse tsooni, mille järel pidi Markus Poom blokiga hiilgama, ent muus osas oli kindel. Teisel poolajal tegi mõned olulised tõrjed, võttes ära ka ristnurka suundunud kauglöögid. Suures plaanis olid need väravavahi jaoks kohustuslikud tõrjed ja kaasnenud hüpped võib-olla isegi efektsemad kui vaja, aga tähtis on puur puhtana hoida ja sellega tuli Igonen suurepäraselt hakkama. On tagaliini vajalikku kindlust lisav element.

Michael Lilander - 6. Äärekaitsja läks mängu jooksul üha paremaks. Teisel poolajal jõudis ka rünnakuid toetama ja korra isegi kastis löögile. Võitles endale omaselt mehiselt ja mõjub kohati tangina, kellel on palju jõudu. Tahtejõu pealt oli valmis jooksma lõpuni ka siis, kui vasak jalg oli oma töövõime juba kaotanud.

Mängu parim Henrik Pürg - 8. Keskkaitsja on senise eurohooaja jooksul saanud nuuti, aga nüüd tegi ilmselt oma hooaja parima mängu. Täielik loom Flora kaitseliinis! Pakatas enesekindlusest ja lõi kastist minema kõik pallid, mis vähegi tema lähedusse tulid. Jõudis korduvalt ka otsustavatesse blokkidesse. Tema ja partner Kuuse vahel oli näha head sünergiat, aidates üksteist rasketel hetkedel. Pürg mängis tõesti hästi ja väärib suurt kiitust.

Märten Kuusk täitis kapteni kohuseid. Foto: Brit Maria Tael

Märten Kuusk - 7. Seekordne Flora kapten mängis liidrile omase kindlusega. Sarnaselt Pürgile tegi mitmeid otsustavaid sekkumisi, julgseid otsuseid ja panustas kogu võistkonna juhendamisesse. Partizani ründajatel võis mängu järel päris nadi maik suhu jääda, sest Flora kaitseliinist oli ikka jube raske läbi murda.

Marco Lukka - 6. Lukka oli oma parimas mahlas ehk siis ilma suuremate riskideta tegi kaitsefaasis kõik asjad turvaliselt ära. Samas lülitus julgelt rünnakule, küsis häälekalt palli, andis isegi kannasöödu. Mängu ülesehitusel oli üks suurem eksimus lohaka ristisööduga, aga tema õnneks aitasid kaaslased seal välja.

Markus Soomets - 6. Alumise poolkaitsjana sai väga palju musta tööd teha ning pidevalt oli keskväljal olukordades, kus otseses kontaktis vastasega sudis palli pärast. Kohati jäi kaitses mingitesse kohtadesse hiljaks, oli natuke ebalev, siis aga aitas rünnakuid jätkata ja rahustada. Soometsa puhul on näha, et naudib väljakul olemist ja oskab lõpuni pingutada. Selle abil oli kokkuvõttes ka Partizani rünnakute takistamisel korduvalt abiks.

Markus Poom andis fantastilise väravasöödu. Foto: Oliver Tsupsman

Markus Poom - 7. See andreapirlolik sööt ... see oli midagi ebamaiselt ilusat. Ja samas kasulikku ning väärtuslikku. Mängis oma koha välja, otsides rünnakul lahendusi, panustades samal ajal ka pallita mängu. Teisel poolajal ei säranud võib-olla enam nii palju ja ka matši lõpus sooritatud kauglöök jäi ebatäpseks. Kokkuvõttes läheb aga oma väravasööduga Eesti jalgpallifolkloori. See jääb paljudele väga pikaks ajaks meelde.

Sergei Zenjov - 7. Neljapäevase mängu pealt tekib tunne, et on karjääri küpseimas eas leidmas endas uusi tahke - antud juhul äärekaitsja oma! Meeletu panus kaitsetöösse. Ääreründajana nii truult oma võistkonna heaks töötamine on fenomenaalne. Zenjovi tuleb selle eest kiita! Rünnakul oli õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, aga see, kuidas ta jõuab alati õigetesse kohtadesse, näitab tarkust, kogemust ja head vaistu. Flora jaoks väga vajalik mängija.

Martin Miller - 8. Viimastel nädalatel veidike tervisega kimpus olnud ja seejärel oma parimat mängu otsinud Miller avanes Partizani vastu number kümne kohal nagu joovastuses fännide õllepurk - hoo ja vahuga! Miller oli nii enesekindel ja liikuv, et serblastel oli tema tehnilisuse ja suunamuutustega väga keeruline toime tulla. Partizani kaitsjad jäid järjepanu segaduses näoga vaatama, kuidas Miller taas neile pahandust korraldas. Leidis väga hästi liinidevahelisi taskuid ja vabu tsoone. Ja siis see värav ... Imeline sooritus! See ei olnud üldse lihtne lahendus, aga Miller suutis jätta mulje, et see kõik sündis nii möödaminnes. Vapustav!

Hetk pärast seda, kui oled löönud oma karjääri eriliseima värava. Foto: Oliver Tsupsman

Daniil Kuraksin - 6. Eurosarja algkoosseisudebüüdi puhul eeldaks näha värinat, segadust, teadmatust. Seda ei näinud. Kuraksin võttis vasakul äärel oma koha sisse kindlalt ja teadlikult. Mängis nii, nagu oleks kogu aeg sel tasemel harjunud toimetama. Julgust jagus, aga loogiliselt võistkond ei mänginud sedasi tema peale nagu tavaliselt Ojamaa peale mängitakse. Eeldused helgeks tulevikuks on igatahes olemas.

Rauno Alliku - 6. Rabas meeletult musta tööd teha. Ründefaasi suurim kasu seisnes liikumistes, millega tegi kaaslastele, eelkõige Millerile, ruumi. Ka värava eel meelitas teise keskkaitsja ennast jälgima, mille toel Miller vabadusse silkas. Võitluse taha midagi ei jäänud, küll aga nappis mingites momentides särtsu või väledust, et palliga momendid enda kasuks kallutada.

Rauno Sappinen - 6. Oli näha, et ega ta ei ole harjunud vahetusest mängu tulema. Alustas sellise rahuliku hoiakuga, mis on tavaliselt siis, kui on teada, et ees ootab 90 minutit ja oma energiat tuleb targalt kasutada. Oleks võib-olla veidi enam tulevärki oodanud. Ojamaa filigraanse söödu lasi puutega pikaks ning sellest on kahju - eikellegimaal väravavaht ja tühi värav näisid ahvatlevana. Aga aitas siiski rünnakule elu tuua ja hoidis Partizani kaitsjaid valvel, käies lisaks madalamal mängu sidumas.

Henrik Ojamaa - 7. Ojamaa on Flora dünamo - annab pidevalt elektrit ja hoiab tee valgena. Keskendus kaitsetööle, vajudes vajadusel sisuliselt viiendaks kaitsjaks või teistpidi survestas kõrgeima mehena väravavahti. Pallivõit ja läbisööt Sappinenile olid meisterlikud. Andis endast kõik, mis ongi vahetusmängija puhul kõige olulisem. Lisaks on ta oma piirpealse agressiivsusega jätkuvalt vastaste jaoks ülimalt rõve mängija, aga see pole antud juhul meie mure.

Henrik Ojamaa ja Markus Poom ei suuda uskuda, millega nad on just hakkama saanud. Foto: Oliver Tsupsman

Konstantin Vassiljev - 6. Flora mängujuht ei toonud vahetusest sekkudes platsile uut käiku. Samas tõi kogemused, millega aitas olulistel hetkedel Florat suunata ja rahustada. Liigselt silma ei paistnud ja kui aktsioonis oli, ei õnnestunud ka tavapäraselt, aga eks tema suhtes valitsevad profiilist tulenevalt ka kõrgendatud ootused.

Ken Kallaste - 6. Kui väljakul ei saanud Kallaste end just väga pikalt näidata, siis seda näitas ta küll, et mehe sõna maksab endiselt. Mängueelsel päeval ütles ta, et tegeleb nendega personaalselt, kes väljakul viilima hakkavad. Tulemus? Väljakul ei julgenud ükski Flora mängija viilida. See tähendab, et Kallaste suudab võistkonda mõjutada ka siis, kui ta ise platsil ei ole. Ja see on väärtus! Viimasteks minutiteks sekkudes tõi ta kaitsesse vajalikku värskust, et Partizani rünnakud tagasi tõrjuda.

Rocco Robert Shein - 6. Noor keskpoolkaitsja tegi vahetusest sekkudes oma ära ja see ei ole 18-aastase kuti kohta sellises mängus üldsegi nii enesestmõistetav. Mängis küpselt ja tõestas koos Kuraksiniga, et ka napilt täisealise Eesti jalgpallurina on võimalik rahvusvahelisel tasemel konkurentsivõimeliselt kaasa lüüa.

Tallinna FC Flora - 10. Ajaloolisesse võitu panustasid küll mitmed mängijad suurepäraste isiklike sähvatustega, ent kolm punkti saadi kätte eelkõige ülima meeskondlikkuse ja ühise pingutusega. See, mida Flora on tänavu eurosarjas näidanud, on muljetavaldav ning kompliment Eesti jalgpallile, sest kõik tulemused on tehtud pelgalt Eesti jalgpallureid ja treenereid kasutades. Müts maha!

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

käbi   •  
(91.129.110.***)
No see mingi nali ju, pange kõigile +2...... Mingites koondise kaotustes hindate samas spektris kui praegu ajalooline esimene euro alagrupi mänguvõit
Jaak   •  
(46.131.45.***)
Ei ole nali. Minuarust enam-vähem. Tähelepanu väärne on see,et tähtis võit ja nullimäng tuli kaugeltki mitte hooaja parima mänguga

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK