FIFA maksis iirlastele vaikuse eest (1)

Foto: thesecretfootballer.comIirimaa jalgpalliliidu tegevjuht John Delaney avaldas Iirimaa raadiojaamale RTE, et iirlastele maksti selle eest, et nad pärast Thierry Henry käega mängu intsidenti kohtusse ei läheks.

Iirimaa oli 2009. aastal äärmiselt lähedal sellele, et Prantsusmaa MM-ilt kõrvale jätta, kui nad korduskohtumises lisaajani olid jõudnud.

Seal said nende lootused aga valusa ja ebaausa tagasilöögi, kui prantslased lõid otsustava värava olukorras, kus enne William Gallase tabavat lööki oli Thierry Henry lausa kaks korda selgelt palli käega mänginud nii, et kohtunik seda ei märganud. MM-piletita jäänud iirlased olid intsidendi järel marus ning nõudsid muu seas korduskohtumist, aga FIFA tahtis neid rahustada.

Täna tunnistas Iirimaa jalgpalliliitu juhtiv Delaney, et FIFA andis neile raha, et nad asja kohtusse ei viiks. Iirimaa meedia andmeil oli selleks summaks 5 miljonit eurot.

Delaney avaldas, et nad tundsid, et neil oli tugev õigus FIFA kohtusse kaevata ning neid häiris see, kuidas FIFA ja Sepp Blatter intsidendi järel käitusid. Ta oli läinud Blatteri juurde ja öelnud, mida ta temast arvab. Sellele järgnes aga teistsugune vestlus, milles Blatter pakkus iirlastele omamoodi kompensatsiooni.

REKLAAM

1 kommentaar

sfa   •  
(176.46.48.***)
Iirlastele tehti teene tagasi kui Eesti mängis Iirimaaga EM-i playoffis.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK