Fännide sigatsemine jättis prantslased publikuta, Sinjavski saab mängida tühjade tribüünide ees (0)

Nice'i ja Kölni vahelise mängu eel läks fännide vahel löömaks. Foto: Scanpix / Reuters / Eric Gaillard

Prantsusmaa tippklubid Marseille ja Nice peavad järgmised euromängud kinniste uste taga pidama, sest nende fännid ei osanud viimati staadionil käituma. UEFA karistas rahatrahviga ka sakslasi ja serblasi.

Marseille's läksid asjad käest 13. septembril, kui Meistrite liigas võõrustati Frankfurti Eintrachti. Karistada saadi pürotehnika kasutamise, esemete loopimise, laserkiirte kasutamise, publikurahutuste ja tribüünidel vahekäikude blokeerimise eest. Muuhulgas pildusid prantslased põlevat pürotehnikat külalisfännide sektorisse, tekitades sellega hulgaliselt väga ohtlikke olukordi.

Olympique'i 4. oktoobri kodumäng Lissaboni Sportinguga peetakse seetõttu tühjade tribüünide ees. Samuti on 1. novembri kohtumiseks Tottenhamiga lubatud neil staadion vaid osaliselt publikuga täita.

Nice'i ja Kölni fännide kakluse tõttu tuli 8. septembril peetud Konverentsiliiga mängu algust aga lausa edasi lükata. See tähendab, et kui neid külastab 13. oktoobril Eesti koondislase Vlasi Sinjavski tööandja Slovacko, peetakse see mäng samuti publikuta. Lisaks keelati Nice'il järgmisele võõrsilmängule pileteid müüa, see kohtumine toimub 6. oktoobril Slovacko kodustaadionil. Karistuse põhjuseks on UEFA teatel fännide rassistlik käitumine ning taas pürotehnika kasutamine ja esemete pildumine.

REKLAAM

Puhta nahaga ei pääsenud ka Köln, kellele tehti 100 000 eurone rahatrahv ning määrati samuti keeld kaheks järgmiseks võõrsilmänguks oma fännidele pileteid müüa - põhjuseks taas esemete loopimine ja pürotehnika kasutamine. Nice'iga samasse alagruppi kuuluv Serbia klubi FK Partizan sai 20 000 eurot trahvi ja peab järgmiseks euromänguks staadioni osaliselt sulgema, neile pannakse pärast 9. septembri mängu prantslastega süüks poolehoidjate diskrimineerivat käitumist.

Karistada sai ka Marseille'ga madistanud Eintracht, kuid nende trahv on vaid 15 000 eurot ning staadioni osalise sulgemise kohustus määrati neile esialgu tingimisi. Sama käib võõrsil peetavatele euromängudele piletite müümise kohta. Mõlemad tingimisi karistused kehtestati aastase katseajaga.

Täpselt sama karistus - staadioni osaline sulgemine ja keeld võõrsilmängudele pileteid müüa - määrati Itaalia hiiule Juventusele. Neile pannakse süüks fännide rassistlikku käitumist 6. septembri Meistrite liiga mängus Paris Saint-Germainiga.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK