Evald Tipneri karikasarjas unustati lisaaeg ära, penaltiseeria tulemus tühistatakse (0)

Evald Tipneri karikas. Foto: Soccernet.ee

Evald Tipneri karikasarja 1/32-finaalis kohtusid kolmapäeva õhtul Vaimastvere Arenal Eesti meistrivõistluste II liiga ida-põhja piirkonda kuuluv Jõgeva SK Noorus-96 ja III liiga põhjapiirkonnas mängiv Tallinna FC Hell Hunt. Võitja justkui selgus, aga tegelikult ikkagi mitte.

Noorus-96 läks kohtumist 25. minutil Kevin Libliku väravast 1:0 juhtima, aga jäi 63. minutil arvulisse vähemusse, kui viimase lootuse vea eest eemaldati väljakult meeskonna kapten Jürgen Hiljurand. Tulenevalt kõrgemalt liigatasemel mängimisest kohtumist soosikuna alustanud Noorus-96 ei suutnud lõpuni vastu pidada, sest 90. minutil lõi Ott Arumeel Hella Hundi viigivärava.

Juhendi järgi pidanuks järgnema lisaaeg, aga kohtunik Siim Suurmets teatas võistkondadele, et asutakse kohe penaltiseeria kallale. Põhjuseks kahe juhendi segamini ajamine. Nimelt väikestel karikavõistlustel (seal võivad osaleda II liigas ja allpool mängivad klubid) tõesti lisaaega ette nähtud ei ole, vaid viigilise normaalaja puhul asutakse kohe penaltite kallale. Evald Tipneri karikasarjas tuleb ega esmalt mängida lisaaeg.

Noorus-96 võitis penaltiseeria tulemusega 5:3, aga kohta karikasarja 32 parema seas Jõgeva meeskond sellega ei taganud, sest mäng kuulub kohtuniku eksimuse tõttu edasimängimisele. See tähendab, et lepitakse kokku uus aeg, sõidetakse Vaimastverre ja jätkatakse samades koosseisudes lisaajaga, seisuks 1:1 ja Hella Hundi päralt arvuline ülekaal.

REKLAAM

"Kahetsusväärne lugu. Kohtunik eksis ja tunnistas seda jalgpalliliidule. Ta ajas juhendi segamini väikeste karikavõistluste omaga. Rikkumine on tõsine ja tõenäoliselt jätkatakse mängu sealt, kus see pooleli jäi ehk lisaaja algusest. Nagu säärastel puhkudel tavaks, katab jalgpalliliit kõik mängu lõpuni mängimisega seotud kulud. Alaliit vabandab asjaosaliste ees," ütles jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht Soccernet.ee-le.

"Kohtunik tegi muidu väga hea partii!"

Hella Hundi kapten Leo Kristopher Piel rääkis, et kuigi sisetunne ütles, et viigilise normaalaja puhul peab järgnema lisaaeg, ei osanud nad kohtunikus piisavalt kahelda.

"Läksime Vaimastverre autsaideritena, aga mängu käik oli võrdne. Noorus läks juhtima, aga jäi vähemusse ja siis saime ise suruma hakata. Kui 90. minutil viigivärava ära lõime, otsustasin kaptenina, et normaalaja viimased minutid mängime kaitsvamalt, sest meil on ju seejärel võiduvärava püüdmiseks terve lisaaeg.

Läksime pingile plaani pidama ja olime valmis lisaajaks, aga kohtunik tuli ja ütles, et nüüd järgneb penaltiseeria. Me ei osanud kohtunikus kahelda, sest väikestel karikavõistlustel ju enam lisaaega ei mängita. Läksime seega penalteid lööma. Pärast küsisin veel korra kohtunikult, kas lisaaeg ei pidanuks olema, aga ta vastas, et ei. Riietusruumis võtsime juhendi lahti ja seal on kirjas, et lisaaeg ikkagi pidanuks olema," rääkis Piel.

Hellale Hundile soovitati alaliidust esitada protest, mis on praeguseks tehtud. "Tegelikult sellises olukorras protesti vaja pole, edasimängimise otsuse saame teha ka ilma selleta," märkis Uiboleht. Seega ootab Hella Hunti eeldatavasti ees uus reis Vaimastverre, et mängida esmalt 30 minutit lisaaega ja kui selle järel seis viigis, lüüa uus penaltiseeria.

"Kokkuvõttes pakkus juhtunu meile terve tagasitee jooksul päris palju nalja. Tegime suisa tanklas eraldi peatuse, et muljetada! Muuhulgas jõudsime järeldusele, et ju oli kohtunikul ka päris hea tagasitee… Aga staadion oli mõnus, õhkkond ja vastased toredad. Ka kohtunik tegi muidu väga hea partii!" rääkis Piel.

Millal 1/32-finaali edasi mängitakse, pole praegu teada. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK