Euroopast saadud raha aitas tugevdada Paide rahakotti, kuid seda peaks tegema ka mängijate müük (1)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 180. saade tuli tavapärasest erilisem, sest Kasper Elissaarel ja Ott Järvelal käis külas Paide Linnameeskonna tegevjuht Jaanus Pruuli. Muuhulgas piiluti ka klubi rahakotti.

"Väga palju on Eestis räägitud euromängude kontekstis rahast. UEFA-lt laekub Paidele solidaarsusmakseid 850 tuhande jagu. Kui palju sellest rahast juba kulutatud on?" tegi Elissaare jutuotsa lahti.

Pruuli hakkas otsas minema: "Ühtpidi tuleb seda raha UEFA poolt sisse, teistpidi potsatab iga päev postkasti paarkümmend arvet kõikvõimalike erinevate tegevuste peale: küll hotellid, kõik mänguga seonduv, toitlustus, turvateenistus ja nii edasi. Ma arvan, et suurusjärk pool miljonit kuni 600 tuhat on kulutatud ja kõik, mis üle selle, jääb sinna plusspoolele.

Paraku see reaalsus on selline, et lennukulud on kasvanud väga suureks. Meil kolme mängu peale oli see summa kokku ligi 200 tuhat. Sel aastal otsustasime ka kõik mängude ettevalmistused teha nii professionaalselt võistkonna jaoks kui võimalik ehk panna nad parimatesse tingimustesse, et sooritus oleks maksimaalne. Mitte see, et me peame nüüd mõtlema, et hoidsime hotelli pealt raha kokku või läksime kaks päeva liiga hilja kohale kuskile mängule.

REKLAAM

Eks see on neid kulusid ikkagi päris jõudsalt kasvatanud. Ja loomulikult meie Tallinna mängu reklaamikulud olid natuke suuremad kui eelmistel mängudel, aga me ei kulutanud seal teistpidi üüratuid summasid. Saime koostööpartneritega väga head diilid ja seda oli tegelikult meeldiv ka näha."

Elissaar jätkas: "Kui palju siis sellest rahast, mis nii öelda üle jääb, veel abi on? Et just seda eelarve poolt täita, sest alati on räägitud, et euromängud on klubidele ka eelarve mõttes väga oluline allikas."

"Noh kindlasti on. Ma ei tea teiste klubide eelarvepoliitikat ja strateegiat detailideni, aga ma arvan, et kõik tippklubid lähevad hooajale vastu natuke sellise miinuseelarvega. Eesmärgiga neid tulusid hooaja jooksul suurendada, on see siis mängijate müük või eurosarja edu. Meie jaoks sellel kolmandasse ringi jõudmisel ja läbi selle tulu teenimisel on mitu tasandit," hakkas Pruuli otsast minema.

"See kindlasti aitas eelarvet tugevdada. Asetas meid paremasse positsiooni, et kaasata uusi toetajaid. Eelkõige peame loomulikult arvestama seda, et see, mis me selle neljanda augusti mänguga korraldasime ja näitasime, võib tulla meile tulevikus päris hästi kasuks. Loomulikult loodame ikkagi seda, et need euromängud ja seal näidatud tase aitavad ka mõne mängija müügile kaasa."

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Denis Krestinin   •  
(82.131.45.***)
Deabease müük käib juba 2 nädalat, arvestades homse mänguga - 4 mängu kus teda ei kasutanud. Kokkuvõttes tuleb välja,et anderlechti vastu võiks küll mängida.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK