Euromängude kunn Roma kergitas Norrast tulnud viikingitele kaabut ning lõpetas nende vägeva hooaja (0)

Nicolo Zaniolo tüüris omad poolfinaali. Foto: Scanpix / Gribaudi / IMAGO

Euroopa Konverentsiliigas sai täna selgeks neli tiimi, kes turniiri ajaloo esimesel hooajal poolfinaalidesse saavad. Nendeks osutusid Leicester City, Olympique'i Marseille, AS Roma ja Feyenoord.

Ühepoolseima võidu sai kirja Jose Mourinho tüüritud AS Roma, kes näitas lõpuks Norras imehooaega tegevale Bodö/Glimtile koha kätte. Põhjapolaarjoonest "kõrgemal" oma kodumänge pidav tiim pääses tänavu esmakordselt euromängudel mõnda alagruppi ning koheselt purjetati veerandfinaali välja. Seejuures oldi erakordselt võimsad oma koduõuel, kus alates teisest eelvoorust võideti absoluutselt kõik matšid - üheksa mängu, üheksa võitu. Sealhulgas võideti Romat alagrupis 6:1 ning veerandfinaali avamängus 2:1.

Täna oli selge, et Roma enam nalja ei soovi teha ehk kohe esimestest minutitest alates hakkati mõnusalt survestama. Esimene sündiski juba viiendal minutil, kui britt Tammy Abraham lõi oma hooaja 24. värava. Sel sajandil on Romas ühe hooajaga temast rohkem väravaid löönud vaid legendaarsed Francesco Totti ja Edin Džeko.

Peale pikakasvulise ründaja tabamust algas 22-aastase Nicolo Zaniolo sõu. Itaallane suurendas esiteks 23. ja 29. minutil omade eduseisu ning viskas siis teise poolaja algusel oma kaabu lõplikult publikusse. Kuigi mees pidi paar minutit hiljem väikse vigastuse tõttu väljakult lahkuma, siis ei unusta ükski Roma meest sellist esitust.

Nii saigi roomlastest oma kodumaa viimane lipukandja ning seejuures pole see nende jaoks sugugi uus olukord: tegemist on koos Arsenali, Liverpooli ja Real Madridiga ainsa tiimiga, kes on viimasel viiel aastal vähemalt kolmel korral ühte eurosarja poolfinaali jõudnud.

Järgmise vooru pileti lunastas ka Leicester City, kes jäi küll esialgu PSV vastu kaotusseisu, ent tugev teine poolaeg päästis rebased hulleimast. Ühe tabamuse sepistas James Maddison, kes on tänavu klubi eest löönud lausa neliteist väravat. Inglastest on temast resultatiivsemad olnud vaid varasemalt mainitud Abraham ning Harry Kane (22).

Seejuures on Leicesteril koos oma kaasmaalastega võimalik kohe saata korda ajalooline saavutus, kuna kui nemad võidavad Konverentsiliiga, West Ham jääb Euroopa liigas esimeseks ning Liverpool või Manchester City kroonitakse Meistrite liiga tšempioniks, siis on kõik kolm suurt tiitlit brittide käes.

Tiitli saamiseks tuleb neil jagu saada ka Marseille'ist või Feyenoordist, kes olid täna kõvemad vastavalt Thessaloniki PAOK-ist ja Praha Slaviast. Kahe nädala pärast toimuvates poolfinaalides kohtuvad seega prantslased ja hollandlased ning teises paaris lähevad kokku hundid ja rebased ehk Roma ja Leicester. Hooaeg kulmineerub 25. mail Tiranas.

Veerandfinaalid:

PSV Eindhoven - Leicester 1:2 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Leicester 1:2
27. Eran Zahavi - 77. James Maddison, 88. Ricardo Pereira

Thessaloniki PAOK - Marseille 0:1 (0:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Marseille 1:3