Esikolmikusse trüginud Manchester United visati sealt kuuendal üleminutil jälle välja (0)

Premier League'i 35. vooru lõpuni olid jäänud loetud sekundid, kui Manchester United võis end lugeda kolmanda tabelikoha omanikuks. Ent lõpuvile kõlades enam mitte, sest Southampton suutis tänu kuuenda üleminuti tabamusele Old Traffordilt välja võidelda 2:2 viigi.

Esimesese šoki korraldas Unitedile tosina minuti järel Paul Pogba, kes kaotas oma karistusala lähistel palli Danny Ingsile, Nathan Redmond leidis terava sööduga Stuart Armstrongi ja skoor oli avatud. Pogba heastas oma prohmaka siiski üsna kiirelt, sest juba kümmekond minutit hiljem oli ees United. Prantslane aitas teha eeltööd mõlemale väravale, nelja minuti sees skoorisid nii Marcus Rashford kui ka Anthony Martial.

Tänu Chelsea ja Leicesteri äsjastele komistamistele tähendas see, et United kerkis virtuaalses tabelis mõlemast mööda, kolmandaks. Eduseisus raisati aga võimalusi skoori kasvatamiseks ning nagu jalgpalliklišee ütleb: kui ei löö ise ... Üleminuti läksid võõrustajatel igas mõttes aia taha, sest nende alates hüppasid esmalt peadpidi kokku Kyle Walker-Peters ja Brandon Williams. Unitedi noor äärekaitsja sai nii sügava peahaava, et pidi väljakult arstide hoole alla minema ja kuna Unitedil olid kõik vahetused juba tehtud, tuli neil jätkata vähemuses.

Madalale kaitsesse vajunud United pakkus sellega Southamptonile võimalust viigistamiseks ning külalised võtsidki selle vastu, kui kuuendal üleminutil suunas Jan Bednarek nurgalöögi peaga edasi ning 20-aastane vahetusmees Michael Obafemi lükkas palli mõnelt meetrilt võrku. Manchesteri meeskonna jaoks sai sellega otsa viiemänguline võiduseeria, kaotuseta püsitakse kõigi sarjade peale aga juba 18 mängu ehk alates 22. jaanuarist.

Viik jätab Unitedi endiselt viiendaks, Chelseast ühe silma kaugusele ja Leicesteriga võrdsetele punktidele. Kuivõrd esmaspäev tõi uudise Manchester Cityle määratud eurosarjade keelu tühistamisest, tähendab see, et kahele Meistrite liiga kohale on nüüd kolm eelnimetatud tõsist pretendenti.

Viimase kolme vooru mängugraafik pakub siiski vähemalt paberil selget eelist Manchesteri meeskonnale: neil on jäänud veel kohtuda tabeli teises pooles olevate Crystal Palace'i ja West Ham Unitediga, sellal kui näiteks Leicester läheb samal ajal vastamisi eurokoha pärast võitlevate Sheffield Unitedi ja Tottenhamiga. Viimases voorus mängivad Leicester ja Manchester United omavahel. Chelsea järgmine vastane on tabeli punane latern Norwich, kaks viimast kohtumist peetakse aga tänavuse meistri Liverpooli ning hetkel tabelis kuuendal kohal oleva ja samuti Meistrite liigast unistada söandava Wolverhamptoniga.

Manchester United - Southampton 2:2 (2:1)
20. Marcus Rashford, 23. Anthony Martial - 12. Stuart Armstrong, 90+6. Michael Obafemi