Erikseni elu päästnud arste ja koondise kaptenit Kjaeri pärjati kõrge autasuga (1)

Simon Kjaer ja arstid aitasid üheskoos päästa Taani koondislase Christian Erikseni elu. Foto: Scanpix / AFP / Wolfgang Rattay

Taani koondise kapten Simon Kjaer ja arstid, kes päästsid suvisel EM-finaalturniiril Taani koondise poolkaitsja Christian Erikseni elu, pälvisid tänavuse UEFA Presidendi Auhinna.

29-aastane Eriksen sai 12. juunil Kopenhaagenis Parkeni staadionil peetud Taani-Soome alagrupikohtumise esimese poolaja lõpuminutitel infarkti ja kukkus kokku. Arstidel läks tema elustamiseks vaja defibrillaatorit, hiljem paigaldati talle haiglas ka südamestimulaator.

Kjaeri tunnustati "erakordsete liidriomaduste eest" juhtunule reageerimisel. Igapäevaselt Itaalias Milani ridades mängiv kaitsja asetas murule vajunud Erikseni õigesse asendisse, alustas enne arstide kohalejõudmist elustamisega ning aitas seejärel moodustada Taani koondise mängijatest Erikseni ümber ringi, mis lubas arstidel segamatult tegutseda ning varjas Erikseni kogu maailma pilkude eest. Lisaks jõudis Kjaer koos koondise väravavahi Kasper Schmeicheliga vahepeal käia lohutamas ja toetamas Erikseni naist Sabrinat, kes tribüünilt staadionimurule kiirustas.

"Me ei unusta juhtunut elu lõpuni. Meeskond tegutses ühtselt, andsime endast kõik, et üheskoos raskest olukorrast välja tulla ning üksteist võimalikult palju aidata," meenutas Kjaer. "Püüdsin olla nii väljakul kui ka väljaku kõrval kõiges meeskonna juht, sest jalgpalluritena oleme kõik koos. Usun, et see on üks suuremaid eesõigusi, mida elu on mulle andnud. Tunnen Christiani juba aastaid, tal on suurepärane pere ja palju sõpru. Peaasi on see, et tema ja ta pere oleksid õnnelikud. Siis olen ka mina õnnelik."

REKLAAM

Staadionil viibinud meditsiinibrigaad tegutses kõigi hinnangute järgi ainuõigesti ja kiirelt, suutes Erikseni südame uuesti lööma saada. "Tegime oma tööd," lausus Mogens Kreutzfeldt, kes oli EM-finaalturniiri ametlik meditsiinijuht Kopenhaagenis. "Käitusime nii, nagu pidime. Nii, nagu meid oli õpetatud. Emotsioonidele polnud sel hetkel kohta, igaüks teadis oma rolli. Emotsioonid tulid muidugi hiljem, nagu kõigil teistelgi. Kuid meile pakkus suurt rõõmu, et lõpptulemus oli just selline."

UEFA presidendi Aleksander Ceferini sõnul ulatub tänavuse auhinna tähendus jalgpallist märksa kaugemale. "Tegu on tähtsa meeldetuletusega, kui hinnaline on inimelu. Kõik muu jääb sellisel hetkel tagaplaanile," lausus Ceferin ning saatis juhtunust endiselt taastuvale Eriksenile ja ta perele tervisi.

UEFA presidendi auhinna pälvisid:

Staadioni meditsiinibrigaad:

  • Mogens Kreutzfeldt (meditsiiniteenistuse juht)
  • Frederik Flensted (staadioni meditsiinijuht)
  • Anders Boesen (väljakuäärne kiirabiarst)
  • Peder Ersgaard (parameedik)

UEFA meditsiinibrigaad:

  • Jens Kleinefeld
  • Valentin Velikov

Taani koondise esindajad:

  • Morten Boesen (võistkonna arst)
  • Morten Skjoldager (võistkonna arsti saatev füsioterapeut)
  • Simon Kjaer (Taani rahvuskoondise kapten)

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

solitaire   •  
(113.186.234.***)
I really appreciate this wonderful post that you have provided for us. I feel strongly that love and read more on this topic. I have spent a lot of my spare time reading your content. Thank you a lot.
https://play-solitaire.co/

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK