Enesekindlust kogunud PSG hullas Neymari juubelimängus arvulises ülekaalus (0)

Neymar tegi, mida oskas. Foto: Scanpix / Philippe Lecoeur / Imago Images / Panoramic

Prantsusmaa kõrgliigas asub liidrikohal valitsev meister Pariisi Saint-Germain, kes alistas eelmisel nädalal Neymari juubelimängus Montpellier' 4:0. Sama palju punkte kogunud Lille sai 1:0 võidu Rennes'i ja kahe punkti kaugusel olev Lyoni Olympique 5:0 võidu Saint-Etienne'i üle.

Seejuures mängis tiitlikaitsja suurem osa mängust arvulises ülekaalus, sest 19. minutil sai punase kaardi Montpellier' väravavaht Jonas Omlin, kes kukutas karistusala lähistel PSG ründaja Kylian Mbappe. Omlini asendama toodud Dimitry Bertaud ei suutnud Montpellier'i kaotusest päästa, sest PSG lõi koguni neli vastuseta väravat. Mõlemal poolajal skooris korra Mbappe ning teisel poolajal sahistasid Neymar ja Mauro Icardi. "See võit on meile oluline ja annab meile enesekindlust," rääkis PSG peatreener Mauricio Pochettino pressikonverentsil.

PSG staarründaja Mbappe asub Prantsusmaa kõrgliiga väravalööjate edetabelis esikohal, olles tänavusel hooajal löönud 14 väravat. Lisaks on Mbappe andnud kuus väravasöötu. "Mul on hea meel, kuidas Mbappe on mänginud ja olen õnnelik, et ta lööb väravaid, sest ründaja jaoks on enesekindlus ülioluline," sõnas 48-aastane Pochettino.

PSG eest pidas karjääri 100. mängu Neymar, kes on Prantsusmaal oldud aja jooksul löönud 81 väravat. Viimastel nädalatel on palju juttu olnud Neymari vormist, kuid Pochettino kinnitab, et kõik on hästi. "Mul on hea meel ka Neymari üle. Tema pühendumus on oluline. Minu silmis on ülioluline, et meeskond oleks tasakaalus ja ründajatel on selles suur roll," kommenteeris PSG juhendaja, kelle käe all on Pariisi suurklubi saavutanud neli võitu ja teinud ühe viigi.

Nimesi ja Lorient' kohtumine lükati koroonaviiruse tõttu edasi, kuid Marseille ja Lens pidasid eelmisel nädalal koguni kaks mängu, kui mängisid lisaks järele üheksanda vooru kohtumise. Marseille kaotas mõlemad duellid, kui kodus jäädi 0:1 alla Lensile ja võõrsil 1:3 Monacole. Olukord on kehv, eriti rünnakul, sest Marseille on viimase kahe mänguga sooritanud ainult üheksa pealelööki, raamidesse kaks, meeskond asub kuuendal tabelireal.

Marseille - Lens 0:1 (0:0)