Endine noortekoondislane läks USA-sse raamatuid müüma: tundsin, et Eestisse jäädes ei kasva ma inimesena nii palju (3)

Anton Krutogolov otsustas, et veedab suve Ameerika Ühendriikides raamatuid müües. Foto: Brit Maria Tael

Pärnu Vapruse eest tänavu 11 kohtumist mänginud Anton Krutogolov (21) on nüüdseks neli nädalat viibinud Ameerika Ühendriikides, kus tegeleb Southwestern Advantage'i kaudu raamatute müümisega. Mängija enda sõnul on tegu investeerimisega enesearengusse.

Nädala eest kinnitas Pärnu Vapruse tegevjuht Karl Palatu Soccernet.ee-le, et Krutogolovi laenuleping Levadiast vormistati pooleks hooajaks ning tänaseks on koostöö lõppenud. Sama kinnitas Vapruse peatreener Dmitrijs Kalašnikovs pärast Premium liiga matši Tallinna Floraga.

Southwestern Advantage'i kodulehe sõnul pakutakse aastast 1868 ülikooli tudengitele võimalust raha teenida, et tasuda ülikooliõpingute eest, omandada töökogemust, arendada ettevõtlusoskusi ja kasvatada eesmärkide saavutamiseks vajalikku iseloomu.

REKLAAM

"Hooaja algus oli mu jaoks päris rabe, mind kimbutasid väikesed vigastused, kuid enne suve hakkas juba veidi paremini minema. Arvan, et üldjoontes saab selle poole hooajaga rahule jääda, sest viimased kohtumised mängisin äärekaitses, mis vajas aega, et selle positsiooniga kohaneda, aga sobis mulle kõikidest kohtadest kõige paremini," rääkis Krutogolov Soccernet.ee-le tänavuse Premium liiga hooaja esimesest poolest.

Otsuse välismaale müügitööd tegema minna võttis Krutogolov vastu eelmise aasta novembris. "Jalgpalli mängimise asemel läksin raamatuid müüma just seetõttu, et mulle meeldib müügitöö, see pole lihtne asi. Mu jaoks oli ülimalt oluline, et saaksin mugavustsoonist välja tulla. Tundsin, et kui ma jään Eestisse jalgpalli mängima, siis ma ei kasva inimesena nii palju, kui ma teen seda praegu.

Need inimesed, kes on sellist müügitööd teinud, mõistavad paremini, mida see töö endast kujutab ja kui raske see tegelikult on – võtta ühes päevas vastu viiskümmend "ei-d" ning ühe "jaa". Vaatamata kõikidele äraütlemistele sammud ikka järgmise ukse juurde, et saada see järgmine "jaa".

Sain aru, et jalgpall on tore asi, mida mängida, aga tahtsin midagi enamat kui olla lihtsalt Premium liiga mängija. See pole halvaga öeldud, kuid ma tahan enda tulevikku silmas pidades omada rohkem kogemusi ja suuremaid võimalusi. Usun, et tegin õige otsuse, sest selle nelja nädalaga, mis siin olen olnud, olen ma nii emotsionaalselt kui ka mentaalselt saanud juurde hindamatuid kogemusi.

Tulin elulist poolt õppima. Ma ei keskendu ainult tulemusele, vaid sellele protsessile – näha võimalikult palju inimesi, õppida ja seda kogemust elus rakendada," jutustas 21-aastane mängija.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Isiklikus plaanis läheb mul siin Ameerikas väga hästi. Ebameeldivust tekitab vaid ilm, sest õhuniiskus on väga suur. Esimestel päevadel sõitsin ringi jalgrattaga ning ühel päeval läks mul kumm katki. Mul polnud nokamütsi, mistõttu põlesin ära, aga õnneks päikesepistet ei saanud. Pidin umbes 15 kilomeetrit jalgsi kõndima. Inimesed on siin toredad, kultuur on põnev ning suureks plussiks on minu jaoks see, et inglise keel on mul kenasti suus," lisas Krutogolov.

Levadia hingekirja kuuluv jalgpallur on Eestist ära veel 12 nädalat. "Läksin raamatuid müüma Iowa osariiki, mis asub Ameerika Ühendriikide keskosas. Oleme siin koos teiste noortega kokku kolm kuud. Alustasime Nashville'is, kuid siis lendasime Iowasse ning oleme siin augusti lõpuni.

Pärast seda on plaan tulla tagasi Eestisse ning jätkata õpingutega ja mängida jalgpalli. Kus ma jalgpalli edasi mängin, seda on hetkel keeruline öelda. Olen viimase aastaga keskendunud koolile ning sooviks edaspidi rohkem aega haridusse ja enesearengusse investeerida. Sport on andnud mulle suure tõuke ning siit edasi pole kindlasti kerge minna, aga hetkel on kõik võimalused selleks loodud," kirjeldas endine Vapruse mängija oma tulevikuplaane.

Krutogolov on Premium liigas mänginud 45 kohtumist ning löönud 5 väravat. Debüüdi kõrgliigas tegi ääremängija 2018. aasta 19. septembril Levadia eest, kui Pärnu Vaprus alistati seisuga 4:0. Erinevate noortekoondiste eest on ta kirja saanud 22 mängu, ent väravaarve on seni avamata.

3 kommentaari

humorist   •  
(213.180.19.***)
Arvestades Eesti jalgpalli taset, siis ainuõigue otsus. Edu!
jkj   •  
(90.191.41.***)
Ma ole aru saanud, et see raamatute müük seal on orjatöö ja teenima hakkad alles siis, kui tuled tagasi ja paned endale orjapundi kokku ja saadad sinna.
humorist   •  
(213.35.137.***)
Kuulnud oma baka ajast kui tuttavad käisid, siis seal on seinast seina teenistusega. Mõned väga võimekad said korraliku noosi, samas mõni jäi ka miinustesse.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK