Eesti U17 sai usbekkidelt revanši ja naaseb kaugelt reisilt positiivse saldoga (0)

Eesti U17 koondis. Foto: Liisi Troska

Usbekistanis kohalikelt eakaaslastelt mõõtu võtmas käinud Eesti U17 koondis lõpetas kolmemängulise reisi 3:2 võiduga Usbekistani U17 koondise üle. Ühtlasi saadi revanš mõne päeva taguse napi kaotuse eest.

Üleeile Bunyodkori akadeemia noortest 2:0 jagu saanud eestlased alustasid mängu suurepäraselt, sest juba kuuendaks minutiks saadi Maksim Kalimullini ja Evert Talviste tabamustest kätte kaheväravaline edu. Võõrustajad kosusid ja vähendasid vahet, kuid teise poolaja alguses viis Stevin Kerge eestlased uuesti kahe väravaga juhtima.

Kuigi lõpu eel õnnestus usbekkidel vahe uuesti minimaalseks vähendada, hoidis Eesti edu lõpuvileni. Usbekistanist naastakse seega kahe võidu ja ühe kaotusega.

Koondise peatreeneri Ats Sillaste sõnul tehti esimesest mängust omad järeldused ja see aitas täna tulemusele kaasa. "Poistele läks sõnum, et kui suudame vältida eelmise mängu vigu, siis on tänane kohtumine võidetav. Arvan, et mängijad tulid sellega kaasa ja esimesed 20 minutit olid meie poolt väga head. Survestasime vastaseid kõrgelt ja kasutasime sellest tulnud eksimused ära," kommenteeris Sillaste edukat mängu algust.

"Esimese poolaja teine pool läks natuke närviliseks, sest meie mängust kadus tasakaal ära. Ründasime hoogsalt ja ei jõudnud mingites momentides tagasi kaitsesse. Vaheajal rääkisime, et mäng oleks vaja rohkem tasakaalus hoida. Lõpus, kui vastased lõid oma teise värava, tegime kõik selleks, et tulemusest kinni hoida," sõnas peatreener.

Järgmiseks ootavad U17 koondist ees oktoobrikuised EM-valikmängud. Rumeenias peetaval miniturniiril minnakse vastamisi lisaks võõrustajatele ka Belgia ja Taani eakaaslastega. "See on olnud hea laager, kus kasvatada võistkonnavaimu. Täna oli see kindlasti üks edu võti. Võistkondlik pingutus oli hea ja oli näha, et kõik panid endast maksimumi välja," lausus Sillaste.