Eesti parim Saksamaa vastu - Ilja Antonov (5)

Foto: Liisi Troska

Eesti koondis sai eile õhtul Saksamaa vastu küll umbes 80 minutit mängida üheteistkümnekesi kümne vastu, aga paraku langeti neljakordse maailmameistri vastu lõpuks seisuga 0:3. Soccernet.ee toimetus valis mängu parimaks Ilja Antonovi

Kuigi Saksamaa alustas võimsalt, siis muutus kõik 14. minutil, mil Juventuse äss Emre Can Frank Liivaku maha võttis ja punase kaardi teenis. Pärast seda tekkis eestlastel võimalusi, et mängu juhtima minna, ent neid ära ei kasutatud. Teisel poolajal sai Joachim Löw oma hoolealused oluliselt paremini mängima ning Saksamaa lahkus Eestist ikkagi 3:0 võidu ja kolme punktiga.

Viimase EM-valikmängu peab Eesti koondis novembris Amsterdamis, kui külastatakse Hollandit, aga alagrupi viimasest kohast meil enam pääsu ei ole. Mõni päev varem testitakse valmisolekut samuti võõrsil Ukraina vastu.

REKLAAM

Hinded Eesti koondislastele:

Sergei Lepmets - 6. Kuivõrd Lepmets tegi (põhimõtteliselt ainsana) Mainzis korraliku esituse, siis on rõõm öelda, et ta suutis joont hoida. Tegi teisel poolajal kaks paraadtõrjet ja väravates teda süüdistada absolutselt ei saa. Oli näha, et hoidis oma mängijatel masti üleval ja seda vajadusel ka sõimates.

Nikita Baranov - 5. Viimast väravat oli kole vaadata juba reaalajas ja ilmselt pärast mängu ka Baranovil endal. See tuli ikka puhtalt tema pealt - kuidas sellisel tasemel endale mees niimoodi selja taha lubada, et endal sellest aimugi pole? Karel Voolaid võttis tema positsioonivalikuga selge riski ja oli näha, et enamasti tema ees tegutsenud Gert Kams pidi paremkaitsjat Baranovit ikka pidevalt õpetama.

Joonas Tamm - 6. Tegi sisuliselt nähtamatu mängu, mis on kaitsjale kindlasti kompliment. Nägime Joonas Tamme ilmselt üht parimat versiooni ehk meest, kes võidab kõvasti duelle. Samas lasi ta häid diagonaalpalle ja jooksis ka ise rünnakule. Oli võrreldes eelmiste mängudega enesekindluses kõvasti juurde pannud.

Karol Mets - 6. Tegi kaitsjatest parima esituse, aga tema mängu jääb "kaunistama" omavärav. Ei saa väga kuskilt otsast öelda, et ta selles süüdi oleks, aga Gündogani löök ilmselt muidu tõesti raamis lõpetanud poleks. Norida saab ka avavärava puhul, sest tabamuse kirja saanud Marco Reusi suluseisu kattis just tema ära. Tegi küll tubli mängu, aga kahjuks jättis esimesel poolajal ühe hiilgava võimaluse ka realiseerimata. Sellised on vaja ära lüüa, vähemalt raami!

Karol Mets sai kahjuks kirja omavärava. Foto: Brit Maria Tael

Artur Pikk - 6. Ei tekitanud suuremat jama ja mängis oma soliidse taseme välja. Tundus, et sai korralduse liikuda päris palju keskele, seda oli põnev näha, aga kahjuks tekkis sinna siiski sakslastele liiga palju tühja ruumi. 

Mängu parim Ilja Antonov - 7. Suutis suurepäraselt sakslaste surve all palli vallata ja omasid leida, tegi ka kaitses kõva esituse. See oli see, mida Antonovi puudumisel koondises vajaka on jäänud. Kõva avaldus, et eelmises aknas koondisest välja jäänud poolkaitsja võiks kerkida kindlaks algkoosseisu mängijaks.

Gert Kams - 7. Mäng oli talle sobilik, kuna sai mööda äärt kõvasti edasi-tagasi töötada. Jagas mitu suurepärast tsenderdust, mida kahjuks kastis ära ei realiseeritud. Võinuks ehk isegi rohkem tema äärt kasutada, kuna kümnemeheline Saksamaa jättis sinna ruumi tõesti palju. Natuke oli süüdi sakslaste teises väravas, kuna just tema mees oli pallisaamise hetkel väravale pika eeltöö teinud Marco Reus.

Mihkel Ainsalu - 6. Tagas Ainsalu garantii ehk võitles ja jooksis kõvasti, aga kahjuks ei kestnud lõpuni ära. Tema puhul tuleb muidugi toonitada, et mängib ja on mänginud terve karjääri Eestis ehk sellist taset pole ta erinevalt kogenumatest mängijatest liiga palju maitsta saanud. Kui Hollandi vastu oli märgata kerget jalaväristamist, siis enam mitte.

Konstantin Vassiljev - 5. Rahvahääletuse järgi mängu parim, aga kahjuks või õnneks sellega absoluutselt nõustuda ei saa. Tarkus ja kavalus ei kao kuskile, aga kaks sellisel tasemel mängu järjest paari päeva sees on ilmselgelt juba liiast, sest teisel poolajal oli pildist täiesti maas ja võeti ka põhjusega üsna varakult välja. Samas ei ole ta ka süüdi selles, et palli mitmel korral jälle vägisi just talle topiti, kui teised olid paremal positsioonil.

Punase kaardi teeninud Emre Can sõitis Frank Liivakule jalgadesse. Foto: Liisi Troska

Frank Liivak - 7. See oli jälle see nahaalne Liivak, kes omal ajal noore mehena koondisesse murdis ja keda me igatsenud oleme. Ta oli julge, võitis Saksamaa suurte kaitsjate vastu mitmeid duelle ja oli põhiline argument, miks Eesti koondis üldse nii kõva avapoolaja teha sai ehk teenis Emre Canile punase. Tõsi on ka see, et tema triblingud ja löögid eriti ei õnnestunud ehk kasuteguri tõstmisega peab ta veel vaeva nägema.

Rauno Sappinen - 4. Jah, Saksamaa vastu on Eesti koondise ründajal raske särada, aga Sappinen ei saanud paraku põhimõtteliselt üldse palli. Lahja mäng, aga ei ole garantiid, et keegi teine Niklas Süle ja teistega paremini mürada suutnuks.

Sergei Zenjov - 4. Zenjov ei suutnudki olukorda sel positsioonil parandada. Ühe korra sai hästi jooksma, aga raiskas selle olukorra ära, kuigi kaitsjad olid selgelt parematel positsioonidel. Kaks korda pääses veel spurtima, aga esiteks oli suluseisus ja teisel korral kaotas Joshua Kimmichile pika puuga duelli, mille noorem Zenjov oleks tõenäoliselt võitnud.

Mattias Käit - 4. Kahjuks ei toonud mitte mingisugust muutust positiivsuse suunas ka Käit. Tegi korduvalt valeotsuseid ja ei suutnud üht hiilgavat võimalust kaitsjatest mööda suunata. Võimalik, et elu halvim mäng koondisesärgis.

Henrik Ojamaa - mängis hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
5 kommentaari

johhaidii123   •  
(217.159.133.***)
Kuidas saab antonov parim olla, kui esimese värava puhul tõmmati talle ja ainsalule väga lihtsa seinaga kott silmini pähe. Vahtisid ainult suu ammuli, kuidas värav lüüakse. 2 värava puhul sörkis niisama reusiga kaasas (nagu teeks mingit kuradi metsajooksu sõbraga) ega üritanudki palli ära võtta. Sinna juurde liita veel valesöödud ja üleüldine peataolek, siis jääb temale omistatud kõrge hinne täiesti arusaamatuks. Parimad olid: lepmets ( see kollane oli loll jah), kams (v.a see karistuslöök), liivak.täiesti kohutavad olid: pikk,antonov,ainsalu,baranov ja sappinen (kuidas kurat on võimalik, et selline mees on eesti koondise põhikoosseisu tipuründaja?????? Ilmselt tamm oleks kaa parem variant olnud
Kasper   •  
(82.131.116.***)
Esimese kahe värava puhul Antonovile selliseid etteheiteid teha on ikkagi väga lühinägelik. Mis puudutab valesööte, siis neid tegi ta kogu mängu peale täpselt neli. Kuula näiteks seda alates 29:05 https://soccernet.ee/artikkel/pikk-ette-ja-ise-jarele-voolaidi-toodud-progress-tahendab-et-ta-vaarib-pikemat-lepingut
trk   •  
(88.196.184.***)
Eks peab siis mängu järgi vaatama, aga tribüünilt vaadates ei oleks Antonovile sellist hinnet kuidagi pannud, eriti teisel poolajal.
Astro Tasku   •  
(87.119.179.***)
Sellepärast ongi arvutist lihtsam vaadata
johhaidii123   •  
(176.46.109.***)
Staadionil mängu vaadates, hiljem sealt ära minnes ning sama ja järgmine päev ükskõik kellega rääkides ei kuulnud ma mitte kordagi, et saksa vastu parim mees platsil oleks antonov. Kõlasid nimed : Lepmets, Kams, Liivak, Mets. Teen esmaspäeval soccerneti lahti ja opppa… PARIMAKS ON VALITUD ILJA ANTONOV. Siis kirjutasingi siia enda arvamuse. Sellele tuli väga huvitav vastus, et antonov polnud üheski väravas süüdi ja kuulata seda ülistuslaulu, mis tema kohta selles saates lauldi, siis tekkis mul kahtlus, et äkki ei käinudki ma sama mängu vaatamas või oli staadionilt vaadates asi palju koledam kui telekast. Ei julgenudki enne järelvaatamist rohkem sõna võtta. Nüüd on vaadatud ja võetud antonovi tegevus luubi alla...Et 30 väga ründavat söötu 5 m kaugusele vabale ääremängijale on siis see tasemenäitaja? (tagasisööte pole nagu väga mõtet lugeda, kui vastastel on 1 mees vähem) 6 kahevõitlust on lõhkuva keskpooliku kohtu ülikõva? Mitu viga ta tegi? Kasvõi võtta kollane kui vaja. Võrdlete teda vana tanki Dmitrjeviga? Ei ole võimalik võrrelda raudbetooni ja plastmassi. Lõhkuv keskpoolik peab olema vastik tüüp, kellele vastased lähedale ei taha minna... Alguses tundus tõesti, et tööteb ägedalt Reusi aga miskipärast see mõne hetke pärast kadus. Panin mõned kellaajad kirja koos väikese kommentaariga, mis mulle silma jäid ja endiselt jään endale kindlaks, et ta ei saa olla kõrgema hindega, kui Kams,Lepmets,Liivak või Mets. ( Kuigi peab nentima, et mõni liigutus oli tal täitsa ok)

Minupoolsed negatiivsed tähelepanekud:

8:56- pallikaotus
18:10-Tagasisööt Pikale surve peale. (Miks?)
22:00- Keda peale võtame muidu?
34:00-Ilma igasuguse pressinguta selline sööt?
40:00-1 parimaid võimalusi eestil ja siis selline puude (kastis sinised särgid täitsa olemas ja söötu ootamas... oleks ta sealt assisti pannud, oleks ma nõustunud kõrgeima hinde teenimisega)
48:57- Ei tundu kõige mõistlikum 3m kaugusel olevale Pikale pall õhku tõsta. ( Sealt tuli pallikaotus ja joppas, et viimases hädas Mets suutis selle jama ära klaarida)
50:45-50:50 Keda jälgime??? Niimoodi ei tohi keskelt mehi läbi lasta!!!!! Koos Ainsaluga peaksid nad ju keskvälja lukku panema.
56:10-Täiesti arusaamatu valesööt
56:40- Ega see Reus nüüd nii kiire ka pole, et talle järgi ei jõuaks. No ei lähe ju kuidagi teda segama
Siitmaalt ma ei viitsinud rohkem kirja panna. v.a 1
81:45- Kas see ongi see täkkling?

Polegi varem niimoodi vutti vaadanud. Päris huvitav...

Pagana pikaks venis nüüd see jutt..sorry, ei suutnud lühemalt oma mõtteid kokku võtta...Pange pahaks või võtke heaks, see on ühe tavalise pealtvaataja arusaam jalgpallist...aga mida me ka teame...

Peace

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK