Eesti parim Põhja-Makedoonia vastu - Rauno Sappinen (10)

Kaks väravat kergitasid Rauno Sappineni Eesti parimaks. Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvuskoondis sai eilses Rahvuste liiga kohtumises tabelisse esimese punkti, leppides koduväljakul Põhja-Makedooniaga 3:3 viiki.

Juba kolmandal minutil jäädi õnnetult kaotusseisu, kui Märten Kuuse tagasisööt maandus oma väravavõrgus. Ent Eesti kosus ja 33. minutil jõudis Rauno Sappinen ilusa söödukombinatsiooni tulemusel viigiväravani. Teisel poolajal lisas Eesti veelgi käiku ja 61. minutil viis Sappinen kodumeeskonna juba juhtima. 67. minutil oli Makedoonial võimalus viigistada, kuid Aleksandar Trajkovski saatis penaltipunktilt palli põiklatti.

Kui Frank Liivak realiseeris 76. minutil penalti, näis, et Eesti on võidus kinni, ent järgnenud tosina minutiga jõudis Põhja-Makedoonia ikkagi viigini. 80. minutil oli täpne Goran Pandev ja 88. minutil Gjoko Zajkov.

Vigade paranduseks avaneb Eesti koondisel võimalus juba kolmapäeval, kui Lillekülas võõrustatakse Armeeniat. Võõrsil kaotati samale vastasele kuu aega tagasi 0:2.

REKLAAM

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein - 5. Kolm palli taga on palju, ehkki Heinal üheski väravas otsest süüd ei olnud. Plusspoolele võib kanda vastaste penaltilööja oskusliku töötlemise - väike jutustamine ja käteplaksud enne lööki, "kogemata-meelega" õlamüks makedoonlasele pärast tolle vääratust. Võimalusel püüdis kindlalt, vajadusel ei hakanud riskeerima ja lõi pallid puhtaks. Jalaga mäng oli suurepärane, sisendas oma oleku ja juhendamisega kaitsjatele enesekindlust.

Taijo Teniste - 5. "Tegi oma ära" on Tenistet hinnates mängust mängu korduv fraas. Prohmakaid ei teinud ja tema äärest naljalt läbi ei tuldud. Aga rünnakul ei töötanud parem äär võrreldes vasakuga üldse, seal oleks võinud veidi suuremat panust pakkuda.

Nikita Baranov - 5. Mängib alati kire ja tahtmisega, aga tihti kipub pärast saatuslikke hetki just tema nägu suures plaanis olema. Penalti põhjustamine, olgu see kogemata või mitte, tõmbab hinnet alla. Käemäng oli puhas ebaõnn, kuid ka madalamate teravamate tsenderduste puhul magas paar korda vastase liikumise maha. Muidu kindel mäng, võitis edukalt õhus kahevõitlusi ja tegi kahe järjestikuse terava pealelöögiga eeltöö Eesti teisele väravale.

Märten Kuusk - 3. Oeh, see omavärav. ... Nii absurdset eksimust Eesti A-koondislaselt ei mäletagi ja see lööb automaatselt hinde kõvasti alla. Elementaartõdede vastu ei saa ega tohi niimoodi eksida! Ülejäänud mänguga suutis end veidi rehabiliteerida, aga oli näha, et pisut jäi juhtunu ikkagi kummitama - vääratas veel mitu korda söötudega, ehkki häid klaarimisi kogunes ka päris palju. Avapoolajal tõusis korra liinist välja valesti julgestama, mille tõttu vastase ründaja pääses ohtlikult jooksu. Aga kokkuvõttes: poleks seda omaväravat olnud, mine tea, mis oleks saanud.

Artur Pikk - 6. Kindel ja vajalik lüli koondises. Suurepärane väravasööt Eesti esimesele tabamusele, juba enne seda andis Sappinenile ühe väga hea tsenderduse. Ka koostöö Sinjavski ja Käidiga klappis hästi. Pulbitses enesekindlusest, sest tihe mängupraktika, edu klubis ja head emotsioonid on andnud väga positiivse tõuke. Kuid tegi üsna ebavajaliku vea ja võis õnnelik olla, et pääses kõigest kollase kaardiga, pärast mida kadus (teise kollase hirmus?) ründepildist. Ka makedoonlaste teise värava puhul oli kuskile kadunud.

Foto: Oliver Tsupsman

Vladislav Kreida - 7. Oli kogu aeg makedoonlastel jalus ja tegi roppu moodi kaitsetööd, teisel poolajal lõikas vastaste sööte veel paremini kui esimesel. Pööras hästi palliga, liikus sellega edasi, jagas söötu - sidus mängu tervikuks. Avapoolajal algatas oma vaheltlõikega rünnaku, mis lõppes Vassiljevi löögiga. Kui Kreida-Käit paar mängiks kogu aeg nii, oleks lust vaadata. Täpselt aasta tagasi pärast mängu Valgevenega teatas Kreida ajakirjanikele enesekindlalt, et "tahab olla Eesti parim number kuus". Nüüd ongi, vaieldamatult.

Mattias Käit - 7. Duo Kreidaga töötas hästi, jõudis igale poole. Mängu alguses tuli ette päris mitu päris halba puudet ja luhtas Vassiljevi söödu järel kiirustamise tõttu suurepärase väravavõimaluse, aga see tuleneb ilmselt asjaolust, et pole praegu klubis väga kandvas rollis. Mängu käigus läks aina paremaks ja tegi veel lõpus ennast säästmata väga võimsa tõusu rünnakule, mille järel oli täiesti tühi. Võttis liidrikoorma enda kanda ja sai sellega hästi hakkama. Ka penaltiga lõppenud karistuslöögiolukorras, kus teised kõhklesid, võttis vastutuse. Kuna lõi karistuslööki karjääris esmakordselt, on protsent võimas: igast löögist penalti ja värav!

Siim Luts - 4. Nukker pooltund temalt. Rünnakud jäid tema juures toppama, oli täiesti mängust väljas ja lõpuks läkski välja. Ilmselt mõjutas vigastus tegutsemist kõvasti, sest see ei olnud üldse see Luts, keda oleme harjunud väljakul nägema.

Konstantin Vassiljev - 6. Seekord oli väljakul jälle see Vassiljev, kes kõlbab Eesti koondise algkoosseisu rahumeeli ka 36-aastasena. Väga korralikud standardolukorrad, ühest neist sündis ka Eesti 2:1 värav. Korra leidis suurepärase pika diagonaalsööduga Käidi, vahetas hästi äärt ja jõudis ka kaitses sööduliine kinni joosta. Mitte just tippaegade tasemel ülisärav mäng, aga oli vajalik lüli, kes aitas Eestil mänguplaani ellu viia.

Vlasi Sinjavski - 6. Esimese pooltunniga väga rünnakule ei jõudnudki, aga siis algatas kavala pette ja sööduga viigiväravani viinud kombinatsiooni. Kokkumäng Pikaga oli üldse hea. Oli osaline ka kolmanda värava sünnis, kui individuaalse aktiivsusega teenis karistuslöögi, millest tuli penalti. Enda poolel tegutses julgelt, aga tahtnuks sama näha rohkem ka väravast 20-30 meetri kaugusel. Samas ei saanud ta sinna ka liiga palju palli. Vastaste teise värava puhul ei suutnud Pikaga mehi ära jagada, lasi makedoonlase jooksu ja tsenderdama. Kuid kokkuvõttes on end tõestanud Eesti koondise kindla põhimehena, sest on võimeline ohtu tekitama.

Kaks legendi: Konstantin Vassiljev ja Goran Pandev. Foto: Brit Maria Tael

Eesti parim Rauno Sappinen - 8. Kaks väravat räägivad enda eest. Parim versioon Sappinenist! Suutis end pidevalt kasulikuks teha, hoidis ja jagas palli, teda leiti küll varasemast palju paremini üles, aga tegi selle nimel ka ise väga kõvasti tööd. Oli õigel ajal õiges kohas, tegi õigeid liigutusi, võitis vastase karistusala lähedal palle tagasi. Avapoolajal sai korra ka hästi peaga löögile, suutis endast kehaliselt suuremate kaitsjatega hästi rassida. Esimene värav oli keerulisem sooritus kui esmapilgul paista võis. Väga tugev etteaste, võitis kindlasti sellega mõned südamed.

Pavel Marin - 4. Sekkus mängu mõnusa agressiivsusega ja pani Leedsi mehega kohe rinnad kokku. Paraku jäigi see ainsaks positiivseks hetkeks. Tahtmist jagus, aga kaotas rünnakul palle, parem äär ei olnud üldse ohtlik. Tuli nähtamatuks jäänud Lutsu asemele, aga oli kahjuks ka ise üsna nähtamatu. Makedoonlaste teine ja kolmas värav ei sündinud küll otseselt tema süül, pigem kollektiivse käki tulemusena, aga pidanuks mõlemas olukorras palju paremini tegutsema - esimesel juhul ei täitnud keskele julgestama liikunud Teniste kohta, teisel oleks pidanud oma meest lõpuni saatma, mitte rünnakule kiirustama.

Frank Liivak - 6. Võttis vastutuse ja lõi penalti külma närviga sisse. Võib ju öelda, et "kõigest penalti", aga nagu teisel pool platsi nägime, siis ei ole nende realiseerimine nii lihtne midagi. Muid suuri tegusid peale ühe üsna ohtliku madala tsenderduse teha ei jõudnud, aga ei teinud ka eksimusi. Pärast vahetusi Eesti ründemäng enam endisel moel ei laabunud, seega saanuks kindlasti ka veel paremini. Väärib üldsuselt suuremat austust, sest on korralik jalgpallur - loodetavasti saab nüüd vahepeal talle ette topitud meemimaskist lahti.

Mark Anders Lepik - 4. Ei suutnud Makedoonia kolmanda värava eel palli puhtaks lüüa - sellises olukorras tuleb see põrutada kaarega kastist minema, mitte mingi plönn panna. Värske mehena võinuks paremini kaitsjaid survestada, aga ei suutnud lisakäiku pakkuda - oodanuks energilisemat ja aktiivsemat sekkumist. Ka vasturünnakutel ei suutnud olemasolevat ruumi tõhusalt ära kasutada, korra jäi suluseisulippu peljates lausa seisma. Nii ei tohi, selliseid olukorrad tuleb lõpuni mängida!

Michael Lilander ja Mihkel Ainsalu mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD LOOD
10 kommentaari

Hyrax   •  
(37.157.109.***)
Kolmanda värava puhul magas Liivak nurgalöögi maha. Tegelt oleks ideaalne võimalus olnud see vahelt võtta. Liiga kõrge hinne. Pika ja Sinjakvskiga võrreldes tal vaja ikka juurde panna.
klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.219.***)
To Hyrax mitu õlli oli sees kui mängu vaatasid nr 19 oli see kellest sa räägid seal kes mängija katmata jättis ja selleasemel et kaitsta tahtis rünnakule joosta, peale mängu Zelinski rääkis sellest pikalt.
Jaak   •  
(84.50.59.***)
Tõsi ta on,et enamasti võib öelda,et värav tuli paljude puudujääkide tulemusel. Viimase kahe mängu kuue sisselastud värava juures on paraku oluline panustaja olnud siiski hr Marin.
Rainer Mäekask   •  
(90.191.147.***)
Baranov oli parreem kui Kuusk,selle hinnangu järgi????
Jahh oli äärmiselt naeruväärne omavärav aga ülejäänud mäng oli Kuusk kõvasti parem..isegi kui arvestada seda,et Baranov oli oluline lüli 2:1 värava juures,siis arvestada Baranovi tahe rünnakul mängida võis maksta ka koondisele võidu....3:2 värava juures hakata tormama rünnakule,selle asemel,et markeerida Pandevit oli ikka ülisuur viga....meie koondis,ei tohi lubada eduseisus kuidagi sellist rahvaliiga tasemel apsakat.
Baranov oli mängus Leeduga üks kehvemaid ja antud mäng oli ta ikka kehv mis kehv....ei vääri koondises mängimist.
Hyrax   •  
(37.157.109.***)
0 õlut oli sees.
https://sport.err.ee/1145688/video-kuue-varavaga-mangus-loi-kaks-tabamust-rauno-sappinen
5.55-5.59 videost. Enne kui kasti jõuab pall saginasse Liivak on seljaga löögi poole ja laseb kahel (!) Makedoonia mängijale enda ette joosta ja jääb olukorrast täitsa välja. Oleks ta niisama seismise asemel seda vahelt võtma läinud ei oleks see pall üldse kasti jõudnudki. Eksisid teised mehed ka aga kui sa uimerdad niisama seal siis peaks su hinnang sama kehv kui teistel uimerdajatel.
klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.219.***)
oleks oleks, oleks Lepik palli puhtaks löönud poleks väravat tulnud, mõtetuu siin süüdistada oma oleksitega.
klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.219.***)
oleks väravavaht pallile ette hüpanud polek väravat olnud, ma võin sulle siin 5 lk kirjutada mis oleks võinud juhtuda kui üks või teine oleks midagi teist moodi teinud.
Hyrax   •  
(85.253.33.***)
tore, et sa nõustusid. Nõus, seal oli veel mis läks valesti. See Makedoonlane 21 kes kastis jooksis ja värava lõi tundus üldse olevat markeerimata. Nii et wtf mis toimus üldse
klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.219.***)
nõustun, aga 1 kindlat mängijat süüdistada selles olukorras on liiast.
klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.219.***)
või kui siis ainult nr 19 :D :D

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK