Eesti parim Maltal - supervahetusmees Sergei Zenjov (0)

Sergei Zenjov oli Eesti võiduvärava arhitekt. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis jätkas Rahvuste liiga hooaega D-divisjonis võõrsil 2:1 võiduga Malta üle. Soccernet.ee toimetus valis mängu parimaks vahetusest sekkunud Sergei Zenjovi.

Malta sai 15. minutil penalti, sest VAR fikseeris Taijo Tenistele karistusalas käega mängu, kuid Karl Jakob Hein tõrjus Teddy Teuma löögi ja hoidis seljataguse puhtana. Kuus minutit hiljem asus Eesti hoopis ise juhtima, kui Markus Soomets lõikas söödu vahelt ja pall jõudis Konstantin Vassiljevini, kes selle karistusala lähistelt postipõrkest sisse põrutas.

Ka Erik Sorgal avanes enne poolajavilet korralik võimalus edu kasvatada, aga tema löök jäi pehmeks. Teine poolaeg algas Eestile halvasti, sest 56. minutil jõudis Malta viigiväravani. Hein eksis Jurgen Degabriele nurgalöögi klaarimisel ja lükkas selle õnnetult oma väravasse.

Siiski leiti jõudu lõpuspurdiks ja seda kroonis Eesti võidutabamus neljandal üleminutil. Zenjov röövis Malta kaitsjalt palli ja spurtis värava suunas, mängis talle vastu jooksnud väravavahist mööda ja leidis sööduga Henri Anieri, kes lahendas olukorra kindlalt.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein - 6. Suurepärane penaltitõrje, mis oli võimalikku mängu kulgu arvestades ülioluline. Teisel poolajal enne õnnetut omaväravat tegi ta samuti väga vajaliku tõrje, aga siis tuli see õnnetu nurgalöök, mille Hein enda võrku lükkas. Selliseid asju vahel juhtub, aga see oli lubamatu. Hein saab kindlasti ise ka aru, et tegi selles olukorras prohmaka. Kuigi ülejäänud esitus oli väga hea ja eksimus ei läinud kalliks maksma, siis kõrgemat hinnet on talle keeruline anda.

Taijo Teniste - 5. Penalti oli ebaõnn ja seda talle ette heita oleks patt, aga eksis ootamatult palju, samas lappis need kogemustega ära. Toetas küljesissevisetest rünnakuid päris palju, aga üldine mäng oli rabe, eriti rünnaku ehitamisel. Kogemused kannavad Teniste enamasti rasketest olukordadest välja, aga kas igapäevaselt koduliiga kuuendas meeskonnas mängiva ja viimasel ajal sageli vigastustega hädas oleva mehe koondise algkoosseisu nimetamine on alati põhjendatud?

Maksim Paskotši - 6. Etteheiteid pole ja mängis korralikult. 83. minutil klaaris madala söödu värava eest minema. Ei olnud väga särav, aga keskkaitsja ei peagi särama. Tegi oma töö ära ja mingisuguse jamaga hakkama ei saanud. Mäng-mängult areneb ja muutub küpsemaks, mida on äärmiselt tore vaadata.

Joonas Tamm võitis olulisi kahevõitlusi. Foto: Brit Maria Tael

Joonas Tamm - 7. Kui maestro Konstantin Vassiljev kümmekond aastat tagasi perelisa sai, siis ta säras Hollandi vastu kahe väravaga. Ka Tamm tegi pärast lapse sündi soliidse partii ja kerkis kaitsjatest kõige rohkem esile, kuigi Eesti väravat väga palju ei ohustatud. Ta oli kindel ja tema pealt ei kärisenud kordagi. Samal ajal juhendas ja kamandas ülejäänud kaitseliini päris hästi, millega ta varem nii palju silma pole paistnud.

Karol Mets - 6. Luges korduvalt väga hästi mängu ja palliga oli kindel, aga samas tulid ka mõned harjumatud eksimused sisse. Mängis hea energiaga ja tegi üldplaanis korraliku soorituse. Tõusis 80. minutil palliga ise ja läks kaugelt löögile, aga raamidesse ei saanud. Toetas vajadusel Ken Kallastet, kes maadles kiire ja osava ääremängija Joseph Mbongiga.

Ken Kallaste - 7. Mets pakkus talle Mbongi pidurdamisel toetust, aga Kallaste seda väga palju ei vajanud, sest sai ise suures plaanis korralikult hakkama. Ta oli teist mängu järjest rünnakule lülitumisel hea ja paljude olukordade juures. Lõpus mängis valu trotsides, aga raudmehele see probleeme ei valmistanud. 90+2. minutil sai karistusalast löögile, aga Malta väravavaht tõrjus.

Markus Soomets - 8. Suur üllatusmees algkoosseisus, aga astus Vladislav Kreida saabastesse väga hästi ja tegi ilmselt elu parima mängu koondisesärgis. Ta oli algusest peale mängus sees ja andis väravasöödu, mis oli väga hea vaheltlõike ja suure töö tulemus. Kuigi Eesti ei valitsenud keskvälja, siis Soomets pidurdas Malta rünnakuid hästi. Ei sattunud kordagi paanikasse, vaid kasutas oma võimaluse suurepäraselt ära.

Markus Soometsa elu mäng Eesti koondises? Foto: Brit Maria Tael

Mattias Käit - 6. Eksis enda kohta ootamatult palju, aga samas ei mänginud halvasti, vaid ta on lihtsalt oma standardid nii kõrgele tõstnud. Esimese poolaja lõpus proovis kaugelt ja sai löögi ka raamidesse, aga suures plaanis jäi tema panus rünnakul võrreldes teiste keskväljameestega lahjaks. Käit ei teinud seekord nii palju lõpptulemust mõjutavaid liigutusi kui mitu kaaslast.

Konstantin Vassiljev - 7. Kiire, täpne ja ilus löök just siis, kui seda oli vaja. Ta ei peagi enam 90 minutit virtuoosi etendama, sest vahet pole, kuidas mäng tervikuna kulgeb, lõpuks on ikkagi Kostja see, kes asju otsustab. Värav andis talle endale palju rõõmu. Esitus ei olnud briljantne, sest sisse sattus ka praaki, aga seekord sähvatas Vassiljev rohkem ja sellest piisas. Vägev eeskuju kõigile oma võitlustahtega, kui tegi veel üleminutitelgi pika spurdi tagasi kaitsesse.

Erik Sorga - 6. Tundub, et tal ei ole õiget hoogu ja minekut, aga tasub märkida, et treenerid nõuavad temalt allapoole vajumist, et mängu siduda. Kohati see õnnestus päris hästi ja Robert Kirss jäeti üksinda ette, aga seda, mida ründajalt eelkõige oodatakse, Sorga ei pakkunud. Lisaks jättis esimese poolaja lõpus kasutamata hea võimaluse, mille oleks pidanud parema löögiga lõpetama.

Robert Kirss - 6. Teisel poolajal oli tal hea võimalus, kui korraks konksutas õigesti, aga teine konks ei õnnestunud. San Marino vastu säras, ent seekord nii palju silma ei paistnud. Samas tõestas taas, et suudab väga edukalt rahvusvahelisel tasemel mängida, sest ansamblist välja ei langenud. Enne seda koondiseakent ei olnud täit veendumust, et Kirss sel tasemel välja veab, aga nüüd on see olemas.

Henri Anier embab Thomas Häberliga. Foto: Brit Maria Tael

Henri Anier - 7. Tegi oma töö suurepäraselt ära, väsitas kaitsjaid mõnuga. Tõi väljakule nahaalsust ja agressiivsust, millest oli seni puudu olnud. Talle vilistati jälle ka vigu, aga seekord tegi peakohtunik küll talle viledega veidi liiga. Anier oli õigel ajal õigetes kohtades, lõpuks ka kõige õigemas ja lõi võiduvärava. Kolmes mängus järjest pingilt alustanud Anier saab ilmselt Albaania vastu võimaluse algkoosseisus.

Mängu parim Sergei Zenjov - 8. Suurepärane vahetus! Kui seni oli Eesti rünnak ülipassiivne, siis Zenjov hakkas väsinud maltalaste vahel jooksma, ette võtma ja peale lööma. Kaunis lõppakord oli vaheltlõige, väravavahist möödumine ja tark sööt penaltpunkti juurde, kust Anier kindlalt palli võrku veeretas. Sajandale koondisemängule lähenev Zenjov näitas, et on Eesti jaoks endiselt väga oluline mängija.

Martin Miller - mängis hinde teenimiseks liiga vähe.