Eesti parim Leedu vastu - taas bossiks kehastunud Karol Mets (vaata hindeid!) (0)

Karol Mets mängis novembrikuises koondiseaknas väga head jalgpalli. Foto: Oliver Tsupsman

Eesti võitis oma aasta viimases koondisemängus laupäeval Tallinnas A. Le Coq Arenal 2:0 Leedut. Soccernet.ee valis kohtumise parimaks keskkaitsja Karol Metsa, kes oli säravaim ka nädala keskel lahingus Lätiga.

Eesti mängis taas hea mängu, kui lubas vastasel tekitada sisuliselt vaid üks-kaks ohtlikumat momenti. Kuigi rünnakul taas raisati, löödi lõpuks kaks väravat ära, mis andsid kindla võidu. Eesti saagiks jäi seega tänavu 10 kohtumisest viis võitu, kolm viiki ja kaks kaotust.

REKLAAM

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein - 6. Üpris ebatavaline, et Eesti koondise väravavahil on mängu jooksul tarvis nii vähe teha ning juba teist kohtumist järjest. Kõik mis tuli teha, tegi kenasti ära, aga üldiselt ilmselt oli tal mängu jooksul päris külm.

Michael Lilander - 6. Sai oma kauaoodatud võimaluse ning oli tunda, et see on tema jaoks "kõik või mitte midagi" moment. Oli väga aktiivne ja üldjuhul säilitas külma pea, kuigi kasti jõudes oli ka momente "kas löön nüüd ise või annan söödu" ehk otsuste tegemise kiirust ja kvaliteeti annab parandada. Tegi mõned kenad ettevõtmised ja efektsed puuted, teenis trahvika. Üldiselt oli pildis ja näitas treeneritele, et suudab ka rahvusvahelisel tasemel tegutseda.

Rasmus Peetson - 7. Leedukad tulid rünnakule pigem tema ja Lilanderi poolt, ent suures plaanis suutis vastaste katsed peatada. Rünnakul oli aktiivne ja kuigi ühe pealöögi saatis napilt üle värava, siis hiljem sai täiesti ulmelisest olukorrast kahe leeduka vahelt oma debüütvärava kätte. Tubli sooritus!

Rasmus Peetson lõi oma esimese koondisevärava. Foto: Brit Maria Tael

Mängu parim Karol Mets - 8. Jätkas selle koha pealt, kus Riias pooleli jäi. Võimas ja enesekindel liider. Suurepärased diagonaalid, õhus tugev, palliga kindel ja täpne nii seda vallates kui laiali jagades. Võitis 16 kahevõitlusest 14. Sellist Metsa on lust vaadata!

Märten Kuusk - 6. Tubli samm edasi võrreldes kolmapäevaga. Nüüd oli juba vana hea Kuusk ning mängupraktika puudus või pikk paus silma ei riivanud. Oli enesekindel, võitis duelle, sai korra ohtlikult löögilegi.

Ken Kallaste - 6. Vähese aja jooksul jõudis mitmel korral olla ohtlikus tsoonis, aga reaalset ohtu vastase väravale seejuures ei kujutanud. Oleks pidanud oma pealöögi raamidesse suutma suunata. Aga eks trauma hakkas segama ja kindlasti piiras ta tegutsemist ka selle niigi napi mänguaja jooksul.

Markus Soomets - 7. Korralik hagijas, kes patrullis kaitseliini esisel alal meisterlikult. Pakkus head vastase mängu lõhkumist, samas suudab selle kõrval mängu oskuslikult juhtida ja on palliga kindel.

Konstantin Vassiljev - 7. Näitas jälle, kui ohtlik ja asendamatu ta on. Avapoolajal andis mitmeid võtmesööte, millest oleks pidanud kujunema ka väravasöödud. Standardolukordades oli seekord täpsem ja kvaliteetsem. Kaitsefaasis aitas vajadusel hästi ääretsoone paigata.

Konstantin Vassiljev väärinuks väravasöötu. Foto: Brit Maria Tael

Rocco Robert Shein - 6. Positiivne algkoosseisudebüüt. Sulandus tasemesse ja ei tekitanud kordagi tunnet, et on enda jaoks uues olukorras. Korra proovis kasti tagant lüüa, aga õnnetul kombel üks leedukas sättis end sellele pallile ette. Oli julge ja enesekindel, söötudes täpne ning kahevõitlustes hea. Samas seda "ekstrat" veel ei pakkunud.

Erik Sorga - 6. Tahtmises küsimust ei ole. Aktiivsuses samuti mitte. Liigub hästi, valib kenasti kohta, panustab kaitsetöösse ja pressingusse. Aitas suurepäraselt mängu siduda, sest oli nii söötude kui duellide puhul pea eksimatu. Aga ründaja valuuta on ka väravad ning raiskas kaks head võimalust. Kui saaks klubi regulaarselt mängida ja skoorida, siis selle täiendava enesekindlusega võiks olla koondise põhitegija - praegu on üks tükk puslest puudu.

Rauno Sappinen - 5. Sarnane mäng Lätiga. Otsustavusest jäi puudu, ootas justkui ideaalset momenti. Ilmselt oleks pidanud saama penalti, aga jäi taas tühjade pihkudega.

Vlasi Sinjavski - 7. Tuli ja muutis koheselt Eesti rünnaku elavamaks. Mängis isuga, võttis hästi ette ja leidis kaaslaseid. Suurepärane väravasööt kohtumise avatabamusele. Oli variante veelgi resultatiivsussaldot suurendada, aga kas kaaslased või ka ise jäi ebatäpseks.

Mattias Käit - 6. Harjumuspäratu vahetusest sekkumine, aga oli okei. Ei säranud, aga keskväli oli temaga koos kontrolli all ning kogu vajaliku tegi ära.

Georgi Tunjov andis teise värava eel suurepärase tsenderduse. Foto: Oliver Tsupsman

Georgi Tunjov - 7. Tahet ja julgust jagus. Supertsenderdus ja väravasööt Peetsonile. Paistis silma, aga esines ka omajagu praaki ja võib-olla natuke puudus heast klapist kaaslastega. Samas nähtav olemine on hea areng ning potentsiaali muidugi on temas küllaga.

Sergei Zenjov - 8. Nagu Thomas Häberli tõdes, siis tegi mullu Zenjovile vähese mänguajaga liiga. Ründaja näitas taas, et tal läheb skoorimiseks tarvis vähem kui kaht minutit. Tal on seda vaistu ja peaga mängus väga head kvaliteeti. Võttis jälle koondisel pinged maha. Ideaalses maailmas oleks ka teise värava löönud, aga peen katsetus väravavahist üle tõsta jäi grammike madalaks. Näitas siiski oma kogemustega taas noorematele kolleegidele, kuidas asju päriselt tehakse. Möödus Eesti koondise kõigi aegade väravalööjate pingereas Kristen Viikmäest ja jagab nüüd 16 tabamusega Arnold Pihlakuga seitsmendat kohta.

Taijo Teniste ja Bogdan Vaštšuk - mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK