Eesti parim Lätis - duellides domineerinud Karol Mets (0)

Karol Mets tegi oma töö ära eeskujulikult. Foto: Brit Maria Tael

Eesti meeste koondis jäi kolmapäeva õhtul Riias Daugava staadionil pika ninaga. Heast etteastest hoolimata lepiti Lätiga Balti turniiri poolfinaalis normaalajal 1:1 viiki ning kaotati hiljem penaltiseerias 3:5. Soccernet.ee valis Eesti parimaks keskkaitsja Karol Metsa.

Eesti mängis Läti vastu südika partii. Pealelöökide arvestuses jäädi võõrustajatele peale 19:7, pallivaldamine oli teisel poolajal 62-38 ning mängu viimasel veerandtunnil lausa 71-29 Eesti kasuks. Läti virutas teisel kolmveerandtunnil vaid kaks korda värava suunas ning mängu jooksul saadi kokku kolm lööki raamidesse.

Numbrilisest ülekaalust hoolimata ei suutnud Eesti oma võimalusi ära kasutada ning nii selgitati finalist penaltiseerias. Läti poolelt olid täpsed kõik viis meest. Teisena löömist alustanud eestlastest skoorisid Karol Mets, Konstantin Vassilejev ja Erik Sorga. Viies lööja Frank Liivak oma võimalust ei saanudki, kuna matši teisel minutil Eesti 1:0 värava löönud Sergei Zenjov eksis penaltiseeria kolmandas ringis, kui saatis palli väravast mööda. Seetõttu tuleb Eestil madistada laupäeval kell 16 Tallinnas pronksimängus Leeduga. Läti püüab kulda Islandi vastu.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein - 6. Esimesel poolajal tuli üks löök püüda ning teine sooritus lõpetas 1:1 viigiväravana ristnurgas. Ega tal mängus erilist tööd ei olnud. Jalaga oli korralik, ka pikkade söötude puhul. Penaltiseerias arvas ära suundasid, ent tõrjeni ei küündinud, sest lätlaste löögid olid väga head.

Taijo Teniste - 6. Hea agressiivsusega kaitsefaasis, rünnakul panustas võimsate küljesissevisetega. Avapoolajal kaotas korra ohtlikumalt Raimonds Krollise omal selja taha ära, ent ründaja ei ulatunud sealt pallini. Üldiselt tavapärane korralik etteaste.

Nikita Baranov - 5. Jääb kripeldama see lätlaste värav, kus ootamatus olukorras oli kehaasend kehvake ning seejärel oli juba kiiruslike omaduste tõttu võimatu Krollisele järele jõuda. Muidu ei olnud mängul viga. Eks vigastuspausi järel pole veel päris tippvormis, aga oma täpse jalaga (51 söödust 48 läksid kohale) võib Eesti jaoks ülesehituses väga olulisse rolli tõusta.

Eesti parim Karol Mets - 7. Peatreener Thomas Häberli liigutas ta kolmeses tagaliinis vasakult keskmiseks, et pikkuse ja kiirusega Roberts Uldrikis neutraliseerida. Selle ülesandega tuli Mets suurepäraselt toime. Võitis mängu jooksul 13 duellist koguni 12! Lisaks oli enesekindel ja rahulik, tegi palju tarku otsuseid. Oli kaitseliini oodatud liider.

Märten Kuuse mängust paistis roostet. Foto: Brit Maria Tael

Märten Kuusk - 5. Pikk mängupaus andis tunda. Eriti mängu alguses natuke võbeles ja kaotas väga lubamatult Uldrikese kastis ära. Rabedus oli kahekuise eemaloleku pealt loogiline, teisalt koondist esindades ei tahaks seda näha. Ilmselt vajab lihtsalt minuteid, et oma tavapärane tase taastada. Sedapuhku oli harjumuspärasest väheke nigelam.

Ken Kallaste - 7. Alustas suurepärase väravasööduga ja edaspidigi leidis karistusalasse täpseid passe. Oli endale omaselt aktiivne, jõuline, panustas rünnakule. Mängu lõpus tundus, nagu oleks tervis hakanud veidi segama ja muutus väheke kangeks, aga üldplaanis oli Eesti üks tublimaid.

Mattias Käit - 7. Tavapärase rolli asemel mängis keskväljal seekord alumise keskmise mehena. Just avapoolajal muutis sellega Eesti mängu meeldivalt ründavaks. Oma liikuvuse, rahulikkuse ja hea vaistuga hoidis mängu käimas. Kui Eesti mäng mingitel hetkedel kaotas oma näo, siis polnud ka Käiti pildis. Ehk leiame siit seose? Andis mitmel korral väravale tuld, oleks võinud kirja saada resultatiivse söödugi.

Negatiivsema poole pealt ei suutnud lätlaste värava eel ootamatult tulnud palli kontrolli alla saada ning võib-olla osadesse duellidesse - just õhuvõitlustesse - läks enda kohta harjumatult pehmelt, mis on samas tema peavigastuste ajalugu arvestades ootuspärane areng.

Konstantin Vassiljev - 6. Suurepärane avang avatabamusele. Tal oli kohati keskväljal harjumatult palju aega ja ruumi, mida suurepäraselt tunnetas ja kasutas. Andis karistusalasse koguni kaheksa täpset söötu. Teisalt trahvilöögid kõmmutas müüri ning üleüldine söödutäpsuski jäi sisse lipsanud lohakuste järel vaid 66% peale. Kehvemate hetkede järel oli samas jällegi just 38-aastane Vassiljev see, kes veel viimastel sekunditel otsis ristnurgaväravat. Aastad mööduvad, aga mänge mõjutab ikkagi peaasjalikult tema.

Paremal päeval võinuks Bogdan Vaštšuk skoorida. Foto: Brit Maria Tael

Bogdan Vaštšuk - 5. Esimesel poolajal oli nähtav ja oleks pidanud värava lööma. Tal avanes selleks kaks suurepärast šanssi, millest Käidi tekitatu oli eriti soodne. Ta oli söötudega pea eksimatu. Näitas korralikku tehnikat. Ja siis teisel poolajal kadus täiesti ära. Täpselt nagu Käidigi puhul: võimed on väga korralikud, ent vaja on leida stabiilsus, et tase oleks terve kohtumise vältel ühtlaselt kõrge.

Sergei Zenjov - 6. Nii nukra olemisega väravalööjat näeb kohtumiste järel harva. Lõi fantastilise juhtvärava, millega võttis kiirelt kõik pinged maha ja lubas Eestil mängu nautida. Penaltiseerias oli aga tavapärase kindla realiseerijana ainus eksija. Üldiselt tegi aga korraliku mängu. Esimesel poolajal tõrjus ju kaitsjagi värava eest peaga Zenjovi löögi. Aitas rünnakul palle võita, suunata ja säilitada. Panustas kenasti pressingusse ning demonstreeris ka kiirust. Aga see penalti tõmbab hinnet alla.

Rauno Sappinen - 5. Läbisaamine kohtunikuga oli eriti kehv, aga sellest hoolimata kaotas liialt duelle. Teda otsiti palju, ent sealt ei tulnud kohe midagi. Pidevalt oli kõhuli ja ei saanud vajalikke õnnestumisi, vaid lasi vastastel end ära suruda. Sappinen oli agar, tegutses. Aga kuskilt on see gramm kindlust puudu, mis oli tema mängus siis, kui sai klubis regulaarselt mängida ja skoorida. Teisel poolajal sattus värava ees soodsasse momenti, ent Rihards Matrevics jäi üle mängimata.

Martin Miller - 5. Kui vahetusest sekkunud keskpoolkaitsja annab vaid kaks täpset söötu, siis ta mõju väljakul on ikka täiesti olematu. Võitis ühe vea välja, triblas korra, kuid tema etteastes polnud seda otsustavust ja kohalolu, mida oleme harjunud nägema Flora särgis.

Erik Sorga - 6. Tuli säravate silmade ja hea energiaga ning kohe esimeste minutite jooksul lisas rahulikuks jäänud Eesti ründemängu särtsu. Aga siis kadus nagu ka ära. Teisalt 10 täpset söötu, kolm võidetud ründeduelli, õnnestunud tribling - pole hullu. Kui ta on oma olematu klubipraktikaga tekitanud küsimusi, kas tal on sellises seisus midagi koondisele anda, siis pigem näitas, et kvaliteeti tal siiski kõigest hoolimata jagub.

Vlasi Sinjavski ja Frank Liivak - mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.