Eesti parim Hollandi vastu - Karol Mets (5)

Karol Mets võitluses Georginio Wijnaldumiga. Foto: Liisi Troska

Eesti rahvuskoondis kaotas esmaspäeva õhtul EM-valikmängus Hollandile 0:4. Soccernet.ee toimetus valis mängu parimaks kaitsva poolkaitsjana tegutsenud Karol Metsa.

Maailma tippmeeskondade hulka kuuluv Holland alustas matši suure ülekaaluga ja säilitas seda kohtumise lõpuvileni. Nemad kõigutasid palli ühelt äärelt teisele ja proovisid tsenderdustega värava ees ohtlikuks saada.

Kuigi eestlased tegelesid peamiselt jooksmisega ning ise rünnati vähe, siis palli saades näidati sellega üles isegi veidi harjumatut kindlust. Peatreener Karel Voolaid rääkis enne matši, et loodab ka tugevate vastaste vastu näha kahest-kolmest söödust pikemaid rünnakuid ja eelkõige avapoolajal suudeti nii mõnelgi korral rahulikkust säilitades kombineerida ja jõuda vastase kolmandikule.

Kaitsefaasis suutis Eesti üldjuhul tsementeerida karistusala esise tsooni, mis sundis hollandlasi rünnakuid lõpetama eelkõige äärtelt tulnud tsenderduste või kauglöökidega. Esimesed kaks Ryan Babel väravat sündisidki kummaltki äärelt lastud tsenderdustest, kolmanda puhul leidis Memphis Depay võimaluse kauglöögiks ning neljas tuli karistuslöögist antud tsenderdusest.

REKLAAM

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Sergei Lepmets – 6. Tegi esimesel poolajal ühe käe sõrmede jagu otsustavaid sekkumisi ja hoidis eestlasi pinnal, aga teisel poolajal läksid hollandlased oma teed ning kokku pidi Lepmets neli palli ikkagi välja noppima. Väravatest teise eel avas mängu tsooni, kus Ken Kallaste jäi kohe surve alla ja kaotas palli. Üldiselt oli korralik, tõrjus pallid, mida vaja, ühel korral lausa püüdis posti äärest efektselt. Samas paaril juhul suunas tõrjed ohtlikkusse tsooni.

Taijo Teniste – 5. Endale tavapäraselt vältis suurte jamade korraldamist, aga ründefaasis oli hollandlaste vastu panustada keeruline. Siiski jagas paar head audiviset. Tegi, mis suutis.

Joonas Tamm – 4. Väga ebastabiilne etteaste. Mingitel hetkedel oli enesekindel ja julge, ka palliga, konksutades vastaseid, teistel hetkedel lasi end ära suruda või jäi passiivseks. Teise värava eel liikus arusaamatult Babeli pealt ära pallile vastu, omamata igasugust reaalset võimalust pallini jõuda. Kommunikatsioon ja üksteisemõistmine Ragnar Klavaniga olid nadid ja kokkuvõttes selle pealt tulid ka väravad. Väärib tunnustust läbi valu lõpuni mängimise eest, kui õlaprobleem oli endast märku andnud.

Foto: Oliver Tsupsman

Ragnar Klavan – 5. Kapten oli palliga väga enesekindel, üldiselt tugev ka õhuvõitlustes, jagas häid diagonaale ja aitas meeskonnal kaitsest kõrgemale jõuda. Samas Hollandi väravate puhul nappis koostööst kaitsepartner Tammega ehk laias laastus pooled väravad läksid tema ja pooled Tamme kraesse. Mõistagi oleks saanud kaaslased juba ka varem enne otsustavaid momente midagi paremini teha, et neid olukordi polekski tekkinud, aga hollandlased olid maailmaklassist ning neli löödi ära.

Ken Kallaste – 5. Kuigi klubis pole viimasel ajal kõige rohkem mängupraktikat saanud, siis see üleliia silma ei torganud. Võitluslikkus oli väga heal tasemel, oli ka palliga võrdlemisi kindel ja nahhaalne. Suutis surve all rahu säilitada. Kaitseliini hinnates üldiselt pigem tubli, kuigi teine tabamus sündis pärast tema pallikaotust.

Mattias Käit – 6. Rabas ja töötas endale omaselt. Tundus, et omas ettekujutust, kuidas pall võiks ettepoole jõuda, aga hollandlaste kiirused ja kaaslaste paiknemine tõmbas kohati plaanidele kriipsu peale. Aga ei väristanud ja püüdis, kuigi ehitada oli nendes oludes raske. Mingitel hetkedel panid kaaslased ka ta ise surve alla, kust tuli pallikaotuseid. Samas sisu ja suhtumine näitasid taas, et temast võiks kujuneda A-koondises veelgi olulisem lüli.

Eesti parim Karol Mets – 6. Tundis end kaitsva poolkaitsjana oluliselt mugavamalt kui Valgevene vastu. Palliga mängus, nii vähe kui seda oli, oli enesekindel ja julge. Pallita mängus tegi oma tööd hästi, sest tema tsoon oli hollandlaste jaoks lukus. Karistusala esine oli hästi turvatud ja seda suuresti tänu Metsale. Tegi häid vaheltlõikeid, elas korralikult vastastel seljas ja võttis vajadusel vastased veaga maha.

Mihkel Ainsalu – 5. Flora keskpoolkaitsja mäng kõikus episoodiliselt. Mingitel hetkedel oli julge ja otsis käike, teistel hetkedel oli platsil justkui kadunud nii ründe- kui kaitsefaasis, paiknedes valedes kohtades ja lülitades end ise mängust sedasi välja. Tuli sisse ka eksimusi, millest osa suutis ise paigata, osa mitte. Lõpuni ei leidnud oma kohta väljakul ning ei suutnud ka oma füüsilist võimsust kehtestada.

Eesti algkoosseis Hollandi vastu. Foto: Oliver Tsupsman

Sergei Zenjov – 6. Tegi taas väga hea mängu alguse. Tekitas teravusi, konksutas julgelt, võitis Virgil van Dijki ees isegi ühe õhuduelli. Zenjov põhjustas oma tegevustega publiku parimad reaktsioonid. Kaitsefaasi panustas nii kus jõudis. Teisel poolajal väsis ja seejärel võeti ta loogiliselt puhkama.

Henrik Ojamaa – 6. Eesti ainsa pealöögi autor. Rünnakul oli meeskonna aktiivseim. Tahtis, püüdis, proovis. Sai anda ka karistuslöögi, kust tuli korralik tsenderdus. Lisaks tuli teha väga-väga palju musta tööd ning ilmselt sellest tulenevalt tuli rünnakule minnes ka valesööte ja pallikaotuseid. Sisu ja nahhaalsust jagus ja igati õigustatult tagasi algkoosseisus.

Erik Sorga – 6. Üksinda Virgil van Dijki ja Matthijs de Ligti vastu tundub juba eos võitmatu missioon, aga oma väikesest kehast hoolimata suutis väga hästi palli katta ja abi oodata. Praktiliselt kõikides olukordades, kus ta palli jalga sai, suutis selle säilitada. Näitas taas oma tehnilist arsenali, hirmsat tahtmist ja seda, et ta ei karda absoluutselt mitte kedagi. Möödunud nädalaga mängis end tõenäoliselt Eesti esiründajaks.

Rauno Sappinen, Artjom Dmitrijev - mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
5 kommentaari

silinho   •  
(213.219.115.***)
Ma ilmselgelt vaatasin mingit teist siniste särkidega koondist eile, kui Kalor Metz parimaks tunnistati.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Metsa mängul polnud ju viga, kui arvestada, et mängis possal, kus igapäevaselt ei tegutse. Ta peaks tegutsema keskkaitses, sest Klavan-Tamm on suht kohutav.
Shparkz   •  
(90.191.14.***)
Lepmets oli parim
jkj   •  
(80.235.52.***)
Tamm oleks vaja jah puhkusel saata, las harjutab natuke nurgas. aga mängu parim oli Lepmets
Gio   •  
(217.159.137.***)
Lepa oli tõesti parim!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK