Eesti parim amatöörklubi ei suutnud suurturniiril eelringist välja rabeleda (1)

Zapoos UEFA Regions' Cupil. Foto: FC Zapoos / Facebook

Mullu sügisel väikesed karikavõistlused võitnud FC Zapoos pallis jaaninädalal Euroopa suurimal amatöörjalgpallurite turniiril, kus võeti vastu kaks kaotust.

Eesti III liigas palliv Zapoos pidi Aserbaidžaanis toimunud Regions' Cupi alustama eelringist, kus kolmeliikmelises alagrupis madistati Gruusia võistkonna Bastianiga ning Kasahstani meeskonna Kaskeleniga.

Jaanilaupäeval alustati eelringi alagrupiturniiri Bastiani vastu. Zapoos asus 20. minutil penaltist juhtima, kui täpne oli Mark-Rene Väljas, kuid eestlaste edu ei püsinud kaua, sest vastased viigistasid 17 minutit hiljem. Teisel poolajal lõid grusiinid kaks väravat juurde ning jätsid Zapoosi tühjade pihkudega.

Kaks päeva hiljem mängiti kasahhidega, kuid juba avapoolajal toimus täielik lagunemine - 32 minutiga oli seis 0:4, 63. minutil realiseerisid vastased penalti ning teisel üleminutil võttis Zapoosi mängija Rasmus Puusta punase kaardi. Eestlaste saldoks jäi kahest mängust kaks kaotust.

Regions' Cupil kehtis reegel, mis ei lubanud profiliigas (Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B) mänginud palluritel murule astuda, mistõttu ulatasid oma abikäe FC Maksatransport ning Saue JK, kes laenasid Zapoosile mängijaid selleks turniiriks.