Eesti lootis märtsis mängida Norra või Serbiaga, ent viimased tõmbasid plaanile vee peale. Pohlak: lõpuks valisime Leedu puhtsportlikel põhjustel (1)

EJL-i president Aivar Pohlak, jalgpallilegend Raio Piiroja ning Norra jalgpalliliidu president Terje Svendsen enne viimast Eesti ja Norra Tallinnas peetud mängu. Foto: Imre Pühvel

Eesti Jalgpalli Liit teatas värskelt, et pikalt lahtisena püsinud koondise märtsikuine teine mäng peetakse Leeduga. EJL-i president Aivar Pohlak avaldas Soccernet.ee-le, et esimeseks valikuks olid Norra ja Serbia.

"Algusest peale oli selge, et märtsikuiste mängude kokkuleppimine Euroopast pärit vastastega saab olema väljakutse ja see oli ka üheks põhjuseks, miks leppisime esimeseks mängupäevaks maavõistluse Uus-Kaledooniaga," selgitas Aivar Pohlak Soccernet.ee-le.

Ta jätkas: "Teiseks mängupäevaks oli algne plaan proovida jõuda kokkuleppele ühe Rahvuste liiga play-off paari mõlema poolega nii, et kaotaja tuleb mängima Eestisse. Kohe peale play-off'ide loosimist vaatasime paarid üle ja märkasime, et Oslos mängitav Norra - Serbia mäng on nii üks atraktiivsemaid kui ka asukoha mõttes parim. Rääkisin kohapeal läbi mõlema alaliidu juhiga, kes olid asjaga päri, aga plaan vajas kinnitamist ka mõlema koondise juhtkonna poolt."

Novembris Šveitsis Nyonis toimunud loosimise järel jäid asjad aga toppama. Kuigi norrakad olid nõus mängima, siis serblaste lõplik vastus ei tahtnud kuidagi tulla.

REKLAAM

"See protsess venis mitme kuu pikkuseks, peale mida teatasid serblased jaanuari keskel, et kaotuse korral ei ole neil võimalik märtsis teist mängu siiski mängida - nad andsid ka põhjenduse, mida ma kahjuks siiskohal tsiteerida ei saa - mis tähendab, et Norragi jääb automaatselt märtsikuisest teisest mängust ilma," ütles Pohlak.

"Ooteaja jooksul käisime läbi ka kõik ülejäänud play-off'i paarid ja kahjuks oli igaühes neist üks pooltest selline, kes kaotuse korral teist mängu mängida ei soovinud. Lõpuks ei olnud enam kuigi palju valikuid järel ja kuna me ei soovinud mängida väikeriigiga ja kuigi üritasime leida ka teist vastast väljaspoolt Euroopat, langes valik lõpuks siiski Leedu kasuks ja seda puhtsportlikel põhjustel – Euroopa koondised on need, kellega mängime olulistele punktidele. Kuna kaks kuud hiljem mängime Leeduga ka Balti turniiril, siis rääkisime teema täiendavalt üle ka koondise peatreeneriga, kes andis plaanile rohelise tule," selgitas ta, miks minnakse 31. märtsil Tallinnas A. Le Coq Arenal vastamisi just Leeduga.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Timbu Limbu   •  
(62.65.21.***)
Mania grandiosa: "me ei soovinud mängida väikeriigiga"
Ükski vähegi arvestatav Euroopa jalgpalliriik ei taha mängida väikeriigiga, kes saab selliseid pakke nagu Eesti.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK