Eesti Ekspress: Flora ehitas Lilleküla staadioni võõra raha eest ja müüs siis kallimalt EJL-ile maha (10)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti Ekspressis avaldatud suur artikkel seab kahtluse alla FC Flora ja Eesti Jalgpalli Liidu tugeva finatsilise seotuse. Väljaande hinnangul on liit aidanud klubi korduvalt võlgade klattimisega.

Loo põhituum keerleb Lilleküals asuva rahvusstaadioni ümber, mis esmalt kuulus peaasjalikult Florale ning mida riigi rahadega ehitati. Kuivõrd osa aktsiaid kuulus riigile, siis seda osa välja ostes oli klubi sunnitud võtma pangast laenu. Laenu hiljem likvideerides tõttas appi EJL ning kogu asjaajamine hakkas looklema keerukaid teid pidi.

Ekspressi sõnul näitavad nende käsutuses olevad dokumendid, et Flora sai staadioni müügist kasu vähemalt neljal erineval moel. EJL-i president Aivar Pohlak tekkinud olukorras midagi kahtlast ei näe, pakkudes, et Flora omaaegsetest staadioni ehituskuludest umbes 60 protsenti võis tulla omavahenditest. Ekspressi väitel näitavad dokumendid, et suurem osa rahast tuli siiski Tallinnalt, riigilt, EJL-ilt, UEFA-lt ja FIFA-lt.

Pohlak lisab artiklis, et peab tehingut õiglaseks, "sest klubi hindab täna staadioni ehituse kõrvalmaksumuseks kuni seitse Eesti meistritiitlit ja juhtiva positsiooni kaotamise klubijalgpallis".

REKLAAM

Täispikka artiklit on võimalik lugeda Eesti Ekspressist.

10 kommentaari

tpx   •  
(90.190.***)
Hea teada, et mõnda aega "tehnilise võla" juhtumi raames SNi ajakirjenikele antud võimalus sama teema osas minna süvitsi ja kasvõi puhastava PRi raames avaldada materjal, mis kasvõi hokus-pookusega EJL pintsaku revääri ketšupist puhtaks peseks, ei olnud piisavks põhjuseks teema käsitlemiseks. Nüüd siis EE tegi selle töö ära oma tõesti kogenud uurivate ajakirjanike abil ja selle eest tuleb neid vaid kiita!

Iga aasta, meistriliiga eelvaates, ma olen küsinud, et kuidas on see võimalik, et meil on üks klubi, mille eelarve on lähimast konkurendist üle kahe korra suurem ja seda veel ajal, kui Euroopas on tulemused olnud pehmelt öeldes kesised (jah, viimased kaks aastat on tehtud tulemust, aga see ei tee eelnevat olematuks). Selgelt on näha, et see ei olegi ilma välise abita võimalik.
TheBroEx   •  
(83.191.200.***)
Eks endalgi selline mõte jooksis, et päris head sponsorlepingud on Flora välja rääkinud, aga nagu näha, siis osa eelarvest iga aasta oli staadioniraha.
V V   •  
(91.129.104.***)
Tore, et Eestis ikka keegi kirjutab ka sellest teemast. Aitäh Eesti Ekspress!
humorist   •  
(213.180.19.***)
EE kommentaariumis käinud mõned mõtteterad läbi küll. Mainiti kui palju EJL on teisi klubisi samamoodi välja ostnud võlgadest (Tammeka) ja muul viisil abistanud. Kui palju klubisi praegu naudivad EJL platside hüvesi kodumängude ja treeningute näol jne. Tundub, et täielikult ei saa seda ühepoolselt Flora ja Pohlaku isikliku kasu šedöövrina vaadelda. Siin jääb küsimus, et kui palju raha liikunud enda poole ning kui palju jagunenud lõpuks kogu Eesti jalgpalli arengu hüvanguks.

Mingisugune suurem audit annaks õige pildi.
tpx   •  
(90.190.***)
EE artikkel oli kindla fookusega. Jah, EJL on ka teiste klubide võlgu klattinud, aga see ei ole praegu teemaks. Jutt on konkreetselt juba aastaid ja aastaid üleval oleva kahtluse dokumenteeritud tõestuses ja seda ei saa "kompenseerida" liiniga, et EJL on ka teisi võlgu klattinud ja oma muud ressurssi, näiteks väljakuid, kasutada andnud (kas ka need teised on saanud halli ja harjutusväljakuid tasuta kasutada?)

EE artiklis öeldakse, et EJL üldkogu protokollid ei ole avalikud ja neid ei plaanita avalikustada. Arusaamatu! Ma olen kogu aeg olnud seisukohalt, et nii suures alaiidus, nagu seda EJL on , ja mis ise sõnades püüab olla paljudes teemades "moraalseks kompassiks", on elementaarne, et üldkogu protokollid on avalikud. Tegemist ei ole n-ö vabamüürlaste eralõbuga vaid suure avaliku huvi fookuses oleva alaliiduga, mis kasutab ja jagab suuri summasid (nii era kui ka avalikku raha)

PS. Nõus, et sõltumatu auditi tellimine aitaks selgust tuua.
V V   •  
(91.129.104.***)
wtf!

ma seda ei teadnudki, et alaliidul on lisaks kõigele ka protokollid salajased :D täiesti pekkis :D ma siis pakun, et kui ühel päeval Ekre-perefirma sunnitakse tipust lahkuma, siis juhuslikult kaovad nendega ka kõik protokollid :D
Wingback   •  
(213.180.19.***)
FIFA on oma korruptiivse käitumisega näidanud "suurepärast" eeskuju, UEFA samamoodi, miks meie EJL siis ei või? Pohlaku aeg peaks nüüd kukkuma kiirelt. FIFAs ja UEFAs vahetati tipud ära, aga meil...meil on sellistes asjades endiselt 90ndad!
A. Polõnski   •  
(85.253.117.***)
Mis tippude vahetamisest kasu on kui korruptsioon käib edasi, lihtsalt tunduvalt läbimõeldumalt.

Ei ole ka midagi imelikku MTÜ protokollide salastamises, kui salastamine on lausa riigi tasemel normiks saanud
atleticomadrid   •  
(90.190.74.***)
sest klubi hindab täna staadioni ehituse kõrvalmaksumuseks kuni seitse Eesti meistritiitlit ja JUHTIVA POSITSIOONI kaotamise klubijalgpallis".

- See on üks väga huvitav seisukoht.
peeter sai   •  
(86.110.44.***)
need ju kõik ausad skeemid ja pohlak ei lahku, sest ei saa ju flora juhtpositsiooni uefa jm rahade toel kaotada, rääkimata sellest, et ilma temata meie jalgpallil vaid kaduviku teed minek

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK