Edur tuli Bulgaariast ära ja harjutab Nõmme Kaljuga. Tehva ei välista koostööd (Šapovalov ei ole Kaljuga liitumas) (1)

Mark Edur oli Bulgaarias alla poole aasta. Foto: Veliko Tarnovo Etar

Mullu septembris lõhkas üllatuspommi vasakkaitsja Mark Edur, kui liitus Viljandi Tulevikust Bulgaaria kõrgliigas mängiva Veliko Tarnovo Etariga. Kaheaastasest lepingust jõudis 22-aastane vutimees ära kasutada napid viis kuud, kuniks koostöö katkes. Nüüd treenib ta Nõmme Kaljuga.

Edur oli Bulgaarias vahetusmehe rollis, saades mõne kuuga kirja vaid neli ametlikku mängu. Etar vireleb praegu kõrgliigas viimasel kohal ja kui aasta alguses liitus nende treeneritetiimiga riigi kuulsaim vutimees Dimitar Berbatov, võeti suund päästemissiooniks.

Talvise pausi jooksul toodi meeskonda seitse uut mängijat. Eelnevalt oldi novembris juba vahetatud ka peatreenerit, kui pukki asus 42-aastane Aleksandar Tomash, kelle käe all alustati nelja kaitses tehtud nullimänguga. Kui veebruari alguses kevadhooajale vastu minevat võistkonda tutvustati, kuulus sinna ka Edur. Nädalavahetuse suureskoorilises kaotusmängus Ludogoretsi vastu ta aga enam koosseisus polnud. Klubi teatas, et eestlasega on koostöö lõpetatud.

Eile kuulus Edur halliturniiril Nõmme Kalju koosseisu, aga 0:1 kaotusmängus Paide vastu väljakul ei käinud. Kalju president Kuno Tehva kommenteeris Soccernet.ee-le: "Tutvumisvoor on. Arutame. Ei välista koostööd. Rohkem polegi praegu midagi öelda. Saame tuttavaks, vaatame lähemalt ja siis saame asjadest paremini aru."

REKLAAM

"Aega on selle kiire asjaga. Hooajani on veel jupp minna. Igasuguseid uusi võimalusi võib veel tekkida mitmete mängijatega. Töö käib," lisas Tehva. Ta kinnitas, et kreeklasest kaitsja Giannis Tsivelekidisega on nad endiselt rahul ja tõenäoliselt teevad temaga lepingu.

Kalju president Kuno Tehva jälgib hoolega, millega esindusmeeskond väljakul tegeleb. Foto: Brit Maria Tael

Kavas on aga veel täiendusi tuua. "Oleme ühte väga head ja tasemel ründajat oodanud, keda laenule võtta. Seda vastust pole veel saanud. See võimalus võib nüüd lähiajal tekkida," ütles Kalju president, et klubi proovib ilmselt igaks juhuks ühe korraliku ründaja veel võistkonda juurde tuua.

"Tema on piiri tagant, jah. Eestist pole neid kahjuks kuskilt enam võtta. Praegu on seis selline, et vaatad pildialbumeid ja meenutad mängijaid - ei tule neid uusi peale nii palju. Eesti mängijate valik on kahjuks ahtake, muidu võtaks hea meelega."

Vahepeal kerkis Kalju kontekstis üles noortekoondiste ründaja Aleksandr Šapovalovi nimi, kes pole pärast Saksamaalt Freiburgist lahkumist veel kellegagi käsi löönud. "Ta tegi meiega nädal aega trenni ja teda vaadati. Hetkel ta meie plaanides ei ole. Rohkem infot ei olegi. Tubli noor poiss ja pole midagi öelda, tal on karjäär ees," sõnas Tehva.

Samas selgust pole veel saabunud Mihkel Ainsalu ja Artjom Dmitrijevi tuleviku osas, kes endiselt välismaale kiikavad. "Arvan, et lähiaeg annab arutust. Võtame päev korraga ja oleme hästi rahulikud. Meil variante on mitmeid. Arvan, et liigume praegu väga heas suunas ja töö on hästi tehtud. Paljudele asjadele oleme saanud vastuseid ja arvan, et oleme päris adekvaatselt reageerinud ka. Teame, kuhu tahame minna ja meil on enam-vähem arusaadav pilt ka sellest, kuidas sinna jõuda. Kõik on kontrolli all," kinnitas Kalju president.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Urmo Kivilo   •  
(91.129.105.***)
ei jää keegi püsima võõrsil DC Unitedi Sorga

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK