Dzjuba tõusis liidrite duellis liiga ajaloo parimaks väravakütiks, Agalarov jätkas imelist hooaega (0)

Artjom Dzjuba. Foto: Scanpix / Aleksandr Demiantšuk / TASS

Venemaa kõrgliiga 13. voorus läksid omavahel vastamisi tabeli kaks esimest (vooru alguse seisuga) meeskonda. Peterburi Zenit võitis Moskva Dinamot 4:1, Artjom Dzjuba tõusis liiga ajaloo parimaks väravakütiks.

Zenit läks juhtima 8. minutil, kui Claudinho tõmbas palli osavalt kaitsjast mööda ja paigutas alla nurka. Teise poolaja alguses tabas pall karistusalas Vjatšeslav Karavajevi kätt ning Daniil Fomin viigistas penaltist seisu.

Kui Dzjuba 66. minutil vahetusest sekkus, oli seis veel viigis, aga kohe seejärel läks Zenit uuesti juhtima, kuna Wendel saatis kasti joonelt palli võrku.

Kolm minutit hiljem oli Dzjuba nurgalöögi olukorras peaga täpne ning lõi Venemaa kõrgliigas oma karjääri 144. värava, mis tähistab uut rekordit. 1990ndatel aastatel Volgogradi Rotoris säranud Oleg Veretennikov oli oma karjääri jooksul meisterdanud samas võistlussarjas 143 tabamust.

Zeniti 4:1 võidu vormistas Jaroslav Rakitski otse karistuslöögist. Dinamo oleks edu korral Zenitiga võrdsete punktide peale tõusnud, aga langes kaotuse tõttu 13. voorus neljandaks, kuna Moskva Lokomotiv ja Sotši teenisid võõrsil 2:1 võidu ning parandasid kohta.

Kui Dzjuba kerkis ajaloo parimaks täpsuskütiks, siis selle hooaja resultatiivseimate meeste edetabelis kasvatas edumaad Ufa 21-aastane komeet Gamid Agalarov, kelle järjekordne värav aitas Ufa 1:0 võidule Groznõi Ahmati üle.

Agalarov polnud varasematel hooaegadel kõrgliigas kordagi skoorinud, kuid on tänavu saanud kirja juba 11 tabamust ehk nelja võrra rohkem kui järgmised. See number on seda muljetavaldavam, et Ufa meeskond on löönud kokku 14 väravat ja võitleb püsimajäämise eest. Selles voorus tõusis Ufa eelviimaselt, 15. kohalt 13. positsioonile.