Dortmund jätkab hõbedakursil ja Leverkusen nende kannul. Freiburgil läksid asjad aga nihu (0)

Julian Brandt (vasakul) hoiab Dortmundi hõbedakursil. Foto: Scanpix / Ronald Wittek / EPA

Dortmundi Borussia jätkab Saksamaa Bundesligas hõbedakursil, täna mängiti 3:1 üle liigatabeli punane latern Greuther Fürth. Leverkuseni Bayer jätkab aga tihedalt Dortmundi kannul.

Dortmund asus võõrsil peetud kohtumist juhtima 26. minutil, kui Julian Brandt karistusalas talle ettekukkunud palli parema posti kõrvale saatis. Kollamustade üheväravaline eduseis püsis pikalt, kuid 70. minutil jõudis sihile ka Greuther: Jessic Ngankam pääses Marwin Hitziga silmitsi ning tõstis palli efektselt üle Šveitsi kindamehe.

Külalised viigiseisuga aga ei rahuldunud ning haarasid vaid kaks minutit hiljem taas eduseisu. Taas oli täpne avavärava löönud Brandt, kes Nico Schulzilt söödu sai ning palli lati alla rammis. Viis minutit hiljem oli Dortmundi edu juba kaheväravaline, siis skooris Felix Passlack.

Kollamustade kannul jätkab Leverkusen võttis samuti kaheväravalise võidu, kui mängis 4:2 üle Hoffenheimi. Seejuures ei alanud mäng nende jaoks üldse lihtsalt, sest avapoolaja lõppedes oldi 1:2 kaotusseisus.

Umbes veerand tundi enne matši lõppu läks Leverkusen aga ikkagi oma võtma. Esmalt skooris Moussa Diaby, seejärel sai oma mängu teise tabamuse kirja Patrik Schick ning esimesel üleminutil vormistas vahetusest sekkunud Lucas Alario lõppseisu.

Mõneti üllatusliku punktikaotusega sai maha neljandat positsiooni hoidev Freiburg, kes lubas Berliini Unioni endast vaid ühe punkti kaugusele. Union võttis 4:1 võidu ning jagab Leipzigiga nüüd viiendat ja kuuendat kohta. Võidurõõmu said tunda ka Wolfsburg, kes mängis 1:0 üle viis kohta kõrgemal paikneva Kölni, ning Mainz, kes alistas 2:1 Berliini Hertha.

Greuther Fürth - Dortmundi Borussia 1:3 (0:1)