Costa Rica alistas USA, kuid peab MM-ile jõudmiseks võitma Okeaania parimat (1)

Keylor Navas saab oma meeskonnaga veel ühe võimaluse, et MM-pilet teenida. Foto: Scanpix / Mayela Lopez / Reuters

Ööl vastu neljapäeva selgusid need koondised, kes pääsesid Põhja- ja Kesk-Ameerika tsoonist sügisel toimuvale maailmameistrivõistlustele.

Suur hulk pilke oli suunatud Costa Rica ja USA mängule, kus kodumeeskonnal säilis enne kohtumise algust õhkõrn võimalus lõpetada esikolmikus, mis taganuks otsepääsme MM-finaalturniirile. Võitluslik esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga, kuid 51. minutil asus kodumeeskond Juan Pablo Vargase väravast juhtima, millele järgnes paar minutit hiljem ka Anthony Contrerase tabamus ning 2:0 seisul kohtumine ka lõppes.

Kuid Costa Rica koondise ja nende fännide kahjuks sellest võidust ei piisanud, sest Mehhiko alistas El Salvadori samuti 2:0, mistõttu lõpetas Mehhiko 28 punktiga, USA ja Costa Rica 25 silmaga, kuid ameeriklaste parem väravatevahe tagas neile otsepääsme suurturniirile.

Sellega neljanda koha omaniku pileti püüdmine ei lõpe, sest juunis mängitakse maailmajagudevahelise play-off'i raames Okeaania tsooni tšempioni ehk Uus-Meremaaga, kes alistas finaalis Saalomoni saared seisuga 5:0.

Põhja- ja Kesk-Ameerika tsooni kvalifikatsioonigrupi võitnud Kanada alistus viimases kohtumises Panamale 0:1.

Costa Rica - USA 2:0 (0:0)