Chiellini tänas mälupilti Cannavaro triumfist ja võrdles Donnarummat legendiga (0)

Euroopa meistermeeskonna kapten Giorgio Chiellini. Foto: Scanpix / Reuters / Facundo Arrizabalaga

Euroopa meistriks kroonitud Itaalia koondise kapten Giorgio Chiellini sõnas pärast finaalkohtumist, et rasketel hetkedel andis neile jõudu mälestus Azzurri varasematest tipphetkedest.

"Me väärisime seda võitu, õhus oli kohe eriline tunne. Meie väärime seda ja terve Itaalia väärib seda. Ning nüüd on aeg seda üheskoos nautida! Vaatamata kohtumise alguses meid tabanud šokile võtsime mängu seejärel enda kontrolli alla. Seetõttu seda võitu väärimegi.

Ihkasime seda võitu igal võimalikul moel. Nüüd on ajalugu tehtud ja me oleme Euroopa meistrid. Oleme kõik uskumatult õnnelikud ega jõua ära oodata, et võitu homme koos kõigi itaallastega tähistada," rääkis Chiellini.

Itaalia kaptenilt uuriti ka, mida EM-i kuldmedal talle isiklikult tähendab? "See on ajalugu ja täitunud unistus. Tõesti, see on uskumatu. Teekonda alustades tundsime õhus maagiat ning see tunne paisus iga päevaga. Meenutasime mälupilti MM-tiitlit hoidvast Fabio Cannavarost ja see tõi meile õnne.

REKLAAM

Mäng oli keeruline, sest alustasime kõige halvemal võimalikul moel. Meil oli raske, sest staadionil viibinud fännid andsid Inglismaale tohutult energiat. Aga säilitasime rahu, mis oli väga tähtis. Ning siis hakkasime mängima. Vaheajal rõhutasime, et vaja on leida õige sööt ja sooritada õige pealelöök. Vaja oli mängu kontrollida," märkis Chiellini.

Penaltiseerias tõusis Itaalia sangariks kaks lööki tõrjunud Gianluigi Donnarumma. "Mul on vedanud, sest sain pikalt mängida samas meeskonnas Gianluigi Buffoniga. Nüüd seisab väravas Donnarumma ja seis on täpselt sama!"

Neljakordse maailmameistri Itaalia ainuke varasem EM-tiitel pärineb 1968. aastast. Sel aastatuhandel olid nad kaotanud kaks finaali (2000 ja 2012). 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK