Chiellini lahkus pidulikult, Lazio kindlustas Euroopa liiga koha, kaks europiletit lahtised (1)

Giorgio Chiellini jättis Juventuse fännidega hüvasti. Foto: Scanpix / Marco Bertorello / AFP

Itaalia kõrgliigas käib endiselt pingeline heitlus viimastele eurokohtadele. Kui esinelik ehk Meistrite liiga kohad on üks voor enne hooaja lõppu paigas, siis järgmised neli mahuvad nelja punkti sisse, aga neist üks jääb Euroopast välja.

Rooma Lazio kindlustas koha Euroopa liigas, sest võõrsil rabeleti Torino Juventuse vastu 0:2 kaotusseisust välja ja teeniti 2:2 viik. Juventus haaras avapoolajal Dušan Vlahovici ja Alvaro Morata väravatest eduseisu. Lazio vähendas Alex Sandro omaväravast teise poolaja alguses kaotusseisu ja päästis Sergej Milinkovic-Savici tabamusest kuuendal üleminutil punkti. See tähendab, et Laziol ei ole enam võimalik kuuendast kohast allapoole langeda.

Juventuse ridades mängis oma viimase kodumängu legendaarne Giorgio Chiellini, kes lahkub selle hooaja järel klubist. Kogenud keskkaitsja on Juventuses mänginud 17 aastat ja Chiellini vahetati sümboolselt 17. minutil välja. Ta on Juventusega kroonitud üheksakordseks Itaalia meistriks ja viiekordseks karikavõitjaks.

Fiorentina ei suutnud eelviimases voorus oma tabeliseisu parandada, sest võõrsil kaotati Sampdoriale koguni 1:4. Sampdoria asus esimesel poolajal Alex Ferrari ja Fabio Quagliarella väravatest 2:0 juhtima, teisel poolajal sahistasid Morten Thorsby ja Abdelhamid Sabiri. Fiorentina auvärava lõi mõned minutid enne lõpuvilet penaltist Nicolas Gonzalez.

Selge on see, et nelikust Lazio-Roma-Fiorentina-Atalanta jääb üks meeskond eurosarjast eemale, sest viies ja kuues saavad Euroopa liigasse ning seitsmes Konverentsiliigasse. Atalanta on praegu omavaheliste mängude tõttu kaheksas, kuid tabeliseisu arvestades on neil viimases voorus kõige nõrgem vastane.

Viimsese vooru heitlus viimastele eurokohtadele: Lazio 63 punkti (vähemalt kuuenda koha kindlustanud, viimane mäng kodus vs. Hellas Verona), Roma 60 punkti (võõrsil vs. Torino), Fiorentina 59 punkti (kodus vs. Juventus), Atalanta 59 punkti (kodus vs. Empoli).

Juventus - Lazio 2:2 (2:0)
10. Dušan Vlahovic, 36. Alvaro Morata - 51. ov. Alex Sandro, 90+6. Sergej Milinkovic-Savic

Sampdoria - Fiorentina 4:1 (2:0)
16. Alex Ferrari, 30. Fabio Quagliarella, 71. Morten Thorsby, 84. Abdelhamid Sabiri - 89. pen. Nicolas Gonzalez

Eemaldamine: 90+3. Omar Colley (Sampdoria)