Brent Lepistu: halvad kunstmurud lõhuvad keha, halbade sekka kuulub ka Sportland Arena (7)

FCI Levadia kapten Brent Lepistu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

FCI Levadia kapten Brent Lepistu avaldas enne pühapäevast Premium liiga 13. vooru mängu Paide Linnameeskonnaga rahulolu, et tiitlikaitsjal on olnud kohtumiseks valmistumiseks aega terve nädal, mis on ränka aprilli arvestades marjaks ära kulunud.

Levadia pidas aprillis kaheksa võistluskohtumist, kusjuures 10.-30. aprilli vahele jäänud 21-päevalise perioodi jooksul seitse. Koormus polnud erandlik, vaid tihe oli kõigi Premium liiga meeskondade graafik. Lepistu selgitas, et paratamatult jättis see oma jälje.

"Palju mänge järjest halbadel kunstmuruväljakutel lõhuvad keha. Nüüd on meil olnud võimalik terve nädal Paidega kohtumiseks valmistuda, mille jooksul on keha taas paremini koos ja valmis. Samuti oleme meeskondlikult lõppeva nädala treeningutel head intensiivsust näidanud," sõnas Lepistu.

Kui palju Eesti kunstmuruväljakuid, mida Premium liiga meeskonnad kasutavad, liigituvad Levadia kapteni hinnangul halvaks? "Olen sel teemal rääkinud ka kolleegidega teistest võistkondadest. Pean halvaks ka Sportland Arenat (võõrustas seni kõigi viie Tallinna ehk poolte Premium liiga klubide kodukohtumisi ning jääb läbi terve hooaja Nõmme Kalju ja Tallinna Legioni koduplatsiks – O. J.).

REKLAAM

Narvast ei tasu rääkima hakatagi. Eraldi teema on veel kastmine või õigemini selle puudumine. Platse tuleks enne mängu kasta. Eriti nüüd, kui Legion ja Kalju ka suvel kunstmurul mängivad. Mujal maailmas on kunstmuruväljaku kastmine elementaarne. Aga meil ei suudeta osasid Premium liiga väljakuid mitu kuud harjatagi ..." rääkis Lepistu.

Kehv kunstmuru tähendab jalgpallurite jaoks valu. "Kui tavamuru väsitab eelkõige lihast, siis halb kunstmuru hakkab lõhkuma liigeseid. Erinevad punktid kehas jäävad valusaks, millest tulevad kangused ja muud halvad asjad. Paljudel Premium liiga mängijatel on sel kevadel probleeme esinenud. Peame vajakajäämisele viitama. Eestis on jalgpallitaristu osas vaja teha kõva samm edasi!"

Pühapäevane mäng Paidega on Levadia jaoks teine, mis toimub tavamurul. Ka viimatine 1:0 võit Tallinna Kalevi üle saadi loodusliku kattega väljakul (Kadriorus). Paidel on selja taga kaks murumängu, kus mõlemas oli vastaseks FC Flora ja tulemuseks 0:0 viik. Karikasarja poolfinaalis järgnes viigile penaltiseeria, mille Paide võitis.

"Paidet võib nüüdseks pidada Eesti absoluutseks tippklubiks. Nad on viimastel aastatel suured sammud edasi astunud. Aga meie oleme väga heas vormis. Keha on valmis ja pallitunnetus hea, oleme murumängudeks vormis. Ei jõua ära oodata, et saaks vaadata, kes peale jääb," rääkis Lepistu.

Premium liiga 13. vooru kohtumine FCI Levadia – Paide Linnameeskond algab pühapäeval A. Le Coq Arenal kell 17.15. 

SEOTUD LOOD
7 kommentaari

maamesilane   •  
(176.46.102.***)
Iga nädal kostitame sind põneva veebisaatega"Puuduta mind"Kus külalisteks on nõiad,šamaanid,ravitsejad,ufoloogid,haldjad,elukunstnikud,teadlased,koolitajad,hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid!
vigastus   •  
(83.166.33.***)
levadia plaan on nüüd kõiki ja kõike eesti jalgpalliga seostuvad halvustada? lepistu mis staariks sa nüüd järsku said et väljakud ei sobi enam, terve elu nendel mänginud ju.
Jānis Rubulis   •  
(85.29.194.***)
Aga mis valesti oli öeldud? Väga palju kunstmuru väljakuid on halvad.
andre Ilves   •  
(82.131.119.***)
See on tõsiselt hale tegelikult, et esimesed kaks kuud mängivad 6 meeskonda ühel kunstmurul kodumänge. Täielik mudaliiga. Tegelikkuses pole levadial isegi normaalset treening kompleksi ja kodustaadionit. Kaks Eesti tippklubi levadia ja kalju, kumbki ei suuda aastakümneid ehitada endale häid treening tingimustega väljakuid. Kalju muidugi veel hädisem kui levadia.
tpx   •  
(90.190.***)
@andre.i, kas sa ei leia, et NK ja Levadiat süüdistada küündimatuses oma treeningbaase arendada, on pehmelt öeldes tasakaalust väljas. Probleem on siin stardipositsioonis. Utreerituna, kui ühele klubile pumbatakse raha miljonites peale ja teised imevad näppu, siis ei saagi mingit staadionite ja baaside plejaadi tekkida. See skeemitamine alehopi ümber, see on nii ulmeline ja täiesti teisest dimensioonist, et valus hakkab. Illustreerituna, kui sa pead tegema võidu 10K otsa, aga üks võistleja pannakse rajale 5K peal, siis retooriliselt küsides, kes võidab?

Osaga, mis kirjeldab täis debiilset olukorda, kus hooaja esimene ring mängitakse 6 meeskonna poolt ühel ja samal "kodustaadionil",  olen täiesti nõus.  See ei tule meistriliigale mitte kuidagi kasuks, ei too pealtvaatajaid juurde, ei arenda ega seo klubisid nende kogukonnaga, ei aita ka klubidel saavutada paremaid tulemusi, kaob igasugune "kodumängu" vibratsioon. Täis debiilsus, selles olukorras võitjaid pole ja näitab ilmekalt, et peale aastakümneid "protsesse", on see savijalgadel "kuldse" fassaadiga maja ümber kukkumise äärel.
vaikiv mees   •  
(82.131.29.***)
andre jutt on tõesti veider, kui Floragi mängib EJLi staadionil ja "endale staadioni ehitada" pole keegi suutnud
Kane   •  
(91.129.98.***)
Jube jah, ei tea kas meil euroopas infraga kõige halvem seis? Kuidas olukord fääridel ja teistel kääbustel

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK