Belov põnevast leedulasest, Merilo vigastusest, Matrossovi tulevikust ja Šapovalovist (+ väike torge Transi suunas) (1)

Sigitas Olberkis on mänginud nii Leedu noortekoondises kui ka Iirimaal, Maltal, Valgevenes ja Lätis. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna Legioni peatreener Deniss Belov lausus pärast Taliturniiril Narva Transiga tehtud 1:1 viiki, et jäi rahule võimalusega vaadata uusi mängijaid ja proovida vanu olijaid teistel positsioonidel. Küll aga nurises Belov veidi Transi liialt jõulise mängu üle, sest väravavaht Rene Merilo pidi minema pärast kohtumist end arstidele näitama.

Legioni särgis mängis pisut üle tunni 23-aastane leedulane Sigitas Olberkis, kes viimati kuulus Iirimaa kõrgliigaklubi Sligo Roversi ridadesse. Iirlaste eest sai Olberkis siiski eelmise hooajaga kirja vaid kolm liigamängu. Tema eelmine klubi oli Malta kõrgliiga punane latern Senglea Athletic, kus leeduka arvele jäi 18 kohtumist.

Kruoja ridadest karjääri alustanud ning hiljem veel Šiauliai, Panevežyse, Valgevene klubi Mogiljovi Dnepri, lätlaste Jelgava ning kodumaa tippklubi Žalgirise särki kandnud Olberkis kuulus aastatel 2017-18 ka üheksas mängus Leedu noortekoondisesse. "Muidugi on tal olnud väga vähe võimalust meiega treenida, ta ei tunne liikumisi ja koostööd kaaslastega saaks kõvasti parandada, aga päris paljudes momentides jättis ta päris hea mulje," kiitis Belov leedulast.

REKLAAM

Sigitas Olberkis võitluses Jasper Uwaegbulami ja Daaniel Maanasega. Foto: Brit Maria Tael

Küll aga lõppes mäng väga kiirelt Rene Merilole, kes tuli teiseks poolajaks väravasuule Artem Levizit asendama. Merilo sai mängida kõigest minuti-paar, kui pidi pärast kokkupõrget vastasega platsilt lahkuma ja tema asemel naases postide vahele Levizi. "Ta läks EMO-sse, loodetavasti midagi väga tõsist pole," lausus Belov mõni tund pärast lõpuvilet.

Legioni juhendajal oli varuks ka väike torge Transi aadressil, kes mängis tõepoolest üsna jõulist ja võitluslikku jalgpalli. "Halliturniiril tuleb ikkagi arvestada, et see on hooajaeelne turniir. Aga Trans võttis seda karikafinaalina ja see oli natukene liig," nentis Belov. "Võime ka ise jõuliselt mängida, kui on selleks aeg ja koht, aga meeskondadel peaks olema hooajaeelsetest mängudest ühine arusaam."

Belovi sõnul oli Legioni esmane eesmärk võidu asemel mängijate vaatamine ja katsetamine. "Seetõttu ka vahetasime poolajal palju, proovisime näiteks Artjom Artjuninit vasakkaitsjana ja Dmitri Kovtunovitšit keskkaitses koos Olberkisega. Artur Šarnin oli algul vasakkaitsja, siis paremkaitsja ja parem keskkaitsja. Rened kahjuks nägime ainult paar minutit," tõdes ta.

Matrossov Legioni? "Kõik läheb lepingu suunas"

Legioni nimekirjas oli üles antud hiljuti Transist lahkunud Aleksei Matrossov, kes aga ei sekkunud mängu ka siis, kui Levizi sai teise poolaja keskel roietesse löögi ja vajas toibumiseks mitut minutit. "Matrossovil on väike sõrmevigastus. Ta tahtis ise väga mängida ja selgitas, et kõik sõrmed on ju endiselt käe küljes, aga otsustasime, et las ta siiski puhkab," muigas Belov.

Küll aga oli ta üsna veendunud, et Matrossovist võibki saada Legioni mängija. "Lõppotsus on tegemata, aga kõik läheb selles suunas. Pavel Londak ei ole enam kõige noorem väravavaht ja meil peaks olema konkurents mitte ainult esinumbri, vaid ka teise numbri kohale," arutles Belov. "Lisaks ootab meid väga raske graafik: mullu alustasime mängudega Flora, Levadia ja Kalju vastu, seekord ootavad kohe järjest ees Paide, Levadia ja Kalju. Maikuus mängime aga seitse mängu ehk kaks mängu nädalas," selgitas ta.

Aleksandr Šapovalovi pilk on endiselt suunatud välismaale. Foto: Brit Maria Tael

Teiseks poolajaks tuli väljakule ka Legioniga igapäevaselt harjutav Aleksandr Šapovalov, kelle tulevik sõltub jätkuvalt sellest, kas tal õnnestub leida välisklubi. "Ta sihib välismaale, see on arusaadav ja loogline. 1. veebruariks, kui sulgub Euroopa üleminekuaken, peab ta ilmselt mingi otsuseni jõudma. Aga kui ta jääb Eestisse, võtame ta igal juhul pardale, ta on ju lisaks kõigele ka meie KTM," märkis Belov klubi kasvandiku kohta.

Peale Olberkise peaks Legioni juurde saabuma veel kaks välismaalastest testitavat, kuid midagi täpsemat ei soovinud Belov nende kohta öelda. "Plaanid on, aga räägime sellest, kui keegi siia jõuab. Üks on näiteks Euroopa Liidust, aga teine väljastpoolt seda ja küsimus ongi, millal nad üldse Eestisse jõuavad. Reaalsus on praegu selline, et meie tegemised ei sõltu ainult meie enda tahtest," viitas Belov koroonapandeemiast põhjustatud takistustele.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

ßanyø   •  
(46.131.33.***)
Mis sai Legioniga treeninud Appiahist?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK