Belgia näitas Iirimaa vastu võimu (1)

Turniiri 0:2 kaotusega Itaaliale avanud Belgia näitas Iirimaa vastu hoopis teist minekut ja võitis 3:0.

Võrreldes avamänguga koosseisus kolm vahetust teinud ja nii Radja Nainngolani kui Marouane Fellaini pingile jätnud Marc Wilmotsi hoolealused ei suutnud avapoolajal mängu murrangut tuua, kuid südilt kaitsnud iirlastel teiseks 45 minutiks enam jaksu ei olnud.

Murrangu tõi Itaalia-mängu järel ohtralt kriitikat saanud Romelu Lukaku, kui sai karistusala joonel söödu paremalt äärelt. Noor ründaja ei läinud lööma jõuga, vaid vinditas madala palli alla nurka.

Veerand tundi hiljem said belglased ka tagatise, kui teisest lainest sisse jooksnud Axel Witsel koksas seitsmelt meetrilt peaga tsenderduse võrku. Iirlased magasid pikakasvulise poolkaitsja jooksu täiesti maha.

Parem äär toimis kolmandat korda 70. minutil, kui autoriks märgiti taas Lukaku - rünnakule rohkem jõudu viinud iirlased muutusid haavatavaks kontrarünnakutele ja Eden Hazard pääses jooksu, andes madala palli penaltipunkti juurde, kus Lukaku üksi oli jäänud.

Alagrupis võttis Belgia sisse teise koha kuus punkti kogunud Itaalia järel. Viimasest voorust Rootsiga vajatakse viiki, et koht kaheksandikfinaalis kindlustada.

Belgia - Iirimaa 3:0 (0:0)