Atalanta ründemasin lämmatas Milani, Inter jättis võimaluse kasutamata (Contele punane!) (0)

Duvan Zapata on sel hooajal löönud Serie A-s juba kaheksa väravat. Foto: Scanpix / EPA / Matteo Bazzi

Itaalia kõrgliigas sai hooaja teise kaotuse liider Milan, kes vandus kodus 0:3 alla Atalantale. Liidrikoht jäi aga endiselt nende kätte, sest linnarivaal Inter ei suutnud võõrsil Udinese vastu enamat väravateta viigist.

Atalanta, kellest oli enne vooru algust orhkem väravaid löönud vaid Inter, asus vigastustest ja koroonast räsitud Milani vastu juhtima 26. minutil, kui lahti mängitud nurgalöögi järel suunas palli mõnelt meetrilt peaga väravasse keskkaitsja Cristian Romero. Milan sai kahekordse tagasilöögi teise poolaja alguses, kui Atalanta kasuks määrati penalti, mille realiseeris Josip Ilicic. Ühtlasi sai vigastada keskkaitsja Pierre Kalulu, kes kanderaamil platsilt ära viidi.

Ka eduseisus võimaluste loomist jätkanud Atalanta, kes sai lõpuks kirja koguni 19 pealelööki, millest kümme läks raamidesse, vormistas võidu lõplikult Duvan Zapata 77. minuti väravaga. Mõni minut varem oli Pierluigi Gollini pareerinud suurepärase tõrjega Zlatan Ibrahimovici lähilöögi, mis võinuks kodumeeskonna tagasi mängu tuua. Milani vedas alt nii võimaluste loomine kui ka realiseerimine, lõpuks saadi kirja vaid kolm raamidesse läinud pealelööki.

Liidri libastumise võinuks ära kasutada nende linnarivaal Inter, kes tõusnuks võidu korral Milaniga võrdsetele punktidele ja jäänuks teisele reale vaid väravate vahega, kuid liiga resultatiivseim meeskond ei suutnud võõrsil 90 minutiga lahti muukida Udinese kaitselukku. Nii jätkatakse teisena, Milanist kahe punkti kaugusel.

Lähimat jälitajat Romat edestatakse nelja ja neljandal kohal olevat Atalantat viie punktiga. Järgmistes mängudes tuleb Interil ilmselt hakkama saada ka ilma peatreeneri Antonio Conteta, kes ei jäänud lõpuminutitel rahule kohtuniku otsusega ning sai vilemehe sõimamise eest esmalt kollase ja seejärel ka punase kaardi.

Milan - Atalanta 0:3 (0:1)