Atalanta korraldas väravapeo, Werner õpetas Spursile löömist (0)

Meistrite liiga kahes kaheksandikfinaalis haarasid avavaatuse järel edu Atalanta ja Leipzig. Kui sakslased said võõrsil tänu Timo Werneri penaltile 1:0 jagu Tottenhamist, siis Atalanta käis Valenciast üle koguni 4:1.

Selle hooaja suurimaks üllatajaks tituleeritud Atalanta pani Valencia väravale surve peale avaminutitest alates ja juba 16. minutil avas Hans Hateboer skoori. Ehkki ka Valencia suutis teravusi tekitada ja postigi lüüa, andsid kaitsjad poolaja lõpuminutitel karistusalas lubamatult palju ruumi Josip Ilicicile, kes lajatas palli ristnurka.

Teisel poolajal kasvatasid Remo Freuler ja teist korda täpne olnud Hateboer Atalanta edu veelgi, kuid siis muututi lohakaks - või ärkas viimaks Valencia. Vahetusest sekkunud Denis Tšerõšev lõi kohe ühe värava tagasi ja võinuks mõni minut hiljem lüüa teisegi. Valencia oli lõpuvileni üritavam ja teravam pool, kuid läheb kodusele kordusmängule ikkagi vastu keerulises kolmeväravalises kaotusseisus.

Üsna sarnaselt kulges ka õhtu teine kaheksandikfinaal Londonis, kuid seal oli avapoolaja valitseja külalismeeskond. RB Leipzig lõi juba teisel minutil posti, ent raiskas seejärel hulgaliselt võimalusi juhtima asuda. Peaaegu tund oli mängitud, kui Ben Daviese eksimus lõpuks külalistele penalti kinkis ja Bundesliga paremuselt teine väravakütt Timo Werner 11 meetri karistuslöögi sihile saatis. Ka nüüd ärkas Spurs alles kaotusseisu jäämise järel, ent viigini enam ei jõutud.

Korduskohtumine peetakse mõlemas paaris 10. märtsil.

Atalanta - Valencia 4:1 (2:0)