Aspmyra mõistatus jäi Mourinhole jälle kättesaamatuks, Slavia jätkas pöörast rida (0)

Bodö/Glimt ei ole meeskond, kellega Jose Mourinhol oleksid üleliia soojad suhted. Foto: Scanpix / EPA / Mats Torbergsen

Konverentsiliiga veerandfinaalide avamängudes suutis võidukat teekonda jätkata Bodö/Glimt, saates sel hooajal juba teist korda kaotusega koju AS Roma. Võidu sai kodus kirja ka Marseille Olympique, kes alistas 2:1 PAOK-i, nii Feyenoord ja Slavia kui ka Leicester ja PSV leppisid aga viiki - samas väga erineval moel.

Alagrupiturniiril oli Roma tulnud Norrast tagasi häbistava 1:6 lüüasaamisega ja põles soovist seekord vastastele koht kätte näidata. Jose Mourinhot tervitati aga juba enne mängu staadioni kõrval fännide seast teele saadetud lumepalliga ning vastuvõtt väljakul osutus sama ebasõbralikuks. Esialgu polnud aga hullu, sest avapoolaja lõpus mängis Henrih Mhitarjan ühepuutesöödu kaitseliini taha ja meeskonna kapten Lorenzo Pellegrini lajatas palli lati alla.

Teisel poolajal kulus võõrustajatel viigistamiseks vaid kümmekond minutit - Ulrik Saltnes jäi Brice Wembangomo kauglöögile nii õnnestunult ette, et pall muutis tema tagumikust veidi suunda ja lipsas Roma väravavahi Rui Patricio sõrmeotste kaudu võrku. Lõppsõna ütles 89. minutil Hugo Vetlesen - noor poolkaitsja unustati karistusalasse vabaks ja see andis talle võimaluse äärelt antud karistuslöök peaga väravasse suunata.

Väravatesadu nähti Rotterdamis, kus kohalik Feyenoord jõudis olla nii edu-, kaotus- kui ka jälle eduseisus, aga pidi lõpuks Praha Slavia vastu ikkagi 3:3 viigiga leppima. Luis Sinisterra lõpetas kümneminutilise mängu järel kiire vasturünnaku terava löögiga ja avas skoori, kuid avapoolaja lõpus kasutas Peter Olayinka ära segaduse Feyenoordi karistusalas ja viigistas.

Teise poolaja keskel viis noor nigeerlasest ründaja Yira Sor lähilöögist juba Slavia juhtima, kuid seitse minutit hiljem seadis rünnakule tõusnud keskkaitsja Marcos Senesi rinnaga sooritatud löögist jälle viigi jalule. 86. minutil näis Rotterdami publikule, et võit jäetakse koju, kuna Türgi tõusev täht Orkun Kökcü keerutas karistusala nurga juurest tänu Slavia väravavahi Ondrej Kolari jämedale prohmakale karistuslöögi väravasse.

Viimane sõna jäi siiski Slaviale. Viiendal üleminutil teeniti nurgalöök, suure segaduse järel saatis Ibrahim Traore värava ees palli kannaga õiges suunas teele ja pall põrkas joonel seisnud kaitsja Tyrell Malacia jalast võrku. Slavia on saanud Konverentsiliiga sõelmängudes hakkama üpris erakordse saavutusega, nimelt on nad oma viies viimases kohtumises löönud alati vähemalt kolm väravat. Fenerbahcet võideti kahel korral 3:2, LASK alistati esmalt 4:1 ja jäädi neile siis 4:3 alla, kuid pääseti ikkagi edasi, ning nüüd jõuti ka Hollandis jälle kolme tabamuseni.

Marseille Olympique asus kodus kreeklaste PAOK-i vastu juhtima juba 13. minutil, kui Dimitri Payeti terava läbisöödu saatis väravasse suluseisu piiril balansseerinud Gerson. Vahetult enne pausile minekut näitas Payet ise meistriklassi, saates nurgalöögi järel karistusala taha söödetud palli ühe puutega võimsast kauglöögist lati alla.

Kodupubliku rõõmu jahutas kohe teise poolaja alguses Omar El Kaddouri, kes realiseeris otsustavalt väravaks Payeti pallikaotuse. Prantslane tahtnuks kahevõitlusest küll viga enda kasuks, ent peakohtunik Szymon Marciniak olukorras määrusterikkumist ei näinud. Võidust hoidis Marseille siiski kinni, ent lõpetas mängu kümnekesi, sest üleminutitel sai avavärava lööja Gerson teise kollase kaardi.

Leicester tegi kodus PSV vastu kümme pealelööki, aga sai neist raamidesse vaid kaks ja pidi leppima väravateta viigiga. Korra tabas Kelechi Iheanacho löök siiski avapoolajal ka põiklatti. PSV tahtnuks teisel poolajal penaltit, kui Ricardo Pereira kukutas karistusalas Cody Gakpo, ent Ivan Kružliaki vile vaikis.

Feyenoord - Praha Slavia 3:3 (1:1)
10. Luis Sinisterra, 74. Marcos Senesi, 86. Orkun Kökcu - 41. Peter Olayinka, 67. Yira Sor, 90+5. Ibrahim Traore

Bodö/Glimt - AS Roma 2:1 (0:1)