Arsenal kavatseb veel ühest väravavahist vabaneda. Klubil on Heinaga suured plaanid (1)

Arsenali väravavaht Karl Jakob Hein. Foto: Scanpic / Tess Derry / Empics Sport

Karl Jakob Hein oli veel paari nädala eest Arsenali neljas väravavaht, aga juba õige pea võib valitseda olukord, kus kaks teda pingereas edestanud kindameest on klubist lahkunud. Bernd Leno esimeseks varuks tõusmist see kõik ilmselt siiski ei tähenda, aga 18-aastane Hein on Arsenalis kõrges hinnas.

Detsembris nägi Londoni Arsenali väravavahtide hierarhia välja selline: 1. Bernd Leno, 2. Alex Runarsson, 3. Matt Macey, 4. Karl Jakob Hein. Veebruariks võib olukord olla selline, et tollest puslest on samas kohas vaid üks tükk – et Leno on Arsenali esiväravavaht.

Macey on praeguseks juba klubist lahkunud. 26-aastase inglase leping oleks lõppenud suvel, Arsenal seda pikendada ei kavatsenud ja mänguaega samuti ei terendanud. Seetõttu siirdus ta uue aasta esimestel päevadel Šotimaa kõrgliigaklubisse Hibernian, kelle eest tegi esmaspäeva õhtul Glasgow Celtici vastu ka debüüdi (1:1 viik).

See lüke kergitas hetkel Eesti koondisega Marbella treeninglaagris viibiva Heina Arsenali hierarhias vähemalt ajutiselt kolmandaks. "Potentsiaali ülespoole tõusta mul on, kuna eelmine kolmas väravavaht läks Šotimaale," märkis Hein nädalavahetusel jalgpalliliidu Instagrami-kontole postitatud rubriigis küsimus-ja-vastus.

REKLAAM

Muudatused Arsenali väravavahtide osakonnas pole aga lõppenud, raporteerib mainekas spordiportaal The Athletic. Nimelt otsivat Arsenal võimalusi Runarssoni laenule saatmiseks. Detsembris peetud liigakarikasarja veerandfinaalis Manchester Cityga (1:4 kaotus) eksis Runarsson jämedalt, mis vähendas peatreeneri Mikel Arteta usaldust 25-aastase islandlase vastu.

The Athletice esmaspäeval: "Runarsson osteti septembris Prantsusmaa klubist Dijon pärast [senise teise numbri] Emi Martinezi müüki Aston Villasse ja seda, kui Arsenal ei saanud kätte oma esimest eelistust, kelleks oli Inglismaa esiliigaklubi Brentfordi puurivaht David Raya.

Islandi koondislast nähti Arsenalis algusest peale pigem kolmanda numbri rollis ja tema esitus Manchester City vastu valmistas pettumuse. Arsenali otsus talle laenule siirdumist otsida pole seotud tolle mänguga, vaid klubis valitseb arusaam, et Runarsson vajab kogemusi, mis peaks olema võimalik, sest huvilisi on nii Inglismaa esiliigas kui mandri-Euroopas."

Arteta andis mõista, et Runarssoni lahkumine on päevakorras

The Athletic märkis ka, et Runarssoni laenule siirdumise eelduseks on uue varuväravavahi leidmine, kes oleks esivahi Leno vahetusmees. Heina selles rollis ei nähta, aga The Athletic märkis, et noor eestlane on klubis kõrges hinnas.

"Arsenalil on võtta ka kõrgelt hinnatud Karl Jakob Hein ning alates suvest kvalifitseerub 18-aastane Eesti väravavaht Inglismaal treenitud mängijaks (homegrown player, Inglismaa versioon ETM-reeglist - O. J.). See asjaolu aitab leevendada Matt Macey Hiberniani lahkumist," kirjutas The Athletic.

Premier League'is kehtiv homegrown player reegel sätestab, et 25 koosseisu registreeritud mängijast vähemalt 8 peavad selle reegli täitma (loe: olema enne 21-aastaseks saamist vähemalt kolm aastat Inglismaa klubi hingekirjas). Samas alla 21-aastaseid mängijaid võib klubi kasutada ükskõik palju sõltumata sellest, kas nad on homegrown või mitte.

Seega The Athletici antud märkus jääb veidi selgusetuks, sest kui Arsenal ülendaks Heina kolmandaks väravavahiks, ei saaks nad antud reeglile leevendust mitte tänu tema staatusele, vaid vanusele, sest sel juhul peaks Arsenal 25 registreeritu sekka määrama vaid kaks väravavahti (eeldusel, et esindusvõistkond opereerib vähemalt kolme väravavahiga).

Et The Athletici jutt Runarssoni osas peab suures plaanis paika, kinnitas esmaspäevasel pressikonverentsil ka Arsenali peatreener Arteta. Küsimusele, kas Runarsson on laenule minemas, vastas hispaanlane: "Praegu selles osas midagi öelda ei ole."

Seejärel uuriti Artetalt, kas Runarssoni laenule minek on olnud jutuks? "Hindame olukorda esimese, teise ja kolmanda väravavahi positsioonil. Eelmises üleminekuaknas polnud meil aega teha lükkeid, mida soovisime. Seetõttu otsustasime olukorda talvises üleminekuaknas uuesti hinnata."

Runarsson laenule ja Hein kolmandaks numbriks?

Kokkuvõttes võib arvata, et Arsenali plaan koosneb kolmest komponendist: 1) tuua klubisse kogenud väravavaht, kes oleks Leno esimene varumees, 2) saata Runarsson laenule, et saada sotti, kas temast on tulevikus tolku või mitte, 3) ülendada Hein kolmandaks väravavahiks.

Ilmselt ei saa välistada ka varianti, et Runarsson läheb ja Hein jätkab endiselt neljanda numbrina. See eeldaks, et Arsenal hangib jaanuaris kaks väravavahti, kes oleksid siis Leno järel teine ja kolmas number. 

Hein ise kinnitas paari päeva eest jalgpalliliidu sotsiaalmeedias, et temal koduklubis asjad sujuvad: "Viimasel ajal on läinud hästi. Olen olnud palju seotud Arsenali esindusmeeskonna tegemistega. Sain Euroopa liiga alagrupimängudes pingile, mis oli kindlasti tore. Akadeemias (Hein peab siin silmas Arsenali U23 meeskonda - O. J.) on mängud ja trennid hästi läinud, kõik on praegu tipp-topp!"

Veebruari alguseks, kui Inglismaal üleminekuaken sulgub, on selge, kas see kõik tähendab senisele neljandale (ja ühtlasi U23 meeskonna esi-) numbrile ametikõrgendust.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Urmas Ristmägi   •  
(91.129.96.***)
Kes tahab särki Evertoni oma Arteta nimega. Andke teada. Hind on 100neurot :D

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK