Araablaste vastu napilt pääsenud Austraalia madistab MM-pileti nimel Peruuga (0)

Sekund hiljem maandus Ajdin Hrustici löök araablaste väravas. Foto: Scanpix / Karim Jaafar / AFP

Viimased MM-finaalturniiri osalejad hakkavad vaikselt selguma, kui Austraalia alistas kontinentidevahelise miniturniiri raames Araabia Ühendemiraadid ning kohtub Peruuga, võitja pääseb suurvõistlusele.

Kohtumise esimesel poolajal väravaid ei sündinud, kuid araablased suutsid mööda vasakut äärt, kus tegutses Harib Abdalla Suhail, erinevaid ohtlikke olukordi tekitada nii, et austraallaste väravavaht Mathew Ryan pidi paar korda sekkuma.

Teise poolaja alguses hakkas Austraalia oma mängu ja tempot peale suruma. 53. minutil sai Martin Boyle söödu paremale äärele, austraallane tegi väikse konksu, liikus karistusalasse ja pani madala tsenderduse Jackson Irvine'i jalale, kes lükkas palli vastaste väravavõrku.

Kängurumaalaste eduseis ei kestnud kaua, sest juba neli minutit hiljem lõid araablased viigivärava - aktsioonis oli jälle Suhail, kes mängis väga osavalt vastaste kaitsjast vasakul äärel mööda ning lasi terava tsenderduse penaltipunktile, kuhu jooksis Caio, kes võttis esimese puutega palli omaks ning järgmisega virutas selle võrku.

2:1 võiduvärav sündis 84. minutil - Aaron Mooy andis nurgalöögi penaltipunkti peale, kuid see lükati peaga karistusala joonele, kus ootas Ajdin Hrustic, kes lõi täiest südamest peale ning tema õnneks põrkas pall Ali Salmeeni rikošetist väravasse.

"Näitasime head iseloomu. Domineerisime seda mängu ning suutsime oma olukorrad ära lüüa. Pool tööd on tehtud, peame valmistuma juba järgmiseks kohtumiseks," rääkis Austaalia äärepoolkaitsja Martin Boyle pärast matši.

Austraalia ja Peruu vaheline madin toimub esmaspäeval, 13. juunil. Kohtumise võitja mängib MM-finaalturniiri D-alagrupis, kus on Prantsusmaa, Taani ja Tuneesia.