Anthony Taylor avas Erikseni õnnetuse osas suu: sain kohe aru, et midagi on väga valesti (0)

Anthony Taylor. Foto: Scanpix / Catherine Ivill / AFP

EM-finaalturniiri alagrupimängu Taani ja Soome vahel ohjanud inglasest peakohtunik Anthony Taylor andis BBC-le intervjuu, milles meenutas antud mängus Christian Erikseniga juhtunud õnnetust ja sellele järgnenut.

"Sain kohe, kui see juhtus, aru, et midagi on väga valesti. Christian oli üksinda, ainus objekt tema lähedal oli pall," meenutas Taylor. "Ma vaatasin kukkumise ajal tegelikult täpselt tema poole ja nägin ta nägu. Mõistsin kohe, et midagi on väga valesti."

Mis sai edasi? "Minu esimene prioriteet on mängijate turvalisus. See tähendab, et kui mängija saab vigastada või juhtub temaga midagi muud, vajab ta arstiabi. Ja see oligi kõik, mida ma tegin - kutsusin arsti väljakule. Tegelikult olid kangelasteks Taani koondise kapten (Simon Kjaer - toim.) ja meedikud, kes tegid Eriksenile südamemassaaži ja viisid läbi defibrillatsiooni."

"Ma pidin Christianit aitama, nii palju kui see minu võimuses oli. Jalgpall oli sel hetkel teisejärguline ja täiesti tähtsusetu, tähtis oli vaid inimelu," kinnitas Taylor. "Seejärel kogunesid mängijad, treenerid ja teised meeskondade liikmed mu juurde ja küsisid, et mida me edasi teeme? Kas mäng jätkub või ei? Kui kaua me ootame? Mis üldse edasi saab? See oli keeruline olukord, kus kõigi emotsioone kontrolli all hoida."

REKLAAM

"Langetasime UEFA delegaadiga koos otsuse, et katkestame mängu, kuniks saame infot Christiani olukorra kohta. Me ei tahtnud enne, kui teame, et temaga on kõik korras, ühtegi mängu jätkamist puudutavat otsust vastu võtta. Tahtsin lihtsalt kindel olla, et Christianiga saab kõik korda."

Taylori sõnul ta ise Erikseniga vestelnud ei ole. "Saatsin talle sõnumi mõni päev pärast intsidenti ja rääkisin Taani väravavahi Kasper Schmeicheliga pärast mängu lõppu. Taani mängijad olid selleks hetkeks juba Christianiga rääkinud ja Kasper tuli mulle ütlema, et tema olukord on stabiilne."

"See õnnetus tuletas kõigile meelde, et pole vahet, kui noor või vana, vormis või mitte, sa oled, selline õnnetus võib igat üht tabada. Olen kindel, et defibrillaatorid peaksid olema palju laialdasemalt kättesaadavad kui praegu," on Taylor veendunud.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK