AMETLIK: Nõmme Kalju määras ametisse kaks uut peatreenerit (6)

Foto: Nõmme Kalju koduleht

Nõmme Kalju teatas oma kodulehel, et järgmiseks kaheks hooajaks nimetati peatreeneriks 143 korda Eesti koondist esindanud ning kahel korral FC Levadiaga meistriks tulnud Marko Kristal. Nõmme Kalju U21 meeskonna peatreeneri kohal alustab oma uut treenerikarjääri legendaarne Tarmo Neemelo. Abitreeneritena jätkavad Nõmme Kalju endised mängijad ja kauaaegsed treenerid Sergei Terehhov ja Kristen Viikmäe.

Kogemust ja jalgpallitarkust jagub treenerite tiimil palju, sest Nõmme Kalju neli juhendajat on mängijatena Eesti koondist esindanud kokku lausa 374 korda. Marko Kristal 143, Kristen Viikmäe 115, Sergei Terehhov 94 ja Tarmo Neemelo 22 korda.

Nõmme Kalju president Kuno Tehva tervitab mõlemat peatreenerit. "Elu on nagu jalgratas - selleks, et tasakaalu hoida, tuleb edasi liikuda. Need sõnad aitavad mõista, miks otsustasime just Marko ja Tarmoga edasi liikuda. Oleme teinud kaalutletud otsuse ning usume, et aeg on jälle küps selleks, et Nõmme Kaljut juhendaksid eestlased. Marko on suurte kogemustega ja võitja mentaliteediga treener, ta on kaval rebane ja tema silmadest on näha, et ta tahab midagi suurt korda saata. Karu on aastaid olnud Nõmme Kalju meeskonna liider ning võitnud meile ka tiitleid, nüüd on tal aeg treenerina tegusid teha," rääkis Kalju president.

"Väga hea meel on suures mängus tagasi olla. Kalju-sugusel tippklubil on ainult maksimaalsed eesmärgid ja teeme kõik selleks, et fännid meie saavutuste üle rõõmu tunneksid. Ootan algavat hooaega suure huviga ja mul on puhas rõõm sellise suurepärase meeskonnaga tööle hakata," kommenteeris uut väljakutset Marko Kristal.

REKLAAM

Treeneritööd alustas Marko Kristal Eesti koondise juures, kui oli vahemikus 2005-2007 Jelle Goesi abiline, 2008. aastal asus ta FC Levadia abitreeneriks, aastatel 2010. ja 2011. juhendas Kristal Tartu Tammekat ning seejärel võttis ta vastu Levadia peatereeneri ametikoha, mida pidas kuni 2015. aasta lõpuni, tulles selle aja jooksul kaks korda Eesti meistriks, võites kaks korda Eesti karika ja korra superkarika. Pika treenerikarjääri jooksul on Kristal oma teadmiseid jaganud veel Ida-Virumaal, Viljandis ja Tabasalus.

Tarmo Neemelo hakkab oma teadmisi edasi andma Kalju U21 võistkonnale. "Uus eluetapp esitab kohe suure väljakutse. Kui enne sai väljakul asju teha, siis nüüd tuleb hakata väljaku kõrval toimetama. Proovin noortele oma teadmisi ja kogemusi edasi anda ning treenerina edukas olla. Ootan suure huviga kohtumist mängijatega ja mõistagi tahan uuel hooajal meeskonnaga edu saavutada," ütles ta.

Nõmme Kalju esindusmeeskond ja U21 võistkond kogunevad uue hooaja ettevalmistuseks 16. detsembril.

6 kommentaari

Marko Meripuu   •  
(91.129.97.***)
Palju õnne pakun peale esimest ringi saavad sule sappa
hipper   •  
(193.40.244.***)
Fun fact: Kristali viimane mäng koondises oli Neemelo esimene (tuli vahetusest Viikmäe vastu)
http://jalgpall.ee/koondis/1/mangud/protocol/1385
S P   •  
(194.204.36.***)
lol mida valiku! Kalju võib endale kohe pronksi kaela riputada. Siit head nahka ei tule :D
Steve Kullus   •  
(176.46.111.***)
Nüüd on pea kõigil top4 satsidel endine koondislane treeneriks, millal Flora õppust võtab? :)
Marko Meripuu   •  
(91.129.97.***)
Mis pronksi mingit medalit ei riputa
dareth   •  
(193.40.113.***)
Pohlak on igale poole endised Flora mängijad treeneriks sokutanud - vaat kuidas niite tõmmatakse!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK