Ameeriklaste süüdistus: Katari ja Venemaa MM-id saadi altkäemaksudega (0)

FBI poolt aastaid kestnud juurdlus Katari ning Venemaa MM-i korraldusõiguste osas jõudis ametliku süüdistuseni.

2010. aastal valiti Venemaa (Inglismaa ees) 2018. aasta ning Katar (USA ees) 2022. aasta maailmameistrivõistluste korraldajariigiks. USA justiitsministeerium teatas juurdluse algusest 2015. aasta kevadel ning Zürichi hotellis korraldatud reidiga arreteeriti toona mitmed prominentsed FIFA juhtfiguurid.

Pikaaegne alaliidu president Sepp Blatter pani seejärel oma ameti maha ning erinevate korruptsioonikuritegudega on USA prokuratuuri poolt süüdistuse saanud 42 inimest, kellest süüdi on end tunnistand 26. Enamik neist süüdistustest on aga seotud olnud kas teleõigustega või muude korruptsiooniaktidega.

FIFA enda juurdlus kahe MM-i korraldusõiguste osas jõudis lõpule 2017. aastal ning see mõistis nii Katari kui ka Venemaa õigeks. Samas tunnistasid Alejandro Burzaco ja endine Argentina jalgpalliliidu juht Julio Grondona samal aastal , et neile maksti pistist Katari poolt hääletamise eest.

REKLAAM

Nüüd tulid ameeriklased lõpuks välja seni oma kõige põhjalikuma süüdistusega, mille järgi tegid kümme aastat tagasi isikliku finantsilise kasu järgi oma otsuse mitmed FIFA täitevkomitee liikmed. Lisaks omandas Fox illegaalsel teel turniiride näitamisõigused Ameerika Ühendriikide pinnal.

Endine Lõuna-Ameerika alaliidu Conmeboli president, mullu kodumaal Paraguays koduarestis viibides siit ilmast lahkunud Nicolas Leoz ja endine Brasiilia jalgpalliliidu juht Ricardo Teixeira andsid rahasumma eest oma hääle Katarile, Trinidad ja Tobago pikaaegsele julgeolekuministrile ning endisele FIFA asepresidendile Jack Warnerile maksti Venemaale hääle õiguse andmise eest üle nelja miljoni euro, nagu ka Guatemala jalgpalli endisele juhile Rafael Salguerole.

"Sahkerdamine ja altkäemaksud on rahvusvahelisse jalgpalli sügavalt sisse juurdunud ning olnud kümnendeid tavaline praktika," lausus FBI asedirektor William Sweeney. "FBI uurib ebaseaduslikke kokkuleppeid ning tagatoadiile, mis on peidetud jalgpalliürituste, staadionite ning turundusevaldkonna lepingute taha. Esimesed avalikud süüdistused ulatuvad tagasi 2015. aastasse. See peaks illustreerima kõigile, kes üritavad korruptiivsel teel miljoneid teenida, et me tuleme ja leiame teid üles."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK