Ameeriklaste peatreener Berhalter: USA-l on tulevikku silmas pidades põhjust optimismiks (0)

USA koondise peatreener Gregg Berhalter. Foto: Scanpix / JB Autissier / Imago Images

MM-i esimeses 1/8-finaalis Hollandilt 1:3 kaotuse saanud Ameerika Ühendriikide meeskonna peatreener Gregg Berhalter avaldas väljalangemise järel lootust, et nelja aasta pärast ees ootava koduse finaalturniiri eel on USA jalgpalliavalikkusel põhjust optimismiks.

"Esiteks õnnitlused Hollandile. Aga see on allaneelamiseks raske kaotus. Kutid andsid endast kõik, aga meil jäi täna puudu. Eeldasime, et mäng sõltub väikestest hetkedest ja esimene poolaeg seda ka näitas – Hollandil oli kaks võimalust, millest nad lõid kaks väravat. Tuleb Hollandit tunnustada, et neil on kvaliteet säärastest võimalustest väravate löömiseks.

Jalgpall võib vahel olla julm. Meie värava järel tekkis korraks lootus, aga Holland vastas kiiresti. Selle kõigega on raske leppida. Aga olen väga uhke meeskonna üle nii platsil kui ka selle kõrval. Tahtsime ülejäänud maailmale näidata, et suudame soccer'it mängida. Selle sihi me täitsime, kuigi kõiki soovitud sportlikke eesmärke me lõpuni mitte," rääkis Berhalter.

USA peatreenerilt uuriti seejärel, milliste tunnetega peaksid ameeriklased lähenema 2026. aasta MM-ile, mida ise võõrustatakse? "Kas me suudame tippkoondiste vastu piisavalt hästi esineda, et omada võimalust võitmiseks? Arvan, et me oleme sellele tasemele lähedal. Täna mängisime paiguti ju kenasti. Usun, et USA avalikkus peaks olema selle noore meeskonna suhtes optimistlik."

USA koondis jõudis MM-finaalil 1/8-finaalist kaugemale viimati 2002. aastal, kui mängiti veerandfinaalis.