Aloe: ise tekitasime raske olukorra, aga seda magusam on võit (pettunud Purje: meil puudub võitjamentaliteet) (0)

Kevin Aloe. Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)

Narva Transi kaitsja Kevin Aloe lausus pärast 2:1 võitu Tallinna Kalevi üle ja Evald Tipneri karikasarjas veerandfinaali jõudmist, et normaalaja üleminutitel leiti võiduvärava löömiseks jõudu, kuna lisaajale ei tahtnud keegi minna.

"Väga-väga võimsad tunded! Polegi ammu endal ammu sellist mängu olnud, et lõpuga niimoodi ära teeme. Kodumäng ka veel. Kõik väga super!" rõõmustas Aloe.

"Poolajal rääkisime ka, et oleme kümnekesi, aga pole midagi hullu. Oleme kompaktselt kaitses, proovime kontratega nõelata. Paar korda saimegi minema, aga ei löönud ära. Siis tuli see 1:1, aga lõpus keerasime suts-suts juurde ja 2:1," võttis ta kohtumise käigu kokku. "Ise tekitasime selle olukorra, rumal asi. Oli küll raske, aga siis ongi võit eriti magus. Siit on eriti hea edasi minna."

Trans mängis peaaegu lõpuni välja ilma vahetusteta, aga Aloe ei tahtnud pikalt arutada, miks peatreener Aleksei Eremenko sellise käigu tegi. "Võib-olla ei tahtnud ta rütmi rikkuda, sellisesse mängu on teinekord raske pingilt sisse tulla," pakkus ta.

REKLAAM

Kust leidis Trans jõu, et lõpus veel kümnekesi suruda? "Sellepärast panime grammikese juurde, et meil on varsti Pärnuga mäng ka. Ei oleks tahtnud veel kolmkümmend minutit siin joosta!" naeris Aloe.

Trans näitas end taas kui head karikameeskonda, sest varasematelgi hooaegadel on pidevalt kaugele välja jõutud. "See on klubil igal aastal ikkagi eesmärk – jõuda läbi karika Euroopasse. Finantsiliselt on see vajalik ja lubab ka paremaid mängijaid klubisse tuua," sõnas Aloe.

Kas täna õhtul tuleb ka pidu? "Pigem ei usu. Laupäeval on kohe mäng. Rõõmustame riietusruumis ja läheme koju ära," sõnas Aloe.

Foto: Brit Maria Tael

Esimesel üleminutil Kalevi viigivärava löönud Ats Purje oli mõistagi kaotusest ülimalt löödud. "Väga hapu tunne. Enamuses mängime, lisaaeg ootas ees. Läheme lisaajale, võtame ära ... aga näed. Meeskonnal puudub võitjamentaliteet. Oleme mänginud aastaid Meistriliiga põhjas ja Esiliigas, selline olukord pigem ei ole meie jaoks tuttav, kus meil on üks mängija rohkem ja siis me peame domineerima ja suruma. Sellest meil jääb vajaka. Läheb aastatega aega, enne kui saame korraliku mentaliteedi üles."

Viimaseks pooltunniks nihutas Kalev keskkaitsja Kaspar Lauri rünnakule ja sealt tuli ka viigivärav, kui Laur tsenderduse Purjele ette suunas. "Paar korda oleme seda kasutanud, treeningutel me seda stsenaariumit läbi ei käi. Kõik pole seega samal lainel – mõni tahaks lükata, mõni tahaks Lauri peale pikka lasta. Saaks kõvasti juurde panna! Just treeningväljakul või teoorias. Aga lõime sealt mingi viis võimalust vähemalt. Mul endal jäi kolm tükki löömata, lõpuks läks õnneks sisse. Pigem see siiski toimis, aga saaks veel paremini."

Mis juhtus pärast viigiväravat, et Transil ikkagi võita lasti? "Tundus, et pool meeskonda läks 2:1 väravat lööma, pool hoidis lisaaja peale. Polnud ühtset signaali, mida nüüd teeme. Mina oleksin läinud parema meelega lisaajale, nad ju kannatasid kümnekesi. Aga ühed surusid, teised langesid ja tekkisid sellised olukorrad. Otsustavatel momentidel need lahendused nii on, kas on penalti või pole penalti ... Ma ei taha neid otsuseid kommenteerida, aga mulle tundus, et jube lihtsalt anti. Mängija ootas, et talle selga joostakse, ja tegi ära. Aga jah, noh."

Mille peale Kalevil hooaja viimastes voorudes veel mängida on, kui püsimajäämine on sisuliselt kindel? "Praegune eesmärk oli läbi karika jõuda Euroopasse. Seda me nüüd ei saanud. Püsimajäämine ei ole veel sada protsenti! Siin on vaja kõvasti pingutada. Ja ehk saavad noored ka võimalusi," võttis Purje kokku.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK