Ajalooline Meistrite liiga finaal Kairos: kaks Kairo suurklubi, iluväravad ja Al-Ahly üheksas trofee (0)

Kairo rahvusstaadionil peetud Aafrika jalgpalli Meistrite liiga finaalis kohtusid kaks Kairo suurklubi, kui Al-Ahly alistas Zamaleki 2:1 ja saavutas klubi ajaloo üheksanda Meistrite liiga trofee. Seejuures mängisid mõlemad klubid oma kodustaadionil.

Esialgu oleks pidanud finaal toimuma 29. mail Kamerunis, kuid koroonapandeemia tõttu lükati kohtumine edasi ning Kamerun loobus finaalist. Selle asemel oli finaalmäng kavas 27. novembril Egiptuses, kus kohtusid kaks Kairo hiidu. Kusjuures varem ei olnud kordagi Aafrika Meistrite liiga finaalis mänginud sama riigi klubid. Al-Ahly ja Zamalek on igipõlised rivaalid koduses kõrgliigas ning nende lahing Meistrite liiga finaalis oli mõlema klubi ajaloos vaat et kõige olulisem duell.

Publik ei olnud staadionile lubatud, aga otseülekande vahendusel finaali jälginud jalgpallisõbrad nägid iluväravaid. Al-Ahly haaras juhtohjad juba viiendal minutil, kui Amir Soleya sahistas nurgalöögist. Zamaleki viigivärav sündis 31. minutil, kui Shikabala löök maandus ristnurgas. Mohamed Magdi Kafsha kauglöök 86. minutil kinkis võidu Al-Ahlyle.

Kui Al-Ahly on nüüd üheksakordne Aafrika Meistrite liiga võitja, siis Zamalek on võitjaks kroonitud viis korda. Kairo klubid on selles arvestuses kõige edukamad. Al-Ahly eelmine triumf pärines aastast 2013. Lisaks on viis tiitlit saavutanud Lubumbashi Mazembge (Kongo Demograatlik Vabariik) ja neli trofeed mullune võitja Esperance de Tunis (Tuneesia).