Abraham päästis viimasel hetkel Roma lisaajast, Eestis käinud klubide euroteekond lõppes (0)

Partizani meestel rõõmustamiseks põhjust polnud. Foto: Brit Maria Tael

Konverentsiliigas said lõplikult selgeks viimased kaheksa võistkonda ning võib öelda, et ühtegi suuremat üllatust ei juhtunud. Sügisel Eestis käinud Belgradi Partizan ja Gent jäid alla vastavalt Feyenoordile ja PAOK-ile ning kuigi nii Roma kui ka Praha Slavial õnnestus oma elu vägagi põnevaks teha, siis lõppkokkuvõttes saadi siiski edasi.

Kaheksast tiimist ainus, kes pallib iganädalaselt mõnes Euroopa suurimas liigas, oli Itaalia pealinnas pesitsev AS Roma. Jose Mourinho juhendamisel tüüriv võistkond võõrustas täna hollandlaste Vitesset, keda võõrsilväljakul napi 1:0 võiduga edestati. Täna tuli seega tegeleda sellega, et vastased neist koduõuel rohkem väravaid ei lööks. Lihtne, onju?

Ei olnud ta sugugi midagi hõlpsat: Vitesse valdas palli 63% mänguajast ning otsis korralikult võimalusi. Tõsi, Roma tegi lausa 18 pealelööki, ent neist raamidesse läks ainult üks. Itaallaste seis läks tunduvalt kriitilisemaks 62. minutil, kui vastaste äärekaitsja palli väravasse toimetas.

Pikalt tundus, et mängus saabki lisaaega näha, ent normaalaja viimasel hetkel suutis Romas särama löönud Tammy Abraham omade tööpäeva siiski lühendada. Seega sai Romast ainuke Itaalia võistkond, kes alates 2017/18. hooajast jõudnud kolm korda Euroopa alagrupisarjas vähemalt veerandfinaali (17/18 Meistrite liiga, 20/21 Euroopa liiga, 21/22 Konverentsiliiga).

Teistes duellides midagi liialt põnevat ei sündinud ning suures plaanis oli asi juba kärmelt otsustatud. Kui Partizan kaotas juba avamängus 2:5, siis nende õhtu vajas niikuinii suurt imet. Teine Flora grupikaaslane Gent pidi kreeklasest PAOK-i alistama, ent nemadki jäid juba 20. minutil kaotusseisu.

Kõige kaootilisem oli aga Austrias toimuv duell, kus kohalik LASK võõrustas Praha Slaviat. Kui avamängus said tšehhid kirja 4:1 võidu, siis tänagi suudeti 62. minutiks minna 3:1 juhtima. Asi tundus täitsa otsustatud olevat, kuid ... lõpuks jäädi väljakule lausa üheksakesi. Sellest võtsid vastased peaaegu maksimumi ning lõid kärmelt kolm väravat, ent suures plaanis see neid enam ei aidanud.

Euroopa konverentsiliiga esimesel hooajal pääsesid seega veerandfinaalidesse järgmised tiimid: Bodö/Glimt (Norra), Marseille (Prantsusmaa), Eindhoveni PSV (Holland), Leicester City (Inglismaa), Feyenoord (Holland), Thessaloniki PAOK (Kreeka), Praha Slavia (Tšehhi) ning Roma (Itaalia).

Feyenoord - Belgradi Partizan 3:1 (1:0), kokkuvõttes edasi 8:3 Feyenoord