Aasia on audis! Brasiilia tegi korealased pihuks ja põrmuks, Horvaatia sai jaapanlastest penaltitega jagu (0)

MM-i alagrupis Saksamaa ja Hispaania alistanud Jaapani muinasjutuline turniir lõppes kaheksandikfinaalis, kui penaltiseerias jäädi alla Horvaatiale. Paar tundi hiljem sai ka nende naaberriik Lõuna-Korea teekond otsa. Taegeuki sõdalased olid avapoolajal brasiillaste peatamisega suurtes raskustes, aga lõpuks löödi üks auvärav siiski ära.

Jaapan oli riigi ajaloos varem kolm korda MM-i kaheksandikfinaalis mänginud ja lootis esimest korda kaheksa parema hulka jõuda. Mängu asuti avapoolaja lõpus Daizen Maeda väravast 1:0 juhtima, aga Ivan Perišic lõi teise poolaja alguses Horvaatia viigivärava. Normaal- ja lisaajal rohkem väravaid ei löödud ning veerandfinalist selgus penaltiseerias, kus kerkis Horvaatia kangelaseks väravavaht Dominik Livakovic, kes tõrjus kolm penaltit. Horvaatia võitis penaltiseeria 3:1 ja edenes veerandfinaali.

Alagrupifaasi lõpus ootamatult Kamerunile alla jäänud brasiillased näitasid täna, et kaotus oli vaid tööõnnetus: Lõuna-Koreale löödi esimese 36 minutiga lausa neli väravat. Teisel poolajal võeti hoog maha ning asiaadid said ühe tabamuse - mis oli seejuures väga korralik pommlöök ristnurka - kirja. Lõpuminutitel tegi Tite ka teene kolmandale väravavahile Wevertonile, kes tuli Alissoni asemel mängu. Veerandfinaalis minnakse kokku Horvaatiaga.

Soccernet.ee vahendab kohtumisi tekstipõhise otseülekande vahendusel. Tule ja räägi kaasa!